You are currently viewing Fotowoltaika na stadionie Sandecji? Solgro oficjalnym sponsorem klubu z Nowego Sącza.

Fotowoltaika na stadionie Sandecji? Solgro oficjalnym sponsorem klubu z Nowego Sącza.

Z dumą informujemy, że podpisaliśmy umowę sponsorską z najbardziej utytułowanym klubem Sądecczyzny! Nasze logo pojawi się na spodenkach piłkarzy MKS Sandecja Nowy Sącz. Dzisiaj prezes naszej firmy Grzegorz Mordarski parafował umowę w siedzibie klubu przy ul. Kilińskiego 47, w towarzystwie Prezesa klubu Arkadiusza Aleksandra.

Bardzo cieszymy się ze współpracy z najbardziej rozpoznawalnym klubem Sądecczyzny. Mamy nadzieję, że dzięki naszemu wsparciu klub będzie rozwijał się, a nasza marka zyska na pozytywnym wizerunku na terenie całej Polski. Nasze logo będzie na spodenkach piłkarzy od przyszłego sezonu” – mówi właściciel firmy.

Przypomnijmy, że Sandecja Nowy Sącz to klub założony, jako jeden z pierwszych w Polsce. Jego historia rozpoczęła się w 1910 roku. Klub od 2009 roku występuję w I lidze polskiej, notując dwukrotnie 4 miejsce, raz 3 miejsce, a w sezonie 2016/2017 słynni biało czarni awansowali do Ekstraklasy, walcząc na stadionach Legii Warszawa, Wisły Kraków, Lecha Poznań, Cracovii, Śląska Wrocław czy innych najlepszych drużyn w naszej lidze.

Trenerem zespołu jest Dariusz Dudek, który obecnie rozgrywa chyba swój najlepszy sezon w swojej karierze. Wspomniany trener jest bratem jednego z najbardziej utytułowanych piłkarzy w historii polskiej piłki Jerzego Dudka, który jako jeden z pięciu Polaków, obok Bońka, Młynarczyka, Kuczszaka i Lewandowskiego zdobył najcenniejsze trofeum, jakim jest Liga Mistrzów.

Sandecja Nowy Sącz obecnie zajmuje 10 miejsce i do miejsca gwarantującego baraże o ekstraklasę brakuje jej zaledwie 3 punków. Patrząc jednak na formę klubu z Kilińskiego 47, wszystko jest możliwe! Przypomnijmy, że duma Sądecczyzny jest niepokonana od 14 spotkań, a o sile klubu decydują piłkarze z bogatym doświadczeniem, jak Dawid Szufryn, Damian Chmiel, Michal Bućko, Bartłomiej Kasprzak, Adrian Danek, Dawid Pietrzkiewicz, a także obcokrajowcy Hiszpan Rubio oraz Portugalczyk Rafael Victor.

Przypomnijmy, że nasza firma mocna stawia na marketing sportowy, w naszych wcześniejszych wpisach informowaliśmy o działaniach na rzecz rozwoju polskich sportowców. Począwszy od sponsoringu Amatora Paszyn, klubu sądeckiej A klasy, a także Pawła Wąska skoczka reprezentacji Polski, który zasłynął w tym sezonie podczas wielu turniejów. Wsparcie Sandecji to kolejny duży krok w kierunku wspierania miłośników sportowych wyzwań.

Cieszymy się z każdego sukcesu polskich sportowców, dlatego staramy się pomóc im osiągać coraz lepsze wyniki. Teraz logo naszej firmy Solgro znajdzie się na spodenkach piłkarzy bianco neri, oraz na oficjalnej stronie klubu i w mediach społecznościowych!
Nasze logo „pojedzie” wraz z piłkarzami i zagości na największych arenach sportowych w Polsce, takich jak stadion Radomiaka Radom, Arki Gdynia, Widzewa Łódź, ŁKS-u Łódź czy GKS Tychy i wielu, wielu innych zasłużonych klubów dla polskiej piłki.

kadra drużyny sandecja nowy sącz zyskala nowego sponsora

Stając się jednym z głównych sponsorów MKS Sandecja, wierzymy, że takie rozwiązanie wpłynie również pozytywnie na sportowy region nowosądecki. Ogólnopolska reklama naszej firmy zajmującej się fotowoltaiką może wpłynąć na zwiększenie zainteresowania zarówno naszą firmą, budując pozytywny wizerunek marki Solgro, jak i regionem nowosądeckim.

Fotowoltaika na stadionie Sandecji?

Nowe innowacyjne rozwiązania coraz częściej znajdują swoje zastosowanie w życiu codziennym. Podejrzewamy, że z czasem i fotowoltaika na stadionie stanie się realnym przedsięwzięciem. Dzięki odpowiednio stworzonej fotowoltaice można byłoby oświetlić stadion lub pomieszczenia sportowe dla piłkarzy. To pozwoliłoby na oszczędności w każdym klubie, które można byłoby przeznaczyć na rozwój sportowców. Odpowiednio wyszkolona kadra piłkarzy, posiadająca dobre warunki do nauki, to podstawa do sukcesu. Dlatego też postanowiliśmy zostać sponsorem naszego klubu Sandecja, który niebawem może zacząć osiągać niebywałe sukcesy! Być może wcześniej czy później dach stadionu Sandecji stanie się farmą fotowoltaiczną.

Nie jest to nowy pomysł. Pierwszym stadionem na świecie, gdzie zamontowano elektrownię fotowoltaiczną, był stadion we Freiburgu, w Niemczech i to w … 1995 roku. Dziś najbardziej znane stadiony piłkarskie z fotowoltaiką, to stadion Borussi Dortmund oraz Ajaxu Amsterdam, gdzie na dachu stadionu nazwanego imieniem słynnego Johana Cruijffa wybudowano elektrownie o mocy 1128 kWp, która zajmuje powierzchnię ok. 7000 mkw i produkuje bez emisyjnie ok. 930000 kWh. Przypomnijmy wypowiedź z 2016 roku:

Wkrótce będziemy w stanie gromadzić energię z naszych paneli solarnych i wiatraków, aby wykorzystać ją, kiedy jest potrzebna. W przyszłości Amsterdam Arena będzie pierwszym stadionem na świecie, który nie będzie już wykorzystywać paliw kopalnych – zapewnia Henk Markerink, CEO spółki Amsterdam ArenA.

(źródło gramwzielone.pl/)

Czy również w Polsce stadiony będą miały na dachach panele fotowoltaiczne?

Trudno powiedzieć czy na stadionie Sandecji będą panele fotowoltaiczne, na pewno w przyszłości warto rozważyć takie rozwiązanie, dzisiaj wiemy o stadionie w Legionowie, który na dachu ma zamontowane panele! – mówi  Grzegorz Mordarski. Panele fotowoltaiczne to nasza specjalność, jednak sport to nasza pasja od wielu lat. Postanowiliśmy więc wspierać klub Sandecja Nowy Sącz, tak jak do tej pory wspieraliśmy innych sportowców. Mamy nadzieję, że nasza współpraca będzie owocna i przyniesie same pozytywne rezultaty! Zarówno dla naszej marki, jak i klubu z Kilińskiego 47! – podsumował Prezes Solgro.

fot. stadion Sandecji > naszsport.pl
fot. stadion Ajaxu Amsterdam deutsche-privatjet.pl/transfer-osob/euro2020/johan-cruyff-arena-w-amsterdamie-grupa-c_5708.html
fot. kadra drużyny Adrian Maraś