FOTOWOLTAIKA

CIESZYN

Nasza firma Solgro zajmuje się tworzeniem instalacji fotowoltaicznych na terenie całej Polski. Specjalnie dla naszych odbiorców tworzymy specjalną serię wpisów z naszych realizacji, które wykonujemy w różnych regionach naszego kraju. Każdego dnia nasi pracownicy zmagają się z trudem wykonania odpowiedniego montażu instalacji fotowoltaicznych, które służyć mają odbiorom przez kolejne lata. W związku z tym, seria ta będzie przedstawiała nasze realizacje, które są dla nas niezmiernie ważne i które przedstawiają nowoczesne sposoby montażu, aby fotowoltaika była jak najlepiej wydajna i bezpieczna dla odbiorcy. Zachęcamy do zaczerpnięcia informacji na temat naszych realizacji.

Tym razem chcielibyśmy przedstawić Państwu nasze realizacje na Śląsku, a w szczególności w mieście Cieszyn, które są przez nas bardzo dobrze wspominane.

fot. Gdańsk Autorstwa Henryka Bielamowicza wikipedia

GDAŃSK

FOTOWOLTAIKA SZANSĄ PRZY ROSNĄCYCH CENACH ENERGII

Nie jest tajemnicą, że ceny energii, w tym elektrycznej będą rosnąć. Naszą odpowiedzią jest właśnie fotowoltaika – Gdańsk czy Kraków, to nowoczesne i sprawdzone rozwiązanie. Służy środowisku, gdyż nie musisz pobierać energii produkowanej nieekologicznie, a dostajesz ją wprost od Słońca. Gospodarstwa domowe, w których już zamontowaliśmy panele, otrzymują mniejsze rachunki za prąd już do razu. Bywają nawet miesiące, że energia nie kosztuje nic. To ogromne oszczędności w budżecie rodzinnym czy firmowym.

Skorzystaj z naszego kalkulatora fotowoltaicznego!

Planujesz instalację paneli fotowoltaicznych, ale nie wiesz jaka moc byłaby dla Ciebie odpowiednia?
Skorzystaj z naszego kalkulatora! Jedyne, co będzie Ci potrzebne, to Twoje roczne zużycie energii elektrycznej.

GDAŃSK

GDZIE MONTOWALIŚMY PANELE FOTOWOLTAICZNE?

Maj 2022 roku w Małopolsce jest dla nas wyjątkowo pracowity. A przy tym osiągamy coraz lepsze wyniki realizacji fotowoltaiki. W miejscowości Zakrzów, tuż pod Krakowem zamontowaliśmy instalację o mocy 6 kWp. Jeszcze lepiej było na południu, w Nowym Sączu. Tam wykonaliśmy realizację fotowoltaiki o mocy 6,46 kWp. To samo możemy zrobić w Gdańsku i okolicach.

REALIZUJEMY TEŻ INSTALACJĘ PANELI FOTOWOLTAICZNYCH NA GRUNCIE

Jeśli masz firmę lub gospodarstwo rolne, być może lepszym rozwiązaniem będzie dla ciebie instalacja na gruncie. Nie musisz wtedy ingerować w strukturę dachu, by umieścić na nim panele fotowoltaiczne. Gdańsk i okolice to bliskość morza oraz spore obszary. Gdy Solgro się tym zajmuje, masz pewność solidnego mocowania do metalowych ram oraz rozsądnego, równoległego rozstawienia paneli. Będą one ułożone w taki sposób, by miały najlepszą ekspozycję na Słońce w każdym momencie dnia. Montując fotowoltaikę na gruncie możesz pozwolić sobie na większą ilość paneli i zyskać nawet 400 – 500 tysięcy kilowatogodzin z hektara na rok.NIEMIECKA TECHNOLOGIA, DOFINANSOWANIE, PANELE FOTOWOLTAICZNE GDAŃSK

Nasza fotowoltaika działa tak dobrze także dlatego, że stosujemy sprawdzony i wysokiej jakości sprzęt. Zawsze instalujemy panele fotowoltaiczne niemieckiej firmy Soluxtec. Te zaś obsługiwane są przez równie uznane na rynku inwertery firmy Fronius. Panele, mając ekspozycję na Słońce, pobierają energię, a inwertery ją magazynują i przerabiają na prąd, który napędza lub ogrzewa Twój dom. Warto się zdecydować, zwłaszcza, że możesz otrzymać spore dofinansowanie, nawet do 7500 zł do instalacji. A jeśli zdecydujesz się na montaż pompy ciepła, za pomocą której ogrzejesz dom – nawet 27 000 zł.

GDAŃSK

JAK WYGLĄDA DOFINANSOWANIE?

To, ile kosztuje fotowoltaika, zależy od tego, czy montowane są na dachu, czy na gruncie. Te drugie są odpowiednio tańsze, ale nie zawsze możliwe do realizacji. Wpływ na cenę mają też zastosowane komponenty, a te, które stosujemy są wysokiej jakości. Instalacja jest wydatkiem, ale możesz uzyskać spore dofinansowanie. Panele fotowoltaiczne (Gdańsk) możesz zamontować taniej w okresie 1 lutego 2020 – 31 grudnia 2023, w ramach programu Mój Prąd. W kwietniu 2022 roku ruszył nabór wniosków do jego czwartej edycji. Ile dokładnie możesz otrzymać? Dofinansowanie obejmuje do 50% kosztów kwalifikowanych przy instalacji w systemie net-billing i wynosi:

• do 4000 zł do samej instalacji PV

• do 5000 zł do instalacji wraz z innymi elementami

• do 5000 zł do zakupu magazynu ciepła

• do 7500 zł do zakupu magazynu energii elektrycznej

• do 3000 zł do HEMS lub EMS jeśli zdecydujesz się na magazyn ciepła lub energii elektrycznej

Dofinansowanie w ramach Mój Prąd 4.0 jest możliwe dla nowych klientów oraz osób, które już mają instalację, ale zmieniają sposób rozliczania na net-billing. Warunkiem jest zachowanie wszystkich potrzebnych faktur.