FOTOWOLTAIKA

JASŁO

O tym, że rosnące ceny energii są problemem, nie trzeba nikogo przekonywać. Szczególnie posiadaczy firm. Częściowo wpływ na to ma nasza przestarzała energetyka, ale także czynniki od nas niezależne. W najbliższym czasie popularnym będzie raczej hasło, że „tanio to już było” i nie za wiele da się z tym zrobić. Czyżby? W Solgro znamy skuteczne sposoby na długofalowe zaoszczędzenie na rachunkach za prąd. To oczywiście sprawdzona i montowana przez nas od ponad 15 lat fotowoltaika – sprawdź, jak Jasło i jego okolice mogą na tym skorzystać.


 

JASŁO

NA CZYM POLEGA FOTOWOLTAIKA – WARUNKI MONTAŻU

Instalacja fotowoltaiczna służy do niczego innego jak produkcji darmowej energii elektrycznej. Darmowej, bo pochodzącej z niewyczerpanych zasobów Słońca. Promienie słoneczne padają na rozłożone na dachu lub na gruncie panele fotowoltaiczne. Odpowiednio długa ekspozycja pozwala magazynować ogromne ilości energii słonecznej, a ta z kolei jest przerabiana przez inwerter na prąd, który płynie w gniazdku lub na ciepło, którym możemy ogrzać nasz dom.

Energię można wykorzystywać na bieżąco, a nadprodukcję magazynować na pochmurne dni lub oddać do sieci. Najważniejszą korzyścią płynącą z instalacji fotowoltaiki jest oszczędność na rachunkach za prąd. Zasada jest prosta – jeśli masz darmową energię ze Słońca, nie korzystasz z tej pochodzącej z elektrowni węglowej. A jeśli nie korzystasz, to za nią nie płacisz. Ile można zaoszczędzić? Rachunki za prąd spadają natychmiast – w zależności od pogody, pory roku i wielkości instalacji, mogą spaść nawet o 60-90% od ręki. W lecie, gdy jest bardzo dużo Słońca i jest ono długo na nieboskłonie, nie płacisz za prąd w zasadzie nic.

Skorzystaj z naszego kalkulatora fotowoltaicznego!

Planujesz instalację paneli fotowoltaicznych, ale nie wiesz jaka moc byłaby dla Ciebie odpowiednia?
Skorzystaj z naszego kalkulatora! Jedyne, co będzie Ci potrzebne, to Twoje roczne zużycie energii elektrycznej.

JASŁO

RODZAJE INSTALACJI I OD CZEGO ZALEŻY CENA?

No dobrze, ale jaka fotowoltaika będzie dla Ciebie najlepsza, jeśli mieszkasz w mieście takim jak Jasło lub jego okolicach? Instalacje różnią się w zależności od zastosowanych komponentów i ich przeznaczenia. Zasadnicze rodzaje instalacji to:

• na dachu lub na gruncie

• do produkcji samego prądu lub połączone z pompami ciepła

Oprócz tego instalacje są różnych rozmiarów, w zależności od potrzeb, budżetu i warunków przestrzennych. Na ogół klienci indywidualni preferują instalacje na dachu przy użyciu mniejszej ilości paneli. Ci, którzy potrzebują więcej energii, a przy tym dysponują przestrzenią, mogą zdecydować się na instalację na gruncie. Wtedy umieścić można nawet setki paneli, odpowiednio je rozłożyć, by uzyskać stałą optymalną ekspozycję na Słońce przez cały dzień.

