Fotowoltaika

Cieszyn

Nasza firma Solgro zajmuje się tworzeniem instalacji fotowoltaicznych na terenie całej Polski. Specjalnie dla naszych odbiorców tworzymy specjalną serię wpisów z naszych realizacji, które wykonujemy w różnych regionach naszego kraju. Każdego dnia nasi pracownicy zmagają się z trudem wykonania odpowiedniego montażu instalacji fotowoltaicznych, które służyć mają odbiorom przez kolejne lata. W związku z tym, seria ta będzie przedstawiała nasze realizacje, które są dla nas niezmiernie ważne i które przedstawiają nowoczesne sposoby montażu, aby fotowoltaika była jak najlepiej wydajna i bezpieczna dla odbiorcy. Zachęcamy do zaczerpnięcia informacji na temat naszych realizacji.

Tym razem chcielibyśmy przedstawić Państwu nasze realizacje na Śląsku, a w szczególności w mieście Cieszyn, które są przez nas bardzo dobrze wspominane.Cieszyn

Zalety OZE na Śląsku

Okazuje się, że Cieszyn usytuowany jest w miejscu, które narażone jest na powstawanie smogu. Zimą, kiedy warunki pogodowe sprzyjają temu zjawisku, Cieszyn znajduje się w strefie umiarkowanego zanieczyszczenia powietrza przez smog. Patrząc na mapę ze stanem powietrza, w większości dnia w mieście Cieszyn, pomiar zanieczyszczenia powietrza przez PM10 stanowi od 100%-160%. Oczywiście są chwile, w których ten wskaźnik spada poniżej 100%, jednak Cieszyn zalicza się do tych miast, które są narażone na spore zanieczyszczenie.

Skorzystaj z naszego kalkulatora fotowoltaicznego!

Planujesz instalację paneli fotowoltaicznych, ale nie wiesz jaka moc byłaby dla Ciebie odpowiednia?
Skorzystaj z naszego kalkulatora! Jedyne, co będzie Ci potrzebne, to Twoje roczne zużycie energii elektrycznej.

Fotowoltaika Cieszyn

Instalacje fotowoltaiczne w Cieszynie są więc przyszłością tego miasta, jeśli chodzi o poprawę warunków środowiskowych

Dodatkową zaletą są spore oszczędności. Każdy mieszkaniec Cieszyna podobnie, jak mieszkańcy całej Polski, mogą starać się o dofinansowania do fotowoltaiki, które organizują poszczególni włodarze miast i gmin. Dotacje z programu „Mój Prąd” to zysk przy wykonaniu fotowoltaiki nawet do 5000 zł. Na Śląsku dotacje na fotowoltaikę czekają zarówno na osoby fizyczne jak i firmy.

W podsumowaniu rocznym należy również zauważyć, że prosumenci rozliczani są na starych zasadach. Zaoszczędzą oni nawet kilkadziesiąt procent na rachunku za energię elektryczną. Energia niezbędna do zasilenia wszelkich urządzeń elektrycznych w Twoim domu będzie wytworzona przez instalację, a Ty nie będziesz musiał się przejmować podwyżkami za zużycie prądu dostarczanego przez dostawcę prądu w Twojej okolicy.

Należy również zauważyć, że dzięki instalacji fotowoltaicznej możesz również stworzyć ogrzewanie w swoim domu zasilane energią elektryczną, co pozwoli Ci całkowicie zminimalizować koszty utrzymania domu.

Te i wiele innych czynników wpływa na dobrą renomę instalacji fotowoltaicznych w całej Polsce, w tym również na Śląsku w takim mieście jak Cieszyn. Wiele osób w tym miejscu postawiło na takie rozwiązanie, a nasza firma Solgro ma również w tym mieście swoje realizacje, oparte o najlepsze podzespoły renomowanych marek.Jakie podzespoły używamy do tworzenia naszych realizacji?

Panele fotowoltaiczne, jakie montowaliśmy u poszczególnych klientów w mieście Cieszyn na Śląsku, pochodzą od znanego dostawcy z Niemiec, czyli marki Soluxtec. Ten producent paneli fotowoltaicznych dostarcza nowoczesne panele fotowoltaiczne, które są tworzone na bazie najnowszych technologii. Ich zaleta to m.in. trwałość, wytrzymałość na zróżnicowane warunki atmosferyczne, bezpieczeństwo, a także kultura pracy. Panele te w połączeniu z wysokiej jakości inwerterem marki Fronius pozwolą Ci na spore oszczędności w rozliczeniu rocznym. Warto więc postawić na podzespoły wysokiej jakości, które spełnią Twoje oczekiwania i będą służyły Ci przez długi czas.

Fotowoltaika w Twoim mieście pomoże przyczynić się do poprawy jakości powietrza, a OZE, czyli Odnawialne Źródła Energii pomogą Ci oszczędzać na dobrodziejstwach natury. Nasze realizacje fotowoltaiki w Cieszynie w Śląsku przynoszą zyski naszym wcześniejszym klientom. Zmagazynowaną energię przy wyborze instalacji Off Grid, można wykorzystać w dni, kiedy promienie słoneczne nie będą aż tak intensywne. Energia ta będzie pobrana ze specjalnych akumulatorów zamontowanych do instalacji. Natomiast w przypadku instalacji On Grid, nadmiar wyprodukowanej energii nasi klienci oddają do dostawcy energii elektrycznej w Cieszynie, a kiedy słońca jest mniej i panele fotowoltaiczne nie są w stanie wytworzyć odpowiedniej ilości mocy do potrzeb mieszkańców, energię tę można aż do 80% za darmo odebrać z sieci.

Fotowoltaika jest zatem przyszłością każdego domostwa. Warto więc już teraz zastanowić się nad takim rozwiązaniem. Dzięki Solgro wiele osób z Cieszyna w województwie śląskim cieszy się darmową energią ze słońca!

Fot. Rynek w Cieszycie praca autorstwa Abraham    

Zespół

Nasz Dział Handlowy

Krzysztof Pierzchała

Dział Handlowy

Piotr Bożyk

Dział Handlowy

Robert Rola

Dział Handlowy

Rafał Mordarski

Dział Handlowy

Marcin Jawień

Dział Handlowy

Mateusz Kaczor

Dział Handlowy

Kontakt

Skontaktuj się z nami

Lokalizacja:

Paszyn 567, 33-326 Mogilno

Telefon:

18 440 20 26

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu. Odpowiemy tak szybko jak to tylko możliwe.