FOTOWOLTAIKA ŻYWIEC

Żywiec jest miejscowością turystyczną, gdzie co roku przyjeżdża tysiące turystów z całej Polski. To właśnie tutaj znajduje się słynne Muzeum Browaru Żywiec, Stare Miasto i mnóstwo innych zabytkowych budowli. To miejsca, które warto zwiedzić o każdej porze roku. Włodarze tego pięknego miejsca chcąc zadbać o renomę aglomeracji, jak również o przybywających w coraz większym gronie turystów, wkłada wiele wysiłku w utrzymanie czystości. Jednym z głównych źródeł pozyskiwania energii są elektrownie węglowe. Te jednak coraz mniej są opłacalne dla mieszkańców. W związku z pogarszającymi się warunkami powietrza w okolicy coraz częściej zachęca się obywateli do tworzenia własnych mini elektrowni w swoim własnym domu. Fotowoltaika w miejscowości Żywiec staje się więc z roku na rok coraz bardziej popularna. Taki stan rzeczy cieszy lokalne władze. W związku z tym każdy może liczyć na dofinansowanie do fotowoltaiki w miejscowości Żywiec. Wystarczy złożyć specjalny wniosek związany z programem „Mój prąd 4.0”. Jedną z firm wykonujących nowoczesne instalacje fotowoltaiczne jest nasza firma Solgro. Od lat zajmuje się tego typu przedsięwzięciami.

Nasi pracownicy z roku na rok biorą udział w pokazach nowych technologii, które wprowadzają do swojej pracy. W związku z tym nasze realizacje są trwałe i nowoczesne. To pozwala każdemu użytkownikowi pozyskiwać z nich wiele korzyści. Dziś specjalnie dla Państwa przygotowaliśmy nasze realizacje fotowoltaiki, które wykonywaliśmy w Żywcu. Mamy nadzieję, że dzięki temu uda nam się przedstawić Państwu walory instalacji o różnych mocach.

Dom z instalacją fotowoltaiczną w Żywcu o mocy 6 kWp

Fotowoltaika w miejscowości Żywiec od Solgro.

Jedną z naszych realizacji była fotowoltaika o mocy 6 kWp, jaką wykonaliśmy w Żywcu. Moc tej instalacji w pełni spełnia zapotrzebowanie rodziny, która się na nią zdecydowała. Panele fotowoltaiczne marki Soluxtec, jakie używamy w naszych realizacjach, pobierają ekologiczną energię ze słońca w miejscowości Żywiec. Oczywiście działamy również w wielu innych miastach na terenie kraju. Energia słoneczna, jaka przetwarzana jest na prąd przez konwerter. Jest to najbardziej proekologiczny sposób na pozyskiwanie darmowej energii. Do całego zestawu fotowoltaiki dopasowaliśmy podzespoły wysokiej jakości od producenta Fronius.

Kolejną instalację fotowoltaiczną, jaką wykonaliśmy w Żywcu była fotowoltaika o mocy 4,5 kWp. Instalacja ta powstała na małym domu jednorodzinnym, z dwuspadowym dachem. Umożliwiło to idealne wykorzystanie pokrycia dachowego. Instalacja ta powstała dzięki dofinansowaniu na panele fotowoltaiczne w miejscowości Żywiec. Pieniądze te można było uzyskać z programu „Mój Prąd 3.0”. Do stworzenia instalacji wykorzystaliśmy wysokiej jakości panele fotowoltaiczne niemieckiego producenta Soluxtec oraz najbardziej wydajny konwerter Fronius.

Jedna z naszych inwestycji w powiecie Żywieckim

Wspólne cechy naszych instalacji fotowoltaicznych.

Pomimo tego, że nasze instalacje powstają z myślą o potrzebach naszych klientów, mają one wspólne cechy. Jedną z nich jest dobór najlepszych paneli oraz konwertera. Są one popularne na polskim rynku. Następnie warto zauważyć, że nasi specjaliści dokonują wszelkich kalkulacji i pomiarów, aby dobrać instalację o takiej mocy, która sprosta wszelkim potrzebom domowników. Dodatkowo chętnie udzielimy Ci pomocy podczas wypełniania wniosków o dotacje. Nasza firma Solgro jest na liście wielu miast. Zajmujemy się tworzeniem fotowoltaiki zgodnie z wytycznymi poszczególnych dofinansowań. Tworzymy również fotowoltaikę dla klientów indywidualnych i firm na terenie całej Polski.

Dofinansowanie do fotowoltaiki w Żywcu.

W Żywcu można teraz starać się o liczne dofinansowania do instalacji fotowoltaicznych. Jednym z nich jest program „Mój Prąd 4.0”, o którym pisaliśmy na początku wpisu. Więcej na temat kryteriów przyznawania dofinansowania znajdziesz w naszym ostatnim wpisie, który znajdziesz TUTAJ. Oprócz tego warto obserwować stronę Urzędu Miasta. Na takich stronach często znajdują się dofinansowania, które występują w poszczególnych miastach. Być może i Tobie uda się zyskać jeszcze więcej z fotowoltaiki.

Odnawialne Źródła Energii (OZE) są przyszłością naszego kraju. W związku z tym warto już teraz zmienić źródła pozyskiwania energii na własne źródło. Pompy ciepła, magazyny energii czy instalacje fotowoltaiczne są coraz bardziej popularne. Pomimo korzyści dla ekologii, przynoszą one również korzyści finansowe. Jeżeli jesteś zainteresowany naszą pracą, zapraszamy do zapoznania się z naszą zakładką Realizacje. W celu uzyskania szczegółowych informacji na temat instalacji fotowoltaicznych zachęcamy do skorzystania z naszego biura obsługi klienta.