RYBNIK

Jeśli planujesz instalację fotowoltaiczną w mieście Rybnik, najpierw potrzebujesz odpowiedniego obszaru, na którym można zainstalować system. W tym celu należy rozważyć różne opcje. Na podstawie naszych realizacji fotowoltaiki spróbujemy pokazać Ci, jak mogą wyglądać Twoja przyszłe panele słoneczne, zrealizowane dzięki naszej firmie – Solgro. Panele słoneczne pochodzą od dostawcy z Niemiec – Soluxtec. Producent dostarcza nowoczesnych rozwiązań z zakresu fotowoltaiki i najnowszej technologii związanej z OZE – Odnawialnego Źródła Energii. Panele słoneczne w połączeniu z inwerterem marki Fronius dają spore oszczędności w rocznym rozliczeniu. Chcesz dowiedzieć się więcej? Zadzwoń do nas!

Tel. +48 18 440 20 26

RYBNIK

INSTALACJA FOTOWOLTAICZNA O MOCY 4,8 KW NA GRUNCIE

Systemy fotowoltaiczne mogą być wykorzystywane do ekologicznej i wydajnej produkcji energii elektrycznej. Instalacje fotowoltaiczne o mocy 4,8 kW, które instalowaliśmy również w Rybniku, służą do maksymalizacji wytwarzania energii. Dzięki temu, że mają taki duży rozmiar, można z nich pozyskać wiele energii. Jeśli interesuje Cię fotowoltaika i instalacja systemów fotowoltaicznych na gruncie, w mieście Rybnik, skontaktuj się z nami. Opowiemy Ci o budowie i wyposażeniu systemów oraz udzielimy wskazówek, jak znaleźć odpowiednią lokalizację dla naziemnych systemów fotowoltaicznych.

Skorzystaj z naszego kalkulatora fotowoltaicznego!

Planujesz instalację paneli fotowoltaicznych, ale nie wiesz jaka moc byłaby dla Ciebie odpowiednia?
Skorzystaj z naszego kalkulatora! Jedyne, co będzie Ci potrzebne, to Twoje roczne zużycie energii elektrycznej.

FOTOWOLTAIKA RYBNIK

NASZE REALIZACJE

Systemy fotowoltaiczne montowane na gruncie są używane głównie w rolnictwie lub przez większe firmy. Moduły słoneczne są przymocowane do metalowych ram i ustawione w długich, równoległych rzędach. Aby uniknąć zacienienia systemów, moduły paneli słonecznych są montowane w odpowiedniej odległości od siebie. Rozróżnia się również zainstalowany na stałe system fotowoltaiczny i system ze zintegrowanym systemem śledzenia, który zapewnia automatyczne wyrównanie modułów i podążanie za słońcem. Zaletą takiego systemu śledzenia jest udowodniony wzrost produkcji energii. Wadą jest jednak stosunkowo wysoka cena zakupu. Wydajność systemu naziemnego wynosi około 400 000 do 500 000 kilowatogodzin energii elektrycznej rocznie na hektar.

PANELE FOTOWOLTAICZNE RYBNIK – MIKOŁOWSKA, ŻORSKA, WODZISŁAWSKA

Otwarte przestrzenie są idealne do tworzenia większych systemów fotowoltaicznych, ponieważ ustawienie, montaż i konserwację można przeprowadzić tutaj bardzo łatwo i niedrogo. Jednak zagospodarowanie terenu, uszczelnienie i wpływ na krajobraz przemawiają przeciwko temu. W związku z tym pierwszeństwo należy przyznać otwartym przestrzeniom, których nie można wykorzystać do żadnych innych celów:

• ugorom, takim jak dawne poligony wojskowe
• tereny zanieczyszczone

Warto postawić panele fotowoltaiczne na polach i terenach zielonych, gdzie produkcja rolna jest utrudniona.

