FOTOWOLTAIKA

BUSKO ZDRÓJ

Chyba nikt nie ma wątpliwości, że ceny energii elektrycznej wzrosną. Wydarzenia w Polsce i na świecie tylko pogłębiają trend wzrostów cen. Tego obawiają się gospodarstwa domowe, a jeszcze bardziej martwi to przedsiębiorców. Rozwiązaniem jest technologia, która pozwala na zamianę darmowej energii słonecznej na energię elektryczną w Twoim gniazdku – ta technologia to fotowoltaika, z której skorzystały ostatnio Busko – Zdrój i okolice. Technologia ta jest korzystna dla środowiska i Twojego portfela. W Solgro instalujemy systemy fotowoltaiczne od 2005 roku. Zobacz, jakie projekty już zrealizowaliśmy i jak fotowoltaika może zmienić Busko – Zdrój.


SOLGRO

NASZE REALIZACJE

O realizowanych przez nas projektach można przeczytać na naszej stronie internetowej oraz na naszym profilu na Facebooku. Zobacz kilka przykładów:

• Limanowa, instalacja fotowoltaiczna o mocy 4,8 kWp

• Trzetrzewina, wykonanie fotowoltaiki o mocy 5,6 kWp

• Zakrzów k/Krakowa, instalacja fotowoltaiczna 6kWp

• Nowy Sącz, instalacja fotowoltaiczna o mocy do 6,46 kWp

Skorzystaj z naszego kalkulatora fotowoltaicznego!

Planujesz instalację paneli fotowoltaicznych, ale nie wiesz jaka moc byłaby dla Ciebie odpowiednia?
Skorzystaj z naszego kalkulatora! Jedyne, co będzie Ci potrzebne, to Twoje roczne zużycie energii elektrycznej.

SOLGRO POLSKA

To gospodarstwa domowe, ale wykonujemy także realizacje dla firm i pensjonatów:

• Ustroń, pensjonat Apartamenty, fotowoltaika o mocy 10 kWp

• ponownie Ustroń, tym razem aż 50 kWp

• fotowoltaika Busko – Zdrój o mocy 6,32 kWp

Tą ostatnią inwestycję wykonaliśmy przy użyciu paneli fotowoltaicznych Trina Solar 395 W. Energia słoneczna przetwarzana jest za pomocą falownika Hypnotech. Oprócz tego w naszej pracy używamy najwyższej jakości niemieckich modułów Soluxtec oraz falowników Fronius. To właśnie zastosowane komponenty sprawiają, że możemy osiągnąć takie wyniki. To sytuacja korzystna dla obu stron – jesteśmy zadowoleni z dobrze wykonanej pracy, a nasi klienci są zadowoleni z wydajności instalacji i niskich (lub zerowych) rachunków za prąd. Montujemy moduły fotowoltaiczne nie tylko w Busko – Zdrój i okolicach. Inne regiony również mogą skorzystać z tego ekologicznego i sprawdzonego rozwiązania.BUSKO ZDRÓJ

SYSTEMY FOTOWOLTAICZNE

Jeśli okolica ma charakter nizinny, są to dobre warunki wstępne dla systemu fotowoltaicznego on-grid. Dzięki tej technologii moduły fotowoltaiczne są montowane bezpośrednio na gruncie. To rozwiązanie dobre dla właścicieli dużych działek, zakładów pracy, fabryk czy gospodarstw rolnych. Panele fotowoltaiczne na ziemi można rozłożyć tak, aby nie kolidowały ze sobą i odbierały energię słoneczną pod dobrym kątem o każdej porze dnia. Jeśli masz naprawdę duże zapotrzebowanie na energię, możesz spróbować nawet parków fotowoltaicznych – czyli dużej liczby paneli zasilających firmę. Jednak nie zawsze jest to możliwe – właściciele małych nieruchomości preferują systemy fotowoltaiczne na dachu.

Wymaga to wykonania mniej bezpiecznego montażu na wysokości i ingerencji w konstrukcję dachu. Jednak po montażu panele są niewidoczne i nie zajmują miejsca, a jednocześnie spełniają swoją funkcję. Energia zebrana przez panele fotowoltaiczne jest przekształcana w energię elektryczną za pomocą falowników znajdujących się już w domu. Nadmiar energii elektrycznej, który można wykorzystać w pochmurne dni, jest gromadzony w bateriach. Nic się nie marnuje i jest tylko zysk. Fotowoltaika Solgro to sposób na to, aby Busko – Zdrój i okolice płaciły mniej za prąd – a nawet wcale w słonecznych miesiącach!MÓJ PRĄD 4.0

JAK UZYSKAĆ DOFINANSOWANIE Z PROGRAMU

Ile to kosztuje? To zależy od tego, jaki typ instalacji wybierzesz, o jakiej skali i jakich komponentów będziesz używać. W Solgro stosujemy wspomniane wcześniej moduły. To wysokiej jakości urządzenia, które przetestowaliśmy. Na cenę ma wpływ miejsce instalacji fotowoltaiki – ta na dachu jest droższa niż ta na ziemi. Można jednak pozyskać środki na panele fotowoltaiczne – Busko – Zdrój może skorzystać z programu Mój Prąd 4.0. Wystarczy złożyć wniosek o dofinansowanie podczas cyklicznej rekrutacji w latach 2020-2023. Oznacza to zwrot do 50% kosztów kwalifikowanych przy instalacji w systemie rozliczeń netto. Ile dokładnie? W przypadku:

• sam system fotowoltaiczny – do 4000 zł

• instalacja powiększona o dodatkowe elementy – do 5000 zł

• zakup akumulatora cieplnego – do 5000 zł

• zakup zasobnika energii elektrycznej – do 7500 zł

Dofinansowanie w ramach Mój Prąd 4.0 jest możliwe zarówno dla nowego systemu fotowoltaicznego, jak i dla istniejącego, który został przekształcony w rozliczanie netto. Pamiętaj, aby zachować wszystkie faktury.