Dla gminy

Fotowoltaika dla gminy

Zajmujemy się fotowoltaiką na coraz większą skalę. Między innymi - zakończyliśmy instalację na terenie całej gminy Busko – Zdrój. Zyskało setki gospodarstw domowych, firm i instytucji. Położyliśmy panele o łącznej mocy aż 1,12 MW! Zobacz, jak wygląda fotowoltaika realizowana dla gmin i jak Twoja gmina też może na tym skorzystać dzięki Solgro.

Skorzystaj z naszego kalkulatora fotowoltaicznego!

Planujesz instalację paneli fotowoltaicznych, ale nie wiesz jaka moc byłaby dla Ciebie odpowiednia?
Skorzystaj z naszego kalkulatora! Jedyne, co będzie Ci potrzebne, to Twoje roczne zużycie energii elektrycznej.

Dla gminy

Fotowoltaika dla miasta i gminy Busko – Zdrój w wykonaniu Solgro

Fotowoltaikę dla gminy Busko – Zdrój wykonaliśmy w ramach realizacji zadania „Wykorzystanie odnawialnych źródeł energii poprzez montaż instalacji fotowoltaicznych w gospodarstwach domowych na terenie Gminy Busko-Zdrój”. Był to projekt samorządu Busko – Zdrój, finansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz środków własnych samorządu i województwa świętokrzyskiego. Celem projektu była instalacja możliwie jak największej ilości paneli fotowoltaicznych. Skorzystali na tym właściciele budynków mieszkalnych, gospodarczych czy firm i instytucji.



Dla gminy

Realizacja w gminie Busko – Zdrój – kilka liczb i podsumowań

Zadanie „Wykorzystanie odnawialnych źródeł energii poprzez montaż instalacji fotowoltaicznych w gospodarstwach domowych na terenie Gminy Busko-Zdrój” realizowane było na przestrzeni lat 2019 – 2020. Całość nieco się wydłużyła z powodu pandemii koronawirusa, która sporo namieszała nam wszystkim w planach. Wzięliśmy to jednak na klatę i przy odrobinie samozaparcia, ciężkiej, fachowej pracy, doświadczeniu i sprzętowi, wszystko się udało. Niech za podsumowanie projektu i dla wyobrażenia sobie jego skali, posłuży kilka faktów i liczb:

- wykonaliśmy w sumie 312 sztuk kompletów mikroinstalacji prosumenckich
- początkowo projekt zakładał 276 instalacji, lecz z zaoszczędzonych pieniędzy z I etapu, udało się wykonać jeszcze II etap – dodatkowe 36 instalacji.
Wszystkie osobiście realizowało Solgro
- instalacje fotowoltaiczne miały miejsce na dachach i na gruncie, głównie budynków mieszkalnych, ale także gospodarczych i należących do instytucji
- pojedyncze instalacje mają moc 2,4 kWp – 4,5 kWp
- łączna moc wszystkich 312 instalacji wynosi aż 1,12MW – tyle uda się uzyskać energii za darmo
- całkowity koszt projektu wyniósł 5.507.440,12 zł,
- nad prawidłowością realizacji projektu czuwał wyłoniony w przetargu Inspektor Nadzoru – firma ENERGO-TERM


Dane te pochodzą z oficjalnych informacji udzielanych przez Urząd Miasta i Gminy Busko – Zdrój.

                                           




Dla gminy

Jak działa fotowoltaika dla gmin?

Instalacja paneli fotowoltaicznych to nowoczesne i sprawdzone rozwiązanie. Panele, mające stałą ekspozycję na Słońce, pozyskują darmową energię. Następnie jest ona przetwarzana na energię elektryczną lub ciepło w budynku za pomocą inwerterów czy pomp ciepła. Taką energię można też magazynować i wykorzystywać w razie potrzeby. Ostatecznie prowadzi to do znacznej redukcji wysokości rachunków za prąd i ogrzewanie. Panele najlepiej położyć w takim miejscu, w którym ekspozycja na Słońce jest największa. Najczęściej są to dachy budynków, ale można też położyć je na gruncie – o ile mamy na tyle wolnej przestrzeni do zagospodarowania. Niektóre duże przedsiębiorstwa decydują się na farmy solarne – dużą powierzchnię paneli fotowoltaicznych, pozyskujących i dających duże ilości darmowej energii, służącej np. do produkcji.



Dla gminy

W Twojej gminie to też możliwe

W przypadku gmin, działa to na zasadzie realizacji projektu, tak jak w Busko – Zdroju. Sporządzana jest lista chętnych gospodarstw domowych lub instytucji. Następnie samorząd gospodaruje środki, korzystając z licznych form dofinansowania do zielonej energii – zarówno ze środków własnych, krajowych, jak i funduszy europejskich. Część kosztów ponoszą też sami odbiorcy. Takie projekty sprawiają jednak, że dla indywidualnego klienta koszt jest znacznie niższy. Całość przebiega sprawniej. W szybszym tempie można zaopatrzyć w panele fotowoltaiczne setki gospodarstw w gminie, inwertery czy pompy ciepła. Jak pokazują doświadczenia takich gmin jak Busko – Zdrój, inwestycja w OZE po prostu się opłaca. Zapytaj w swojej gminie o tego typu projekty – być może są w planach. A jeśli jesteś samorządowcem – podnieś ten temat podczas obrad Rady Gminy lub podczas spotkań z mieszkańcami.



Dla gminy

Działamy sprawnie dzięki doświadczeniu i wysokiej jakości komponentom

Taką instalację może zamówić u nas każdy klient bezpośrednio. Zwłaszcza, że takie projekty jak fotowoltaika dla gmin, lub inne formy dofinansowania (np. program Mój Prąd), pozwalają znacząco obniżyć koszty instalacji i montażu. W Solgro zajmujemy się fotowoltaiką od lat. Mamy doświadczenie, wykwalifikowany i doświadczony zespół oraz w swojej pracy stosujemy wysokiej jakości komponenty. Zamówienia realizujemy sprawnie i terminowo. Instalacja fotowoltaiki pozwala naprawdę wiele zaoszczędzić – w słoneczne miesiące, rachunki za prąd mogą spaść nawet do zera.



Zespół

Nasz Dział Handlowy

Krzysztof Pierzchała

Dział Handlowy

690 807 807

Facebook

krzysztof.pierzchala@solgro.pl

Piotr Bożyk

Dział Handlowy

533 339 343

Facebook

piotr.bozyk@solgro.pl

Robert Rola

Dział Handlowy

792 940 840

Facebook

robert.rola@solgro.pl

Rafał Mordarski

Dział Handlowy

608 828 761

Facebook

rafal.mordarski@solgro.pl

Marcin Jawień

Dział Handlowy

571 809 433

Facebook

marcin.jawien@solgro.pl

Mateusz Kaczor

Dział Handlowy

796 931 409

Facebook

mateusz.kaczor@solgro.pl

Kontakt

Skontaktuj się z nami

Lokalizacja:

Paszyn 567, 33-326 Mogilno

Telefon:

18 440 20 26

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu. Odpowiemy tak szybko jak to tylko możliwe.