You are currently viewing Solgro i GmbH Soluxtec wspierają polskich skoczków!

Solgro i GmbH Soluxtec wspierają polskich skoczków!

Ten rok jest pełen wrażeń dla miłośników skoków narciarskich. Przed milionami odbiorników telewizyjnych wiele osób nie dowierza rezultatom, jakie zdobywa polska kadra narodowa. Teraz kiedy reprezentacja została zasilona młodymi skoczkami, wyniki jakie zdobywają nasi przedstawiciele są imponujące. W tym miesiącu polska reprezentacja skoczków osiągała bardzo dobre noty. Okazuje się dwóch młodych wybitnie utalentowanych skoczków, którzy nie do końca wierzyli w swoje możliwości, zdobyli w grudniu wspaniałe wyniki. To dzięki jednemu z nich w ubiegłym tygodniu zdobyliśmy brązowy medal.

Poznaj młodych przedstawicieli tej dyscypliny sportu, które są wspierane przez dwie znane firmy oferujące panele fotowoltaiczne, czyli Solgro i GmbH Soluxtec.

 

Jednym z tych skoczków jest Paweł Wąsek. Dokładnie w Mikołajki 6 grudnia 2020 roku Paweł Wąsek zdobył szóste miejsce w skokach narciarskich o Puchar Świata w Niżnym Tagile. Ten utalentowany młody skoczek pomimo okropnego wypadku, jaki przydarzyły mu się w wieku 14 lat, powrócił z przytupem do skoków narciarskich. Jak widać, 21-latek odnosi sukcesy i razem z resztą kadry będzie reprezentował nasz kraj w tym sezonie. Dla Solgro jest to wielki zaszczyt. Jako sponsor Pawła Wąska, który reprezentuje firmę na scenie międzynarodowej, cała kadra jest dumna, że może wspierać tak utalentowaną osobę. Paweł Wąsek z dumą reprezentuje markę Solgro i dzięki swojemu samo zaparciu i wieloletnim treningom osiąga teraz wspaniałe wyniki. Reprezentant klubu WSS Wisła urodzony w 1999 roku w Cieszynie jest przyszłością naszej kadry skoczków, dlatego w dalszym ciągu firma Solgro będzie wspierać go osiąganiu jak najlepszych wyników.

Kolejnym fenomenem w polskiej reprezentacji okazał się Andrzej Stękała. Ten 25-letni skoczek 5 lat temu zadebiutował w Pucharze Świata. Od tego czasu zniknął ze sceny. Sponsorem Pawła jest niemiecka marka paneli fotowoltaicznych GmbH Soluxtec, która wspiera go osiąganiu jak najlepszych wyników, skoczek znów zaskoczył swoich kibiców.

W niedzielnych skokach, które odbyły się 13 grudnia 2020 roku, razem z
Kamilem Stochem, Dawidem Kubackim i Piotrem Żyłą, Andrzej Stękała zdobył brązowy medal w skokach drużynowych. Andrzej Stękała wzruszył przed telewizorami miliony Polaków, gdyż młody skoczek rozpłakał się podczas przeprowadzonego wywiadu. Wzruszenie, jakie towarzyszyło mu po w konkursie drużynowym, jest przedstawieniem tego, jak wielki sukces można osiągnąć, wierząc w swoje możliwości. W dwóch skokach skoczek zdobył 430,2 punktów, co przyczyniło się do tego, że Polsce udało się zdobyć brązowy medal. Firma GmbH Soluxtec, która wierzyła w możliwości młodego skoczka, jest dumna i cieszy się, że może wspierać polskich młodzieńców na scenie międzynarodowej.

Obie firmy GmbH Soluxtec i Solgro uwierzyły w możliwości tych młodych utalentowanych skoczków. Co najlepsze, obie te firmy zajmują się branżą fotowoltaiczną. Firma Solgro jest jedynym dystrybutorem paneli fotowoltaicznych marki GmbH Soluxtec na terenie całej Polski, dlatego są one ze sobą ściśle związane. 

Teraz dzięki wynikom, jakie osiągnęli skoczkowie, jest szansa, że w Turnieju Czterech Skoczni wystąpi aż 7 Polaków. Wszystko to jest jednak uzależnione od tego, jak pójdzie naszej reprezentacji podczas zawodów o Puchar Kontynentalny w Kuusamo. Jeśli których skoczek reprezentujący Polskę podczas zbliżających się konkursów PK w Finlandii stanie w czołowej trójce klasyfikacji generalnej, to podczas Turnieju Czterech Skoczni wystąpi siedmiu Polaków.

Firma GmbH Soluxtec oraz Solgro trzyma kciuki za swoich podopiecznych Pawła Wąskiego i Andrzeja Stękałę, którzy będą mogli zawalczyć o puchar dla Polski!

fot. https://www.facebook.com/skijumpingpl