Fotowoltaika

Ustroń

Ustroń to kolejne z miejsc, gdzie zainstalowana została nasza fotowoltaika. Z naszych usług decydują się korzystać kolejne gospodarstwa domowe, ale także i firmy jak jeden ustroński pensjonat. Opowiemy o tym, jakie udało nam się uzyskać efekty w Ustroniu oraz dlaczego warto rozważyć instalację fotowoltaiki u siebie. Realizujemy zamówienia nie tylko na południu kraju. I to już 2005 roku.

Fotowoltaika o rekordowej mocy zainstalowana przez Solgro

O tym, jak urokliwe i słoneczne są okolice Ustronia, wie każdy kto tu był chociaż raz. Przepiękne krajobrazy i dużo zieleni. Od kiedy Solgro rozpoczęło tam prace, Ustroń stał się nawet bardziej zielony – fotowoltaika w takim miejscu to wybór naturalny. Duża ekspozycja na Słońce oraz świadomość ekologiczna tutejszych mieszkańców. Ustroń to także miejsce, w których nasza fotowoltaika pobiła kolejne rekordy wydajności. Na jednym z lokalnych pensjonatów położyliśmy panele o mocy 10 kW. Szczególnie dumni jesteśmy z instalacji dla przedsiębiorców – udało nam się uzyskać nawet 50 kW! Wynika to z użytych komponentów – wysokiej jakości paneli fotowoltaicznych niemieckiej firmy Soluxtec oraz wydajnych inwerterów Fronius. Dzięki temu, pozyskiwana energia słoneczna nie marnuje się, lecz magazynuje i przekształcana jest w prąd w gniazdku. To rozwiązanie korzystne zarówno dla gospodarstw domowych jak i dużych firm.

Realizacja fotowoltaiki w pięknej miejscowości Ustroń. Zielone lasy i ekologiczna enegeria 50 kw

Skorzystaj z naszego kalkulatora fotowoltaicznego!

Planujesz instalację paneli fotowoltaicznych, ale nie wiesz jaka moc byłaby dla Ciebie odpowiednia?
Skorzystaj z naszego kalkulatora! Jedyne, co będzie Ci potrzebne, to Twoje roczne zużycie energii elektrycznej.

Dlaczego warto zdecydować się na instalację paneli fotowoltaicznych?

Poza argumentem ekologicznym i prestiżowym, jest też dość prozaiczna przyczyna – fotowoltaika pozwala zaoszczędzić na rachunkach za prąd. Koszt instalacji (który można skutecznie obniżyć) zwraca się po kilku latach, a przez ten czas można cieszyć się niskimi lub zerowymi rachunkami za prąd. Fotowoltaika daje najlepsze efekty w miesiącach letnich, kiedy jest najwięcej Słońca. Pozyskaną nadmiarową energię można zmagazynować lub spożytkować ją w inny sposób – np. ogrzewając wodę lub dom. A ceny energii będą rosły. Zwłaszcza w Polsce, gdzienasza energetyka nadal oparta jest na drożejącym i dość emisyjnym węglu. Wedle biura maklerskiego Pekao, poważne podwyżki cen prądu czekają nas już w 2023 roku – nawet o 70% w górę. Dla przedsiębiorców ta informacja jest szczególnie trudna. Na szczęście jest Solgro i fotowoltaika – Ustroń już się o tym przekonał.Można na dachu, a można i na gruncie

Na wydajność instalacji fotowoltaicznej ma też wpływ jej forma. Na ogół wyróżniamy dwie – na dachu oraz na gruncie. Ta pierwsza pozwala zachować przestrzeń wokół domu i zajmuje miejsce tam, gdzie i tak nic się nie dzieje – na dachu. Jest jednak trudniejsza w montażu, a kąt padania promieni słonecznych nie zawsze jest tak samo skuteczny. Dobre rozwiązanie, jeśli mamy dach ze spadem w kierunku południowym. Dużo efektywniejsze jest umieszczenie paneli na gruncie. Można je wtedy odpowiednio rozłożyć i ustawić, w stosunku do pozycji Słońca przez cały dzień. To rozwiązanie jednak zajmuje bardzo dużo miejsca, ale pozwala uzyskać lepsze osiągi. Często wybierana opcja przez przedsiębiorców czy rolników.Ile można zaoszczędzić – programy dopłat

Wspomnieliśmy, że dzięki instalacji można nawet do zera zredukować rachunki za prąd. To ogromny plus. A na to ile kosztuje fotowoltaika – niezależnie, czy Ustroń czy inne miasto, wpływ mają przeważnie te same czynniki:

• sposobu montażu – ta montowana na gruncie jest tańsza

• miejsca montażu – odległość, ukształtowanie terenu i inne warunki

• ilości i rodzaju użytych komponentów

To może być spory wydatek, ale istnieje szereg możliwości by znacząco go zredukować. Uruchomione programy dotacyjne:

• Mój Prąd 4.0

• Moje Ciepło

• Czyste Powietrze

Pozwalają zaoszczędzić nawet 4000 – 7500 zł na instalacji, w zależności od ilości komponentów. W przypadku Mój Prąd 4.0, uzyskać można do 50% kosztów kwalifikowanych w systemie net-billing.

Zespół

Nasz Dział Handlowy

Krzysztof Pierzchała

Dział Handlowy

Piotr Bożyk

Dział Handlowy

Robert Rola

Dział Handlowy

Rafał Mordarski

Dział Handlowy

Marcin Jawień

Dział Handlowy

Mateusz Kaczor

Dział Handlowy

Kontakt

Skontaktuj się z nami

Lokalizacja:

Paszyn 567, 33-326 Mogilno

Telefon:

18 440 20 26

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu. Odpowiemy tak szybko jak to tylko możliwe.