FOTOWOLTAIKA

CIESZYN

Nasza firma Solgro zajmuje się tworzeniem instalacji fotowoltaicznych na terenie całej Polski. Specjalnie dla naszych odbiorców tworzymy specjalną serię wpisów z naszych realizacji, które wykonujemy w różnych regionach naszego kraju. Każdego dnia nasi pracownicy zmagają się z trudem wykonania odpowiedniego montażu instalacji fotowoltaicznych, które służyć mają odbiorom przez kolejne lata. W związku z tym, seria ta będzie przedstawiała nasze realizacje, które są dla nas niezmiernie ważne i które przedstawiają nowoczesne sposoby montażu, aby fotowoltaika była jak najlepiej wydajna i bezpieczna dla odbiorcy. Zachęcamy do zaczerpnięcia informacji na temat naszych realizacji.

Tym razem chcielibyśmy przedstawić Państwu nasze realizacje na Śląsku, a w szczególności w mieście Cieszyn, które są przez nas bardzo dobrze wspominane.

JAKIE PANELE NAJLEPSZE NA TE OKOLICE?

Na Mazowszu dominują niziny. To dobre warunki dla instalacji fotowoltaicznej On Grid. Zgodnie z tą techniką panele fotowoltaiczne są montowane bezpośrednio na ziemi. To rozwiązanie dobre dla właścicieli dużych nieruchomości, zakładów pracy, fabryk czy gospodarstw rolnych. Panele fotowoltaiczne na ziemi można rozłożyć w taki sposób, aby nie kolidowały ze sobą i odbierały energię słoneczną pod odpowiednim kątem o każdej porze dnia. W przypadku naprawdę dużego zapotrzebowania na energię można spróbować nawet farm fotowoltaicznych – czyli dużej ilości paneli, zasilających firmę w prąd. Jednak nie zawsze jest to możliwe – właściciele niewielkich nieruchomości preferują instalacje fotowoltaiczne na dachu. Wymaga to mniej bezpiecznej instalacji na dużej wysokości i ingerencji w konstrukcję dachu. Po zamontowaniu panele są jednak niewidoczne i nie zajmują miejsca, a nadal spełniają swoją funkcję. Energia zebrana przez panele fotowoltaiczne jest przekształcana w energię elektryczną za pomocą falowników, które są już w domu. Nadwyżka energii elektrycznej, którą można wykorzystać w pochmurne dni, jest magazynowana w bateriach. Fotowoltaika firmy Solgro to sposób na to, aby Siedlce i okolice płaciły mniej za prąd – a w słoneczne miesiące nawet wcale!

Skorzystaj z naszego kalkulatora fotowoltaicznego!

Planujesz instalację paneli fotowoltaicznych, ale nie wiesz jaka moc byłaby dla Ciebie odpowiednia?
Skorzystaj z naszego kalkulatora! Jedyne, co będzie Ci potrzebne, to Twoje roczne zużycie energii elektrycznej.

REALIZACJE

W SOLGRO ZNAMY SIĘ NA RZECZY

Zajmujemy się fotowoltaiką już od 2005 roku. Przez ten czas wykonaliśmy setki instalacji dla klientów indywidualnych, firm i instytucji. Mamy doświadczony zespół i wiem jak działać terminowo i sprawnie. Zobacz, oto niektóre nasze realizacje:

• Limanowa, marzec 2022, instalacja fotowoltaiczna o mocy 4,8 kWp

• Trzetrzewina, realizacja fotowoltaiki o mocy 5,6 kWp

• w maju 2022 r. niedaleko Krakowa osiągnęliśmy moc 6 kWp w miejscowości Zakrzów,

• aż 6,46 kWp wynosiła realizacja w Nowym Sączu

To samo możemy zrobić w Siedlcach. Choć główną siedzibę mamy w Małopolsce, działamy także na Mazowszu. To wdzięczny teren na instalacje, zwłaszcza na gruncie, ze względu na ukształtowanie terenu. Ekspozycja na Słońce jest spora, a to przekłada się na efekty i oszczędności.FOTOWOLTAIKA, NA KTÓREJ MOGĄ SKORZYSTAĆ SIEDLCE – DOBÓR KOMPONENTÓW

Takie rezultaty możemy osiągnąć dzięki doświadczeniu i pracy naszych utalentowanych monterów. Równie ważny jest jednak sprzęt, którego używamy. Od lat jesteśmy przekonani, jak dobrze podjęliśmy decyzję o wyborze modułów fotowoltaicznych Soluxtec z Niemiec. Charakteryzują się wyjątkową trwałością i wysoką wydajnością w pozyskiwaniu energii słonecznej. Zasilanie Twojego gniazdka jest przekształcane przez falownik – używamy urządzeń firmy Fronius. Zadowolenie klientów oraz wydajność obu typów urządzeń potwierdzają jakość tych urządzeń.FOTOWOLTAIKA – ILE SIEDLCE MOGĄ ZAOSZCZĘDZIĆ?

Fotowoltaika to oczywiście pewien wydatek. Cena instalacji fotowoltaicznej zależy od:

• metody mocowania

• lokalizacji

• ilości i rodzaju użytych komponentów

• mocy instalacji i jej wielkości

Montaż na ziemi jest tańszy, natomiast montaż na dachu jest korzystniejszy, a nawet konieczny w wielu przypadkach. Na cenę wpływa również jakość zastosowanych modułów i falowników, a my stawiamy na moduły typu premium.JAKIE SĄ OSZCZĘDNOŚCI?

W miesiącach słonecznych więcej energii pochodzi ze Słońca niż jest zużywane. Rachunki za prąd mogą w tym okresie obniżyć się nawet o 90 – 100%. Jeżeli klient zdecyduje się na instalacje do 50 kWp (a ciężko to przekroczyć dla klienta indywidualnego), otrzymuje status Prosumenta. Oznacza to, że nadwyżka energii może być oddawana z powrotem do sieci dystrybucyjnej i odzyskiwana w miesiącach zimowych przy mniejszym nasłonecznieniu. A jeśli instalacja ma moc do 10 kWp, odsetek ten wynosi aż 80%. To naprawdę fajne, gdy rachunki za prąd spadają z 1500 zł na 200 zł lub nawet 0 zł. Szacuje się, że fotowoltaika może zwrócić się w ciągu 4-8 lat, w zależności od wielkości i zużycia.MOŻNA DOSTAĆ DOFINANSOWANIE

Można uzyskać dotacje na panele fotowoltaiczne. Dla klientów indywidualnych zalecamy zainteresowanie się programem Mój Prąd 4.0. Wystarczy złożyć wniosek o dofinansowanie podczas cyklicznego naboru wniosków w latach 2020-2023. Oznacza to zwrot do 50% kosztów kwalifikowanych przy instalacji w systemie rozliczeń netto. Dofinansowanie w ramach Mój Prąd 4.0 jest możliwe zarówno dla początkowego systemu fotowoltaicznego, jak i dla istniejącego systemu, który został przekształcony w rozliczanie netto. Pamiętaj, aby zachować wszystkie faktury.