SZUKASZ SYSTEMU FOTOWOLTAICZNEGO? FOTOWOLTAIKA RYBNIK – CENA

Znajdź system fotowoltaiczny w naszej ofercie. Porównaj kilka ofert od naszych przedstawicieli i wybierz dogodny system fotowoltaiczny i ceny, jakie Cię satysfakcjonują.FOTOWOLTAICZNE SYSTEMY USYTUOWANE NA GRUNCIE – RYBNIK

Systemy fotowoltaiczne montowane na otwartych przestrzeniach na gruncie są zwykle większe i bardziej opłacalne niż systemy PV przeznaczone do montażu na dachu. Aby zainstalować taki system fotowoltaiczny, wymagana jest powierzchnia 20 000 metrów kwadratowych i więcej. Możliwe jest również instalowanie mniejszych systemów na terenie prywatnym.JAK SKONSTRUOWANY JEST SYSTEM FOTOWOLTAICZNY NAZIEMNY?

Poszczególne moduły fotowoltaiczne są montowane na metalowych ramach w systemach fotowoltaicznych. Dokładnie widać to na zdjęciach z realizacji systemu fotowoltaicznego w Rybniku. Zaletą jest to, że można optymalnie dopasować ustawienie i nachylenie. W praktyce stosuje się przede wszystkim niskie ramy, których dolna krawędź znajduje się bezpośrednio nad gruntem. Jeśli teren jest w pewnym stopniu wykorzystywany rolniczo, możliwy jest również montaż na wyższych ramach. Aby uniknąć zacienienia, poszczególne rzędy modułów są ustawione w odległości kilku metrów. Panele słoneczne wytwarzają prąd stały, który bezpośrednio na miejscu przekształcany jest w prąd przemienny. Następnie jest wprowadzany do publicznej sieci energetycznej.ROZSZERZONA DOTACJA NA FOTOWOLTAIKĘ „MÓJ PRĄD” – RYBNIK

Od lipca 2021 polski program „Mój Prąd” oprócz fotowoltaiki obejmuje także elektromobilność i zarządzanie energią. Zamiarem tej dotacji na fotowoltaikę było zwiększenie zaangażowania prywatnych gospodarstw domowych w transformację energetyczną Polski, również w mieście Rybnik.FOTOWOLTAIKA RYBNIK – DOFINANSOWANIE

Wydatki poniesione między 1 lutego 2020 r. a 31 grudnia 2023 r. kwalifikują się do częściowego refinansowania, które jest podstawą programu. W ramach „Mój Prąd” koszty już poniesione są częściowo refundowane. Niezwykle długi okres ma na celu odciążenie budżetu i obejmuje możliwość otrzymania jakiegokolwiek dofinansowania z UE. W celu uzyskania zwrotu należy przedstawić odpowiednie faktury. Jeśli chcesz ubiegać się o dotację na fotowoltaikę wykonaną w mieście Rybnik, skontaktuj się z nami – mamy doświadczenie w realizacji tego typu zamówień.

SYSTEMY FOTOWOLTAICZNE, POMPY CIEPŁA, DOFINANSOWANIA I DOTACJE Z UE – RYBNIK

Szczególnie ciekawym tematem są pompy ciepła, które w Polsce zyskują na popularności w połączeniu z systemami fotowoltaicznymi. Przy czym zakup pomp ciepła nie jest wyraźnie wspierany przez program „Mój Prąd”. Polskie Stowarzyszenie Rozwoju Technologii Pomp Ciepła szacuje, że tylko w ubiegłym roku w Polsce zainstalowano 50 000 pomp ciepła. Ważnym powodem sukcesu tych systemów jest spadająca cena. Niektóre pompy ciepła można kupić za równowartość prawie 3000 euro. Do tego dochodzą koszty instalacji, ale ta cena umożliwia również przeciętnie zarabiającym i właścicielom domów przejście na przyjazne dla środowiska i neutralne dla klimatu formy ogrzewania. W naszej ofercie oprócz fotowoltaiki znajdziesz również pompy ciepła! Sprawdź naszą ofertę dla miasta Rybnik.