FOTOWOLTAIKA BIELSKO BIAŁA REALIZACJA

Fotowoltaika to branża, która zajmuje się przekształcaniem energii słonecznej w elektryczną, wykorzystując w tym celu innowacyjne urządzenia oraz rozwiązania technologiczne. Uzyskaną energię można wykorzystać w dowolny sposób. Liczne zalety fotowoltaiki umożliwiły uzyskanie ogromnego zainteresowania wśród konsumentów. W ciągu kilku miesięcy mieliśmy przyjemność pracować z dziesiątkami przedsiębiorstw, a także instytucjami, którym zamontowaliśmy panele słoneczne.

Wiele obiektów aktualnie zasilanych jest, dzięki Odnawialnym Źródłom Energii, jakimi są promienie słoneczne. W tym roku w lutym zamontowaliśmy instalacje fotowoltaiczne w Bielsku – Białej. W związku z tym nasi klienci mogą rozliczać się na starych normach prosumenckich. Poniżej przedstawiamy Państwu nasze realizacje instalacji fotowoltaicznych wykonanych na Śląsku przez firmę Solgro.

Teatr w Biesku Białej

Dokonaliśmy sfinalizowania paneli fotowoltaicznych na Śląsku, nasi użytkownicy mogli cieszyć się instalacjami fotowoltaicznymi wykonanymi na dachu oraz na gruncie, które posiadają moc od 5,94 kW, aż do 7,50 kW. Wszystkie nasze realizacje wykonane zostały zgodnie z preferencjami naszych klientów. Na początkowym etapie wykonane zostały niezbędne obliczenia energetyczne, które pozwoliły na oszacowanie mocy, odpowiedniej do zasilenia wszystkich elektrycznych urządzeń, aby w danym domu lub firmie, panele fotowoltaiczne odpowiednio funkcjonowały. Dzięki nam wiele obiektów zaczęło oszczędzać na energii elektrycznej, a co więcej zyskały miano firm lub instytucji przyjaznych środowisku.

Instacja fotowoltaiczna wykonana z w Bielsku Białej przez naszą firmę
Panele fotowoltaiczne zamontowano w Bielsku Białej które posiadają moc od 5,94 kW, aż do 7,50 kW

Fotowoltaika Bielsko-Biała – jakie korzyści dla mieszkańców?

Pewnie wiele z was zastanawia się, jakie konkretnie korzyści fotowoltaika przyniosła mieszkańcom Śląska? Ważną kwestią, którą należy poruszyć, jest zdecydowanie ekonomiczna korzyść płynąca z fotowoltaiki. Warto wziąć pod uwagę, że energia słoneczna jest dostępna dla każdego, a co więcej możemy uzyskać ją za darmo. Jednorazowy koszt, jaki musi ponieść właściciel, obejmuje zakup oraz montaż instalacji fotowoltaicznej.

Należy podkreślić, że aktualnie w Polsce istnieje wiele programów rządowych lub samorządowych, dzięki którym mieszkańcy Bielsko – Białej mogą otrzymać dopłaty do fotowoltaiki. Dzięki temu ogólny koszt całej realizacji zmniejsza się, a korzyści z prywatnej instalacji fotowoltaicznej są znacznie większe. Fotowoltaika pozwoli nam oszczędzić na rachunku, a to wszystko dzięki temu, że panele fotowoltaiczne samodzielnie produkują energię na własne potrzeby. Brak uzależnienia się od dostawcy energii elektrycznej na Śląsku, a w efekcie także cen dostawców, pozwala na zyskanie oszczędności na rachunkach. Można to zauważyć bezpośrednio po zainstalowaniu systemu, jednak całkowity koszy instalacji zwraca się zwykle po kilku latach.

Warto wziąć pod uwagę, że indywidualnie zaprojektowany oraz odpowiednio dopasowany system, w pełni realizuje dyspozycję domu na energię. Często zdarza się, że panele fotowoltaiczne pozwalają na uzyskanie prądu nadmiarowego. Dzięki temu odbiorca indywidualny nie musi obawiać się, że nadwyżka ta zostanie wykorzystana. Biorąc pod uwagę reguły prawne. Wytworzony nadmiar można przekazać do sieci, a następnie odebrać z niej 70 – 80% energii. Wszystko jednak zależy od wielkości instalacji. Jest to zdecydowanie przydatne w okresie jesienny oraz zimowym, kiedy to zapotrzebowanie na energię jest znacznie wyższe.

Warte podkreślenia jest to, oszczędność na rachunkach, jest ogromna, a system nie wymaga konserwacji. Dodatkowo wydajna, wysokiej jakości instalacja od sprawdzonego producenta, jakiego jest firma Solgro, zapewnia niezawodne, prawidłowe działanie przez wiele lat. Ważne jest to, że panele fotowoltaiczne wykonane przez naszą firmę Solgro w Bielsku – Białej, nie wymagają napraw, ani wymieniania elementów paneli. To przekłada się na ekonomiczne elementy fotowoltaiki.

Instalację, stworzone przez nas, wykonaliśmy z wysokiej jakości materiałów. Jeśli chcesz stworzyć instalacje zgodną z Twoimi indywidualnymi potrzebami postaw na firmę Solgro. Stworzymy dla Ciebie instalację, która będzie przynosiła zyski przez wiele lat. Nasze realizacje znajdziesz na terenie całej Polski. Zapraszamy do sprawdzenia naszych osiągnięć na Facebooku.

fot. Wikipedia autor Urząd Miasta Bielsko Biała