FOTOWOLTAIKA

BRZESKO

Mieszkasz w Małopolsce i szukasz sposobu, aby obniżyć rachunki za prąd? Można wieczory spędzać przy świeczce, ale są znacznie lepsze sposoby. Na przykład takie jak fotowoltaika – Solgro działa w takich okolicach jak Brzesko, Limanowa, Kraków i cała Małopolska. Sprawdź, co możesz zyskać i dlaczego instalacja się opłaca. Nie tylko płacisz mniej za prąd od ręki, ale też możesz zyskać dofinansowanie.


REALIZACJE

BRZESKO, KORZENNA, LIMANOWA, MAŁOPOLSKA I WIELE INNYCH

Działamy na terenie całego kraju, ale Małopolska to nasz matecznik. To właśnie tu najbliżej nam do klienta i przekłada się to na ilość realizacji, które wykonujemy w regionie. Oto kilka przykładów instalacji fotowoltaicznych z ostatniego czasu:

• Limanowa, instalacja fotowoltaiczna o mocy 4,8 kWp, marzec 2022

• Trzetrzewina wykonana została realizacja fotowoltaiki o mocy 5,6 kWp

• Instalacja o mocy 6 kWp w miejscowości Zakrzów, koło Krakowa

• aż 6,46 kWp w Nowym Sączu

• Korzenna, luty 2023 – instalacja o mocy 3,95 kWp

Kolejny zadowolony klient pochodzi z miejscowości Gródek. Tam właśnie powstała nasza kolejna instalacja na dachu o mocy 6,32 kWp. Innymi słowy, kolejne gospodarstwo domowe w Małopolsce korzysta z darmowej energii ze Słońca. A może to robić skutecznie, gdyż południowy wschód Polski należy do najlepiej nasłonecznionych regionów. Jest tak dlatego, że leżymy na południu (zawsze to bliżej równika niż Pomorze), a także powietrze charakteryzuje się czystością i przejrzystością. O wydajności naszych realizacji nie decyduje jednak tylko geografia.

Skorzystaj z naszego kalkulatora fotowoltaicznego!

Planujesz instalację paneli fotowoltaicznych, ale nie wiesz jaka moc byłaby dla Ciebie odpowiednia?
Skorzystaj z naszego kalkulatora! Jedyne, co będzie Ci potrzebne, to Twoje roczne zużycie energii elektrycznej.

BRZESKO

OSZCZĘDZASZ NA KOSZTACH ENERGII ELEKTRYCZNEJ

To chyba najważniejsza korzyść. Tym bardziej, że ceny prądu są znacznie wyższe niż przed rokiem czy dwoma. To szczególnie dotkliwe, jeśli prowadzisz firmę. Na pewno widziałeś, jak bardzo utrudnia to prowadzenie biznesu. Decydując się na wykorzystanie fotowoltaiki w swojej firmie czy domu, po prostu płacisz mniej za prąd. W miesiącach letnich, a przynajmniej słonecznych (możemy sobie wyobrazić słoneczny i mroźny styczeń), rachunki spadają praktycznie do zera. Panele fotowoltaiczne czerpią energię ze słońca, która jest bezpłatna. Falowniki przetwarzają je następnie na energię, którą możesz wykorzystać różnorako: prąd, ogrzewanie, na ciepłą wodę. W zależności od wybranego rodzaju i wielkości instalacji.

Nadmiar energii można magazynować i wykorzystywać w nocy lub w pochmurne dni. Wszystko odbywa się wewnątrz budynku, więc żadna energia nie może nigdzie „uciec”. Zmniejsza się ilość energii pobieranej od dostawcy i dlatego nie trzeba za nią aż tyle płacić.BRZESKO

FOTOWOLTAIKA NA GRUNCIE CZY NA DACHU?

Kształt instalacji fotowoltaicznej ma również wpływ na wydajność instalacji fotowoltaicznej. Ogólnie wyróżniamy dwa – na dachu i na ziemi. Ta pierwsza pozwala zwolnić miejsce wokół domu i zajmuje miejsce tam, gdzie i tak nic się nie dzieje – na dachu. Jednak montaż jest trudniejszy, a kąt padania promieni słonecznych nie zawsze jest tak efektywny. Dobre rozwiązanie, jeśli mamy dach od strony południowej. O wiele bardziej efektywne jest ułożenie paneli na gruncie. Następnie można je rozmieścić i ustawić w ciągu dnia, aby dopasować je do położenia słońca. Takie rozwiązanie zajmuje jednak dużo miejsca, ale pozwala na lepszą wydajność. Często wybierana opcja przez przedsiębiorców lub rolników.HYPONTECH I SOLUXTEC

W SOLGRO STAWIAMY NA MARKOWE KOMPONENTY

Do swoich instalacji stosujemy sprawdzone komponenty. We wspomnianej realizacji w Gródku zastosowaliśmy panele PV marki Soluxtec, a inwertery, które przekształcają energię słoneczną w prąd w gniazdku są firmy Hypontech. Wybieramy dobry sprzęt po to, aby instalacja PV działała bezobsługowo i bezawaryjnie przez dekady. Dobre komponenty nie tylko mają dłuższy czas gwarancji, ale także są znacznie wydajniejsze, jeśli chodzi o przetwarzanie energii. Oprócz tego możesz zdecydować się na pompę ciepła, aby dodatkowo zaoszczędzić na ogrzewaniu. Każde zamówienie traktujemy indywidualnie i dostosowujemy konkretne komponenty do konkretnych uwarunkowań klienta.BRZESKO

JAK ZMNIEJSZYĆ KOSZT INSTALACJI? DOFINANSOWANIE NA FOTOWOLTAIKĘ BRZESKO I MAŁOPOLSKA

Fotowoltaika to pewien wydatek, ale jest sposób, by okolice takie jak Brzesko płaciły mniej. Istnieje przynajmniej kilka form uzyskania dofinansowania instalacji, m.in.:

• preferencyjny kredyt na fotowoltaikę

• leasing na fotowoltaikę

• programy rządowe i samorządowe, w tym Mój Prąd

Od 1 kwietnia 2023 r. startuje już piąta edycja tego programu. I okazuje się ona jeszcze korzystniejsza dla klientów indywidualnych niż jego 4 poprzednie odsłony. Odliczyć można wydatki na zakup i montaż zarówno paneli PV, inwerterów, jak i pomp ciepła i związanych z tym wszystkim komponentów dodatkowych. Odzyskać można nawet do 50% kosztów kwalifikowalnych, pod warunkiem, że zachowasz wszystkie potrzebne faktury i dokumenty. A ile dokładnie? O ile w poprzednich edycjach można było odliczyć maksymalnie 20 000 zł, w programie Mój Prąd 5.0 kwota ta rośnie do nawet 58 000 zł.