FOTOWOLTAIKA TORUŃ

W Solgro montujemy instalacje fotowoltaiczne. Działamy w coraz większej ilości miejsc w Polsce, a Toruń nie należy do wyjątków – sprawdź nasze panele fotowoltaiczne, inwertery, pompy ciepła i inne komponenty instalacji fotowoltaicznej.

torun panorama miasta zdjecie autortswa Andrzeja Otrębskiego wikipedia

Panorama miasta Toruń, zdjęcie autorstwa Andrzeja Otrębskiego wikipedia.pl

Jakie są rodzaje paneli fotowoltaicznych? Realizacja fotowoltaika Toruń

Panele fotowoltaiczne dzielą się na te, które montuje się na gruncie, na dachu albo w ramach farmy fotowoltaicznej. O co chodzi? Najczęściej wybierana forma, na dachu, sprawia, że panele nie zajmują niepotrzebnie miejsca na posesji. Nie są też wtedy dostrzegalne. Trzeba jednak ingerować w strukturę dachu oraz montować dodatkowe podpory. Alternatywą jest montaż fotowoltaiki na gruncie – wtedy panele znajdują się na ziemi i można je dowolnie ustawić, zgodnie z ruchem Słońca po niebie. To pozwala na jeszcze efektywniejsze pozyskiwanie energii. Panele na gruncie zajmują jednak sporo miejsca i nie zawsze tak się da. W przypadku dużych firm lub gospodarstw rolnych, dobrym pomysłem jest farma fotowoltaiczna – duża ilość paneli, które sporo zajmują, ale w ogromnym stopniu pozwalają zaoszczędzić na prądzie.

Rosnące ceny energii – rozwiązaniem jest fotowoltaika i dofinansowanie na panele fotowoltaiczne Toruń

A ten będzie drożeć, zwłaszcza dla przedsiębiorców. To zjawisko globalne – elektryczność drożeje nie tylko w Polsce. Coraz większa jest też świadomość społeczna i nacisk na rozwiązania chroniące planetę. Czy może być coś bardziej ekologiczne niż energia, która pochodzi wprost ze Słońca? Coraz więcej osób przekonuje się o tym, że fotowoltaika jest dobrym pomysłem – Toruń i okolice też może z tego skorzystać, dzięki współpracy z Solgro. Panele fotowoltaiczne pobierają energię ze Słońca. Specjalny inwerter zmienia ją w prąd elektryczny, z którego możesz swobodnie korzystać. To znacząco obniża rachunki za prąd. Bywają takie miesiące, w których za energię nie zapłacisz nic, gdyż wszystko, co zużyjesz, wyprodukuje nasza dzienna gwiazda.

Panele fotowoltaiczne Toruń o największej mocy

Zobacz, jak przekonały się o tym inne gminy. Regularna instalacja paneli fotowoltaicznych oraz komponenty, których używamy, pozwalają nam osiągać coraz lepsze wyniki. Zobacz:

  • w Limanowej stanęła nasza instalacja fotowoltaiczna o mocy 4,8 kWp w marcu 2022,
  • w miejscowości Trzetrzewina wykonana została realizacja fotowoltaiki o mocy 5,6 kWp,
  • w maju osiągnęliśmy moc 6 kWp w miejscowości Zakrzów, koło Krakowa i aż 6,46 kWp w Nowym Sączu.

To tylko ostatnie miesiące, a fotowoltaiką zajmujemy się już 15 lat. W Toruniu także działamy i możemy dostarczyć Ci wysokiej jakości niemieckie konwertery i panele zarówno na gruncie jak i na dachu.

Stosujemy najlepsze komponenty – fotowoltaika Toruń

Możemy osiągać takie wyniki dzięki doświadczeniu i pracy naszych utalentowanych monterów. Równie ważny jest jednak sprzęt, którego używamy. Od lat przekonujemy się, jak dobrze wybraliśmy stawiając na panele fotowoltaiczne firmy Soluxtec, z Niemiec. Odznaczają się wyjątkową trwałością i wysoką wydajnością w pobieraniu energii ze Słońca. Tą na prąd do Twojego gniazdka przemienia inwerter – my stosujemy urządzenia firmy Fronius. Zadowolenie klientów i wydajność obu tych rodzajów urządzeń utwierdzają nas w przekonaniu o jakości tego sprzętu.

Ile kosztują panele fotowoltaiczne – Toruń i okolice?

Cena instalacji fotowoltaicznej zależna jest od:

  • sposobu montażu,
  • miejsca montażu,
  • ilości i rodzaju użytych komponentów.

Instalacja na gruncie jest tańsza, za to ta na dachu w wielu wypadkach korzystniejsza i wręcz konieczna. Na cenę wpływ ma też jakość użytych paneli i inwerterów, a my stawiamy na te z najwyższej półki.

Można uzyskać dofinansowanie. Fotowoltaika Toruń

Instalacja jest zatem wydatkiem, ale można uzyskać dofinansowanie na panele fotowoltaiczne, także w mieście Toruń. Wszystko dzięki programowi Mój Prąd 4.0 – od kwietnia 2022 można składać wnioski w ramach nowego naboru. Dofinansowanie obejmuje do 50% kosztów kwalifikowanych przy instalacji w systemie net-billing i wynosi między 3000 zł a 7500 zł, w zależności od rodzaju i zakresu instalacji.