FOTOWOLTAIKA

USTROŃ

Ustroń to kolejne z miejsc, gdzie zainstalowana została nasza fotowoltaika. Z naszych usług decydują się korzystać kolejne gospodarstwa domowe, ale także i firmy jak jeden ustroński pensjonat. Opowiemy o tym, jakie udało nam się uzyskać efekty w Ustroniu oraz dlaczego warto rozważyć instalację fotowoltaiki u siebie. Realizujemy zamówienia nie tylko na południu kraju. I to już 2005 roku.

 

FOTOWOLTAIKA O REKORDOWEJ MOCY ZAINSTALOWANA PRZEZ SOLGRO

O tym, jak urokliwe i słoneczne są okolice Ustronia, wie każdy kto tu był chociaż raz. Przepiękne krajobrazy i dużo zieleni. Od kiedy Solgro rozpoczęło tam prace, Ustroń stał się nawet bardziej zielony – fotowoltaika w takim miejscu to wybór naturalny. Duża ekspozycja na Słońce oraz świadomość ekologiczna tutejszych mieszkańców. Ustroń to także miejsce, w których nasza fotowoltaika pobiła kolejne rekordy wydajności. Na jednym z lokalnych pensjonatów położyliśmy panele o mocy 10 kW. Szczególnie dumni jesteśmy z instalacji dla przedsiębiorców – udało nam się uzyskać nawet 50 kW! Wynika to z użytych komponentów – wysokiej jakości paneli fotowoltaicznych niemieckiej firmy Soluxtec oraz wydajnych inwerterów Fronius. Dzięki temu, pozyskiwana energia słoneczna nie marnuje się, lecz magazynuje i przekształcana jest w prąd w gniazdku. To rozwiązanie korzystne zarówno dla gospodarstw domowych jak i dużych firm.

Skorzystaj z naszego kalkulatora fotowoltaicznego!

Planujesz instalację paneli fotowoltaicznych, ale nie wiesz jaka moc byłaby dla Ciebie odpowiednia?
Skorzystaj z naszego kalkulatora! Jedyne, co będzie Ci potrzebne, to Twoje roczne zużycie energii elektrycznej.

DLACZEGO WARTO ZDECYDOWAĆ SIĘ NA INSTALACJĘ PANELI FOTOWOLTAICZNYCH?

Poza argumentem ekologicznym i prestiżowym, jest też dość prozaiczna przyczyna – fotowoltaika pozwala zaoszczędzić na rachunkach za prąd. Koszt instalacji (który można skutecznie obniżyć) zwraca się po kilku latach, a przez ten czas można cieszyć się niskimi lub zerowymi rachunkami za prąd. Fotowoltaika daje najlepsze efekty w miesiącach letnich, kiedy jest najwięcej Słońca. Pozyskaną nadmiarową energię można zmagazynować lub spożytkować ją w inny sposób – np. ogrzewając wodę lub dom. A ceny energii będą rosły. Zwłaszcza w Polsce, gdzienasza energetyka nadal oparta jest na drożejącym i dość emisyjnym węglu. Wedle biura maklerskiego Pekao, poważne podwyżki cen prądu czekają nas już w 2023 roku – nawet o 70% w górę. Dla przedsiębiorców ta informacja jest szczególnie trudna. Na szczęście jest Solgro i fotowoltaika – Ustroń już się o tym przekonał.MOŻNA NA DACHU, A MOŻNA I NA GRUNCIE

Na wydajność instalacji fotowoltaicznej ma też wpływ jej forma. Na ogół wyróżniamy dwie – na dachu oraz na gruncie. Ta pierwsza pozwala zachować przestrzeń wokół domu i zajmuje miejsce tam, gdzie i tak nic się nie dzieje – na dachu. Jest jednak trudniejsza w montażu, a kąt padania promieni słonecznych nie zawsze jest tak samo skuteczny. Dobre rozwiązanie, jeśli mamy dach ze spadem w kierunku południowym. Dużo efektywniejsze jest umieszczenie paneli na gruncie. Można je wtedy odpowiednio rozłożyć i ustawić, w stosunku do pozycji Słońca przez cały dzień. To rozwiązanie jednak zajmuje bardzo dużo miejsca, ale pozwala uzyskać lepsze osiągi. Często wybierana opcja przez przedsiębiorców czy rolników.ILE MOŻNA ZAOSZCZĘDZIĆ – PROGRAMY DOPŁAT

Wspomnieliśmy, że dzięki instalacji można nawet do zera zredukować rachunki za prąd. To ogromny plus. A na to ile kosztuje fotowoltaika – niezależnie, czy Ustroń czy inne miasto, wpływ mają przeważnie te same czynniki:

• sposobu montażu – ta montowana na gruncie jest tańsza

• miejsca montażu – odległość, ukształtowanie terenu i inne warunki

• ilości i rodzaju użytych komponentów

To może być spory wydatek, ale istnieje szereg możliwości by znacząco go zredukować. Uruchomione programy dotacyjne:

• Mój Prąd 4.0

• Moje Ciepło

• Czyste Powietrze

Pozwalają zaoszczędzić nawet 4000 – 7500 zł na instalacji, w zależności od ilości komponentów. W przypadku Mój Prąd 4.0, uzyskać można do 50% kosztów kwalifikowanych w systemie net-billing.