FOTOWOLTAIKA CIESZYN REALIZACJE

Fotowoltaika Śląsk – nasze realizacje w mieście Cieszyn.

Nasza firma Solgro zajmuje się tworzeniem instalacji fotowoltaicznych na terenie całej Polski. Specjalnie dla naszych odbiorców tworzymy specjalną serię wpisów z naszych realizacji, które wykonujemy w różnych regionach naszego kraju. Każdego dnia nasi pracownicy zmagają się z trudem wykonania odpowiedniego montażu instalacji fotowoltaicznych, które służyć mają odbiorom przez kolejne lata. W związku z tym seria ta będzie przedstawiała nasze realizacje, które są dla nas niezmiernie ważne i które przedstawiają nowoczesne sposoby montażu, aby fotowoltaika była jak najlepiej wydajna i bezpieczna dla odbiorcy. Zachęcamy do zaczerpnięcia informacji na temat naszych realizacji.

Tym razem chcielibyśmy przedstawić Państwu nasze realizacje na Śląsku, a w szczególności w mieście Cieszyn, które są przez nas bardzo dobrze wspominane.

Fotowoltaika na Śląsku w mieście Cieszyn – zalety OZE na Śląsku.

Okazuje się, że Cieszyn usytuowany jest w miejscu, które narażone jest na powstawanie smogu. Zimą, kiedy warunki pogodowe sprzyjają temu zjawisku, Cieszyn znajduje się w strefie umiarkowanego zanieczyszczenia powietrza przez smog. Patrząc na mapę ze stanem powietrza w większości dnia w mieście Cieszyn, pomiar zanieczyszczenia powietrza przez PM10 stanowi od 100%-160%. Oczywiście są chwile, w których ten wskaźnik spada poniżej 100%, jednak Cieszyn zalicza się do tych miast, które są narażone na spore zanieczyszczenie.

Instalacje fotowoltaiczne w Cieszynie są więc przyszłością tego miasta, jeśli chodzi o poprawę warunków środowiskowych.

Dodatkową zaletą są spore oszczędności. Każdy mieszkaniec Cieszyna podobnie, jak mieszkańcy całej Polski mogą starać się o dofinansowania do fotowoltaiki, które organizują poszczególni włodarze miast i gmin. Dotacje z programu „Mój Prąd” to zysk przy wykonaniu fotowoltaiki nawet do 5000 zł. Na Śląsku dotacje na fotowoltaikę czekają na osoby fizyczne, jak również firmy.

W podsumowaniu rocznym należy również zauważyć, że prosumenci rozliczani na starych zasadach. Zaoszczędzą oni nawet kilkadziesiąt procent na rachunku za energię elektryczną. Energia niezbędna do zasilenia wszelkich urządzeń elektrycznych w Twoim domu będzie wytworzona przez instalację, a Ty nie będziesz musiał się przejmować podwyżkami za zużycie prądu dostarczanego przez dostawcę prądu w Twojej okolicy.

Należy również zauważyć, że dzięki instalacji fotowoltaicznej możesz również stworzyć ogrzewanie w swoim domu zasilane energią elektryczną, co pozwoli Ci całkowicie zminimalizować koszty utrzymania domu.

Te i wiele innych czynników wpływa na dobrą renomę instalacji fotowoltaicznych w całej Polsce, w tym również na Śląsku w takim mieście jak Cieszyn. Wiele osób w tym miejscu postawiło na takie rozwiązanie, a nasza firma Solgro ma również w tym mieście swoje realizacje oparte o najlepsze podzespoły renomowanych marek.

Jakie podzespoły używamy do tworzenia naszych realizacji? Fotowoltaika Śląsk | Cieszyn

Panele fotowoltaiczne, jakie montowaliśmy u poszczególnych klientów w mieście Cieszyn na Śląsku, pochodzą od znanego dostawcy z Niemiec, czyli marki Soluxtec. Ten producent paneli fotowoltaicznych dostarcza nowoczesne panele fotowoltaiczne, które są tworzone na bazie najnowszych technologii. Ich zaleta to m.in. trwałość, wytrzymałość na zróżnicowane warunki atmosferyczne, bezpieczeństwo, a także kultura pracy. Panele te w połączeniu z wysokiej jakości inwerterem marki Fronius pozwolą Ci na spore oszczędności w rozliczeniu rocznym. Warto więc postawić na podzespoły wysokiej jakości, które spełnią Twoje oczekiwania i będą służyły Ci przez długi czas.

Fotowoltaika w Twoim mieście pomoże przyczynić się do poprawy jakości powietrza, a OZE, czyli Odnawialne Źródła Energii pomogą Ci oszczędzać na dobrodziejstwach natury. Nasze realizacje fotowoltaiki w Cieszynie w Śląsku przynoszą zyski naszym wcześniejszym klientom. Zmagazynowaną energię przy wyborze instalacji Off Grid u poszczególnych klientów w mieście Cieszyn można wykorzystać w dni, kiedy promienie słoneczne nie będą aż tak intensywne. Energia ta będzie pobrana ze specjalnych akumulatorów zamontowanych do instalacji. Natomiast w przypadku instalacji On Grid nadmiar wyprodukowanej energii nasi klienci oddają do dostawcy energii elektrycznej w Cieszynie, a kiedy słońca jest mniej i panele fotowoltaiczne nie są w stanie wytworzyć odpowiedniej ilości mocy do potrzeb mieszkańców, energię tę można aż do 80% za darmo odebrać z sieci.

Fotowoltaika jest zatem przyszłością każdego domostwa. Warto więc już teraz zastanowić się nad takim rozwiązaniem. Z Solgro wiele osób z Cieszyna w województwie śląskim cieszy się darmową energią ze słońca!

Fot. Rynek w Cieszycie praca autorstwa Abraham