FOTOWOLTAIKA SIEDLCE REALIZACJA

Wszyscy wiemy, że ceny energii elektrycznej wzrosną. Ostatnie miesiące przyniosły szereg czynników, które nakładając się na siebie, powodują, że prąd drożeje. Nerwowi są klienci indywidualni, a jeszcze bardziej właściciele firm i sklepów. Rozwiązaniem jest fotowoltaika – technologia, która pozwala na zamianę darmowej energii słonecznej na energię elektryczną w Twoim gniazdku. Chroni to środowisko i Twoją torebkę. W Solgro instalujemy systemy fotowoltaiczne od 16 lat. Zobacz, jakie projekty już zrealizowaliśmy i jak fotowoltaika może zmienić województwo mazowieckie, w tym Siedlce.

Fotowoltaika Siedlce – jakie panele najlepsze na te okolice?

Na Mazowszu dominują niziny. To dobre warunki dla instalacji fotowoltaicznej On Grid. Zgodnie z tą techniką panele fotowoltaiczne są montowane bezpośrednio na ziemi. To rozwiązanie dobre dla właścicieli dużych nieruchomości, zakładów pracy, fabryk czy gospodarstw rolnych. Panele fotowoltaiczne na ziemi można rozłożyć w taki sposób, aby nie kolidowały ze sobą i odbierały energię słoneczną pod odpowiednim kątem o każdej porze dnia. W przypadku naprawdę dużego zapotrzebowania na energię można spróbować nawet farm fotowoltaicznych – czyli dużej ilości paneli zasilających firmę w prąd. Jednak nie zawsze jest to możliwe – właściciele niewielkich nieruchomości preferują instalacje fotowoltaiczne na dachu. Wymaga to mniej bezpiecznej instalacji na dużej wysokości i ingerencji w konstrukcję dachu. Po zamontowaniu panele są jednak niewidoczne i nie zajmują miejsca, a nadal spełniają swoją funkcję. Energia zebrana przez panele fotowoltaiczne jest przekształcana w energię elektryczną za pomocą falowników, które są już w domu. Nadwyżka energii elektrycznej, którą można wykorzystać w pochmurne dni, jest magazynowana w bateriach. Fotowoltaika firmy Solgro to sposób na to, aby Siedlce i okolice płaciły mniej za prąd – a w słoneczne miesiące nawet wcale!

W Solgro znamy się na rzeczy – nasze realizacje

Zajmujemy się fotowoltaiką już od 16 lat. Przez ten czas wykonaliśmy setki instalacji dla klientów indywidualnych, firm i instytucji. Mamy doświadczony zespół i know how, jak działać terminowo i sprawnie. Zobacz, oto niektóre nasze realizacje:

  • Limanowa, marzec 2022, instalacja fotowoltaiczna o mocy 4,8 kWp,
  • Trzetrzewina, realizacja fotowoltaiki o mocy 5,6 kWp,
  • w maju 2022 r. niedaleko Krakowa osiągnęliśmy moc 6 kWp w miejscowości Zakrzów,
  • aż 6,46 kWp wynosiła realizacja w Nowym Sączu.

To samo możemy zrobić w Siedlcach. Choć główną siedzibę mamy w Małopolsce, działamy także na Mazowszu. To wdzięczny teren na instalacje, zwłaszcza na gruncie, ze względu na  ukształtowanie terenu. Ekspozycja na Słońce jest spora, a to przekłada się na efekty i oszczędności.

Fotowoltaika, na której mogą skorzystać Siedlce – dobór komponentów

Takie rezultaty możemy osiągnąć dzięki doświadczeniu i pracy naszych utalentowanych monterów. Równie ważny jest jednak sprzęt, którego używamy. Od lat jesteśmy przekonani, jak dobrze podjęliśmy decyzję o wyborze modułów fotowoltaicznych Soluxtec z Niemiec. Charakteryzują się wyjątkową trwałością i wysoką wydajnością w pozyskiwaniu energii słonecznej. Zasilanie Twojego gniazdka jest przekształcane przez falownik – używamy urządzeń firmy Fronius. Zadowolenie klientów oraz wydajność obu typów urządzeń potwierdzają jakość tych urządzeń.

Fotowoltaika – ile Siedlce mogą zaoszczędzić?

Fotowoltaika to oczywiście pewien wydatek. Cena instalacji fotowoltaicznej zależy od:

  • metody mocowania,
  • lokalizacji,
  • ilości i rodzaju użytych komponentów,
  • mocy instalacji i jej wielkości.

Montaż na ziemi jest tańszy, natomiast montaż na dachu jest korzystniejszy, a nawet konieczny w wielu przypadkach. Na cenę wpływa również jakość zastosowanych modułów i falowników, a my stawiamy na moduły typu premium.

Jakie są oszczędności?

W miesiącach słonecznych więcej energii pochodzi ze Słońca niż jest zużywane. Rachunki za prąd mogą w tym okresie obniżyć się nawet o 90 – 100%. Jeżeli klient zdecyduje się na instalacje do 50 kWp (a ciężko to przekroczyć dla klienta indywidualnego), otrzymuje status Prosumenta. Oznacza to, że nadwyżka energii może być oddawana z powrotem do sieci dystrybucyjnej i odzyskiwana w miesiącach zimowych przy mniejszym nasłonecznieniu. A jeśli instalacja ma moc do 10 kWp, odsetek ten wynosi aż 80%. To naprawdę fajne, gdy rachunki za prąd spadają z 1500 zł na 200 zł lub nawet 0 zł. Szacuje się, że fotowoltaika może zwrócić się  w ciągu 4-8 lat, w zależności od wielkości i zużycia.

Można dostać dofinansowanie

Można uzyskać dotacje na panele fotowoltaiczne. Dla klientów indywidualnych zalecamy zainteresowanie się programem Mój Prąd 4.0. Wystarczy złożyć wniosek o dofinansowanie podczas cyklicznego naboru wniosków w latach 2020-2023. Oznacza to zwrot do 50% kosztów kwalifikowanych przy instalacji w systemie rozliczeń netto. Dofinansowanie w ramach Mój Prąd 4.0 jest możliwe zarówno dla początkowego systemu fotowoltaicznego, jak i dla istniejącego systemu, który został przekształcony w rozliczanie netto. Pamiętaj, aby zachować wszystkie faktury.