Fotowoltaika Siedlce

Realizacja

Wszyscy wiemy, że ceny energii elektrycznej wzrosną. Ostatnie miesiące przyniosły szereg czynników, które nakładając się na siebie, powodują, że prąd drożeje. Nerwowi są klienci indywidualni, a jeszcze bardziej właściciele firm i sklepów. Rozwiązaniem jest fotowoltaika – technologia, która pozwala na zamianę darmowej energii słonecznej na energię elektryczną w Twoim gniazdku. Chroni to środowisko i Twój portfel. W Solgro instalujemy systemy fotowoltaiczne od 16 lat. Zobacz, jakie projekty już zrealizowaliśmy i jak fotowoltaika może zmienić województwo mazowieckie, w tym Siedlce.Jakie panele najlepsze na te okolice?

Na Mazowszu dominują niziny. To dobre warunki dla instalacji fotowoltaicznej On Grid. Zgodnie z tą techniką panele fotowoltaiczne są montowane bezpośrednio na ziemi. To rozwiązanie dobre dla właścicieli dużych nieruchomości, zakładów pracy, fabryk czy gospodarstw rolnych. Panele fotowoltaiczne na ziemi można rozłożyć w taki sposób, aby nie kolidowały ze sobą i odbierały energię słoneczną pod odpowiednim kątem o każdej porze dnia. W przypadku naprawdę dużego zapotrzebowania na energię można spróbować nawet farm fotowoltaicznych – czyli dużej ilości paneli, zasilających firmę w prąd. Jednak nie zawsze jest to możliwe – właściciele niewielkich nieruchomości preferują instalacje fotowoltaiczne na dachu. Wymaga to mniej bezpiecznej instalacji na dużej wysokości i ingerencji w konstrukcję dachu. Po zamontowaniu panele są jednak niewidoczne i nie zajmują miejsca, a nadal spełniają swoją funkcję. Energia zebrana przez panele fotowoltaiczne jest przekształcana w energię elektryczną za pomocą falowników, które są już w domu. Nadwyżka energii elektrycznej, którą można wykorzystać w pochmurne dni, jest magazynowana w bateriach. Fotowoltaika firmy Solgro to sposób na to, aby Siedlce i okolice płaciły mniej za prąd – a w słoneczne miesiące nawet wcale!

Skorzystaj z naszego kalkulatora fotowoltaicznego!

Planujesz instalację paneli fotowoltaicznych, ale nie wiesz jaka moc byłaby dla Ciebie odpowiednia?
Skorzystaj z naszego kalkulatora! Jedyne, co będzie Ci potrzebne, to Twoje roczne zużycie energii elektrycznej.

Realizacje

W Solgro znamy się na rzeczy

Zajmujemy się fotowoltaiką już od 2005 roku. Przez ten czas wykonaliśmy setki instalacji dla klientów indywidualnych, firm i instytucji. Mamy doświadczony zespół i wiem jak działać terminowo i sprawnie. Zobacz, oto niektóre nasze realizacje:

• Limanowa, marzec 2022, instalacja fotowoltaiczna o mocy 4,8 kWp

• Trzetrzewina, realizacja fotowoltaiki o mocy 5,6 kWp

• w maju 2022 r. niedaleko Krakowa osiągnęliśmy moc 6 kWp w miejscowości Zakrzów,

• aż 6,46 kWp wynosiła realizacja w Nowym Sączu

To samo możemy zrobić w Siedlcach. Choć główną siedzibę mamy w Małopolsce, działamy także na Mazowszu. To wdzięczny teren na instalacje, zwłaszcza na gruncie, ze względu na ukształtowanie terenu. Ekspozycja na Słońce jest spora, a to przekłada się na efekty i oszczędności.Fotowoltaika, na której mogą skorzystać Siedlce – dobór komponentów

Takie rezultaty możemy osiągnąć dzięki doświadczeniu i pracy naszych utalentowanych monterów. Równie ważny jest jednak sprzęt, którego używamy. Od lat jesteśmy przekonani, jak dobrze podjęliśmy decyzję o wyborze modułów fotowoltaicznych Soluxtec z Niemiec. Charakteryzują się wyjątkową trwałością i wysoką wydajnością w pozyskiwaniu energii słonecznej. Zasilanie Twojego gniazdka jest przekształcane przez falownik – używamy urządzeń firmy Fronius. Zadowolenie klientów oraz wydajność obu typów urządzeń potwierdzają jakość tych urządzeń.Fotowoltaika – ile Siedlce mogą zaoszczędzić?

Fotowoltaika to oczywiście pewien wydatek. Cena instalacji fotowoltaicznej zależy od:

• metody mocowania

• lokalizacji

• ilości i rodzaju użytych komponentów

• mocy instalacji i jej wielkości

Montaż na ziemi jest tańszy, natomiast montaż na dachu jest korzystniejszy, a nawet konieczny w wielu przypadkach. Na cenę wpływa również jakość zastosowanych modułów i falowników, a my stawiamy na moduły typu premium.Jakie są oszczędności?

W miesiącach słonecznych więcej energii pochodzi ze Słońca niż jest zużywane. Rachunki za prąd mogą w tym okresie obniżyć się nawet o 90 – 100%. Jeżeli klient zdecyduje się na instalacje do 50 kWp (a ciężko to przekroczyć dla klienta indywidualnego), otrzymuje status Prosumenta. Oznacza to, że nadwyżka energii może być oddawana z powrotem do sieci dystrybucyjnej i odzyskiwana w miesiącach zimowych przy mniejszym nasłonecznieniu. A jeśli instalacja ma moc do 10 kWp, odsetek ten wynosi aż 80%. To naprawdę fajne, gdy rachunki za prąd spadają z 1500 zł na 200 zł lub nawet 0 zł. Szacuje się, że fotowoltaika może zwrócić się w ciągu 4-8 lat, w zależności od wielkości i zużycia.Można dostać dofinansowanie

Można uzyskać dotacje na panele fotowoltaiczne. Dla klientów indywidualnych zalecamy zainteresowanie się programem Mój Prąd 4.0. Wystarczy złożyć wniosek o dofinansowanie podczas cyklicznego naboru wniosków w latach 2020-2023. Oznacza to zwrot do 50% kosztów kwalifikowanych przy instalacji w systemie rozliczeń netto. Dofinansowanie w ramach Mój Prąd 4.0 jest możliwe zarówno dla początkowego systemu fotowoltaicznego, jak i dla istniejącego systemu, który został przekształcony w rozliczanie netto. Pamiętaj, aby zachować wszystkie faktury.

Zespół

Nasz Dział Handlowy

Krzysztof Pierzchała

Dział Handlowy

Piotr Bożyk

Dział Handlowy

Robert Rola

Dział Handlowy

Rafał Mordarski

Dział Handlowy

Marcin Jawień

Dział Handlowy

Mateusz Kaczor

Dział Handlowy

Kontakt

Skontaktuj się z nami

Lokalizacja:

Paszyn 567, 33-326 Mogilno

Telefon:

18 440 20 26

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu. Odpowiemy tak szybko jak to tylko możliwe.