Duże firmy, które potrzebują naprawdę sporo prądu, decydują się nawet na farmy solarne. Takie rozwiązanie jest łatwiejsze w montażu, ale zajmuje sporo miejsca. Instalacja na dachu jest wygodniejsza, gdyż nie zajmuje miejsca i niekiedy w ogóle jej nie widać. To oznacza jednak trudniejszy montaż, trudniejszy dostęp do paneli oraz niekiedy ingerencję w strukturę dachu. Na szczęście, fotowoltaika raz, a porządnie zamontowana i zaprogramowana, działa bezobsługowo i bezawaryjnie przez wiele lat.TE CZYNNIKI MAJĄ WPŁYW NA CENĘ

Od rodzaju instalacji zależy jej cena. Podobnie, jak istotna jest wielkość instalacji, zastosowane komponenty i ich ilość. Montaż na dachu jest nieco droższy, zaś im więcej paneli potrzebujesz, tym cena będzie wyższa – tak samo, jak ogólna wydajność i moc. Podobnie, jeśli dodatkowo zamontujesz pompę ciepła, by dom ogrzewać energią słoneczną, oznacza to dodatkowe koszty.FOTOWOLTAIKA Z SOLGRO

JASŁO I OKOLICE TEŻ MOGĄ SKORZYSTAĆ

Fotowoltaiką zajmujemy się od lat i mamy w tym doświadczenie. Wymieńmy kilka większych realizacji, które wykonaliśmy w 2022 roku:

• Gródek, dom mieszkalny, instalacja na dachu – 6,32 kWp

• 37,2 kWp dla firmy Górsmak – Kąty w Małopolsce

• 50 kWp – dla firmy Vayer z siedzibą w Nowym Sączu

• w sierpniu – w Nowym Sączu 2 instalacje o mocy 5,2 kWp

• w czerwcu w Busko Zdrój, instalacja na gruncie o mocy 6,32 kWp

• Podkamienne na Śląsku – instalacja domowa o mocy 9,2 kWp

Jasło może być następne! Podkarpacie to wdzięczny teren do instalacji fotowoltaiki. Pagórkowate ukształtowanie terenu pozwala uzyskiwać niezłą ekspozycję na Słońce. Zwłaszcza jeśli masz dach ze spadem ku stronie południowej. Jasło to także teren, gdzie świetnie sprawdza się fotowoltaika na gruncie.DOFINANSOWANIE

JASŁO – CZY MOŻLIWE JEST DOFINANSOWANIE NA FOTOWOLTAIKĘ?

Fotowoltaika to oczywiście pewien wydatek, ale możesz go znacząco zmniejszyć, jeśli skorzystasz z jednej z form dofinansowania. A pomoc uzyskać możesz:

• z programów samorządowych, które robią to ze środków własnych, środków krajowych lub unijnych

• z programu Mój Prąd 4.0 – odzyskać można nawet do 50% kosztów kwalifikowanych. Ostatnio rządowy fundusz ochrony środowiska zwiększył kwotę dofinansowania do 6000 zł. Pamiętaj, aby zachować wszystkie faktury

• dedykowanych fotowoltaice kredytów bankowych

• w ramach leasingu na fotowoltaikę

Coraz więcej samorządów czy banków docenia rolę ekologii i zwyczajnie chce się z nią kojarzyć. To powoduje, że oferty dofinansowania, by były przyjmowane przez klientów indywidualnych, są coraz to bardziej korzystne.SOLGRO TO FACHOWY ZESPÓŁ, SOLIDNE WYKONANIE I SPRAWDZONY SPRZĘT

Skoro już wiesz, czym jest fotowoltaika, jak działa i co dzięki niej może zyskać Jasło – pozostaje nam tylko zaoferować nasze usługi. Instalacja fotowoltaiki to coś, czym zajmujemy się od kilkunastu lat. Wykonaliśmy setki realizacji, także tych dużych o wielkiej mocy. Mamy doświadczony i zgrany zespół. A o jakości instalacji świadczy dokładne i fachowe wykonanie, a także zastosowane komponenty. Stawiamy na sprawdzone moduły – falowniki Hypnotech lub AFORE czy też płyty fotowoltaiczne TRINA SOLAR, czy Soluxtec.

Ofertę kierujemy zarówno do klientów indywidualnych, jak i firm czy instytucji publicznych.