KLIMATYZACJA NOWY SĄCZ

Komfort przez cały rok z Solgro! Czy Twoje mieszkanie, dom lub biuro potrzebują doskonałego klimatu niezależnie od pory roku? Firma Solgro ma dla Ciebie idealne rozwiązanie!

Oferujemy profesjonalne usługi montażu, serwisu i konserwacji systemów klimatyzacyjnych. Dzięki naszym nowoczesnym technologiom i wykwalifikowanej kadrze zapewniamy:

 • Optymalną temperaturę i wilgotność powietrza
 • Cichą i efektywną pracę urządzeń  Ekologiczne i energooszczędne rozwiązania
 • Szybką i bezproblemową instalację

  Dlaczego warto wybrać Solgro?  

 • Wieloletnie doświadczenie w branży  
 • Indywidualne podejście do każdego klienta  
 • Troska o środowisko  
 • Szybka reakcja i profesjonalny serwis

  Zadbaj o swój komfort i zdrowie z Solgro! Skontaktuj się z nami już dziś i dowiedz się więcej o naszych usługach. Nie czekaj! Sprawdź naszą ofertę i ciesz się idealnym klimatem w swoim domu lub biurze przez cały rok!

Skorzystaj z naszego kalkulatora fotowoltaicznego!

Planujesz instalację paneli fotowoltaicznych, ale nie wiesz jaka moc byłaby dla Ciebie odpowiednia?
Skorzystaj z naszego kalkulatora! Jedyne, co będzie Ci potrzebne, to Twoje roczne zużycie energii elektrycznej.

POMPY CIEPŁA

ZASADA DZIAŁANIA POMPY CIEPŁA

Pompy ciepła dzięki swojej innowacyjnej technologii mogą pobierać ciepło z różnych źródeł – powietrza, wody i gruntu.

Pompy gruntowe – te pobierają energię z ziemi, która w dalszym ciągu zamieniana jest w ciepło. Specjalne przewody, jakie podpięte są do tej pompy ciepła, montowane są głęboko pod powierzchnią ziemi, gdzie temperatura jest zawsze dodatnia. W instalacji krąży specjalny roztwór, którego celem jest podgrzanie wody.

Pompy wodne – na dnie zbiorników wodnych umieszczana jest specjalna instalacja, która odpowiedzialna jest za pobieranie energii. Ta w kolejnym etapie zamieniana jest na ciepłe powietrze nawiewane do pomieszczeń lub do zagrzania wody, która jest niezbędna do zasilenia instalacji grzewczej.

Pompy powietrzne – te pompy pozyskują energię z powietrza i są bardzo wydajne w okresie, kiedy temperatura na dworze jest dodatnia. Są idealnym sposobem na ogrzanie wody użytkowej czy powietrza w zamontowanym systemie nawiewnym.

 

Działanie każdej z nich jest bardzo podobne. Na początku odbywa się obieg roztworu, którego zadaniem jest pobranie energii cieplnej ze środowiska – wody, ziemi, powietrza. W kolejnym etapie płyn wędruje do obiegu czynnika chłodzącego. W nim następuje podgrzanie wcześniej przetransportowanej energii na wyższy poziom temperatury, aby w następnej kolejności przetransportować ją do grzejników mieszkania lub do zbiornika wodnego. Tak w uproszczony sposób wygląda zasada działania pompy ciepła.

 

POMPY CIEPŁA

JAKIE POMPY BOSCH OFERUJE NASZA FIRMA SOLGRO?

W naszej ofercie znajdziesz wszystkie pompy ciepła marki Bosch. Poniżej przedstawiamy proponowane modele.

Powietrzne pompy ciepła

Oferta powietrznych pomp ciepła jest bardzo bogata, dlatego każdy w tym miejscu znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Dostępne są powietrzne pompy ciepła monoblok (Compress 7000i AW), jak również powietrzne pompy ciepła typu split (Compress 3000 AWS), gdzie znajdziesz m.in.:

Wersje dostosowane do jednostek wewnętrznych typu Compress 7000i AW, gdzie znajdziesz model:

– AWE montowana naściennie, która posiada zintegrowaną grzałkę o mocy 9 kW

– AWB montowana naściennie, która posiada zawór mieszający niezbędny do współpracy z piecem

– AWM w wersji stojącej, która wyposażona jest w grzałkę 9 kW oraz posiadająca 190 l podgrzewacz wody

– AWMS w wersji stojącej, posiadająca zintegrowany 184l zbiornik z podgrzewaczem. Posiada ona dodatkową wężownicę oraz grzałkę o mocy 9 kW.

Wersje wewnętrzne typu split – Compress 3000 AWS, gdzie znajdziesz modele:

– AWES montowana naściennie, posiadająca zintegrowaną grzałką o mocy 9 kW

– AWBS montowana naściennie, zawierająca zawór mieszający niezbędny do współpracy z kotłem

– AWMS – w wersji stojącej, posiadająca zintegrowany podgrzewacz wody o pojemności 190 l oraz posiadająca grzałkę o mocy 9kW

– AWMSS w wersji stojącej, posiadająca zintegrowanym podgrzewacz wody o pojemności 184 l oraz dodatkową wężownicę i grzałkę elektryczną o mocy 9 kW

Pompy ciepła Gruntowe


Oferta gruntowych pomp ciepła jest ograniczona wyłącznie do dwóch modeli, gdzie znajdziesz m.in.:

– Gruntową pompę ciepła Compress 6000 LW, która potrafi podnieść temperaturę zasilania nawet do 62 °C. Jest ona łatwa w obsłudze, dzięki przejrzystemu menu, a także ma optymalne rozmiary.

– Gruntową pompę ciepła Compress 6000 LWM, która posiada wyjątkowo łatwy w obsłudze panel sterowania. Dodatkowo praca tej pompy jest bardzo cicha oraz jest ona dostępna w kompaktowych wymiarach.

Oferta pomp ciepła do ciepłej wody użytkowej również ogranicza się do dwóch modeli


jednak dostępne są tutaj warianty o różnej pojemności zbiorników. Dostępne są zbiorniki 200 l, 250 l i 270 l. Pompy te mają możliwość podłączenia do systemu c.w.u. W ofercie znajdziesz m.in.:

– Pompę ciepła do c.w.u. Compress 4000 DW, która może współpracować dodatkowo z instalacją fotowoltaiczną. Pompa ta jest łatwa w obsłudze oraz pozwala na spore oszczędności.

– Pompę ciepła do c.w.u. Compress 5000 DW, którą można podłączyć do instalacji c.w.u. Jest ona łatwa w obsłudze i pozwala do zwiększenia oszczędności energii nawet do 70%.

POMPY CIEPŁA

REALIZACJE INSTALACJI OPARTYCH NA POMPACH CIEPŁA W SOLGRO

Zajmujemy się montażem pomp ciepła na terenie całej Polski. Działamy wszędzie, gdzie jesteśmy potrzebni. Siedziba naszej firmy znajduje się w Paszynie, koło Nowego Sącza, jednak pompy ciepła i instalacje fotowoltaiczne naszej realizacji, znajdziesz w wielu miejscowościach. Do tej pory współpracowaliśmy z wieloma klientami, a nasze wieloletnie doświadczenie pozwoliło zyskać nam renomę ogólnopolską. W skład naszej kadry wchodzą sami inżynierowie, którzy znają się na montażu powierzonej im instalacji.

Oferujemy sprzęt najlepszych marek, takich jak Bosch czy York. Jeśli chcesz, aby Twoja instalacja służyła Ci przez długi czas, a zarazem była stworzona w odpowiedni sposób na bazie najnowszych technologii, postaw na naszą markę. Umożliwiamy darmową konsultację w celu obliczenia niezbędnej mocy wybranego zasilania, aby Twój dom był dobrze dogrzany. Podpowiemy Ci, jaka pompa ciepła będzie najlepsza do domu o powierzchni 100m2, 120m2, 150m2, czy 200m2. Z nami możesz liczyć na kompleksową i profesjonalną obsługę. W naszej ofercie znajdziesz bogaty wybór, dlatego jeśli chcesz być EKO postaw na Solgro.

 

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do kontaktu telefonicznego z naszymi konsultantami na terenie całego kraju. Możesz również zgłosić się do siedziby naszej firmy znajdującej się w Paszynie. Przedstawimy Ci naszą ofertę, która będzie konkurencyjna, a co najważniejsze dajemy długoletnią gwarancję na wykonane prace.