Dla rolnictwa

Fotowoltaika dla rolnictwa– jakie przyniesie korzyści dla Twojego gospodarstwa rolnego?

Coraz więcej gospodarstw rolnych decyduje się na instalacje fotowoltaiczne. Niezależnie od tego, czy jesteś hodowcą, czy też zajmujesz się rolą, panele fotowoltaiczne mogą być dla Ciebie świetnym rozwiązaniem. Na zabudowaniach gospodarczych coraz częściej można zauważyć dachy pokryte panelami fotowoltaicznymi. To właśnie one przynoszą zysk przedsiębiorcom rolnym, którzy postawili na odnawialne źródła energii. Fotowoltaika dla rolnictwa to przyszłość każdego gospodarstwa.

Jest wiele powodów, dla których rolnicy decydują się na takie rozwiązanie. Jednym z nich jest fakt, że panele fotowoltaiczne zwracają się w ciągu kilku lat, a ich żywotność to około 30 lat. Dzięki temu, zysk ze stworzenia farmy fotowoltaicznej zacznie być dla Ciebie zauważalny już za jakiś czas. Co najważniejsze, będziesz całkowicie niezależny od dostawców prądu i będziesz mógł zadbać o dobro swojego interesu.

Fotowoltaika dla gospodarstwa rolnego jest więc przyszłością każdego gospodarza. Sprawdź jakie zalety posiada fotowoltaika dla rolnictwa i sprawdź, jak możesz zacząć na niej oszczędzać.Skorzystaj z naszego kalkulatora fotowoltaicznego!

Planujesz instalację paneli fotowoltaicznych, ale nie wiesz jaka moc byłaby dla Ciebie odpowiednia?
Skorzystaj z naszego kalkulatora! Jedyne, co będzie Ci potrzebne, to Twoje roczne zużycie energii elektrycznej.

Dla rolnictwa

Jakie zalety niesie fotowoltaika dla gospodarstwa rolnego?

Każde gospodarstwo rolne uzależnione jest od dostawcy prądu. Niestety, energia elektryczna z roku na rok ulega podwyżce, a gospodarz musi liczyć się przez to z większymi kosztami ponoszonymi przy produkcji i hodowli. Decydując się na farmę fotowoltaiczną, możesz być pewny, że cena prądu ulegnie diametralnej zmianie. Sprawdź więc, jakie zalety niesie ze sobą stworzenie fotowoltaiki dla rolnika.Dla rolnictwa

Zalety fotowoltaiki

Pierwszą główną zaletą jest zmniejszenie kosztów za pozyskaną energię. Wybierając wysokiej jakości panele fotowoltaiczne, generujące odpowiednią moc dla Twojego gospodarstwa, możesz liczyć się z tym, że cena za energię elektryczną zostanie obniżona do minimum, a w niektórych przypadkach możesz zacząć na niej dodatkowo zarabiać.
 Podłączając się do sieci energetycznej, wybierając instalacje On-grid, nadmiar zgromadzonej energii elektrycznej będziesz mógł oddać za dopłatą do sieci. Promienie słoneczne towarzyszą nam przez cały rok, a wymieniane na energię elektryczną za pomocą paneli fotowoltaicznych będą przynosić same zyski. Z takiej instalacji możesz czerpać prąd przez cały rok, niezależnie od tego, jaka jest pora roku. Fotowoltaika jest zatem opłacalna w każdym gospodarstwie rolnym.

Decydując się na panele fotowoltaiczne możesz liczyć na nowe możliwości. Pieniądze, które zaoszczędzisz na energii elektrycznej, pozyskiwanej od dostawcy prądu, będziesz mógł zainwestować w nowe maszyny i technologie. Są one niezbędnym elementem do rozwoju Twojego gospodarstwa rolnego. Nie będziesz już uzależniony od rosnących cen prądu, a co najważniejsze, w momencie awarii sieci elektrycznej, będziesz osobą niezależną. Twoje gospodarstwo w dalszym ciągu będzie funkcjonowało w odpowiedni sposób.

Kolejną zaletą instalacji fotowoltaicznych, na jaką warto zwrócić uwagę, są dodatkowe oszczędności. Fotowoltaika dla rolnika, który jest gospodarzem pola o powierzchni nieprzekraczającej 300 hektarów, jest bardzo opłacalnym projektem, ponieważ osoby takie mogą starać się na dofinansowanie nawet do 40% na to przedsięwzięcie. Dodatkowo rolnik może skorzystać z ulgi podatkowej. Oprócz tego, panele fotowoltaiczne są przyszłością każdego gospodarstwa rolnego. Nie będziesz musiał martwić się o rachunki za prąd dostarczany przez sieć elektryczną. Dodatkowo, nadwyżkę prądu będziesz mógł odesłać do sieci energetycznej, za co otrzymasz dodatkowe pieniądze.

Na sam koniec należy zauważyć, że wykorzystanie paneli fotowoltaicznych wpływa pozytywnie na nasz ekosystem. Gospodarstwa rolne potrzebują bardzo dużo energii elektrycznej. Jeżeli gospodarstwo rolne i rolnik zdecyduje się na panele fotowoltaiczne, zyska nie tylko finansowo, ale również wpłynie to pozytywnie na ekosystem. To wszystko ze względu na to, że będzie on wykorzystywać źródła odnawialnej energii.

                                           
Dla rolnictwa

Na czym można zaoszczędzić?

Od czego rolnik może odliczyć VAT? Okazuje się, że jest to bardzo ważna kwestia dla każdego gospodarza! Inwestując w fotowoltaikę dla rolnictwa, możesz liczyć na różne ulgi i obniżki VAT. Okazuje się, że każde gospodarstwo rolne i gospodarz, który jest płatnikiem danego gospodarstwa, może skorzystać z ulgi inwestycyjnej i odliczyć sobie od instalacji fotowoltaicznej cały VAT. Dzięki temu będzie mógł zyskać dodatkowo na tym przedsięwzięciu.

Jeśli więc zastanawiasz się, czy fotowoltaika dla rolnictwa jest opłacalna, z powyższych przykładów wynika, że jest to najlepsze rozwiązanie, ponieważ gospodarstwa rolne potrzebują bardzo dużo energii elektrycznej do codziennych prac związanych z rolą i hodowlą. Koszty paneli fotowoltaicznych, jakie będziesz musiał na samym początku zainwestować, są uzależnione od tego, jakie panele będą wykorzystane do farmy fotowoltaicznej oraz od ilości paneli fotowoltaicznych wykorzystanych do stworzenia instalacji.

W Solgro oferujemy panele fotowoltaiczne majlepszych producentów, stworzone na bazie najnowszych technologii, w których wykorzystane zostały najlepsze rozwiązania. Są one trwałe i co najważniejsze przynosić Ci będą zyski przez bardzo długi czas. Zachęcamy do skontaktowania się z naszymi konsultantami.Dla rolnictwa

Zabezpiecz swoje gospodarstwo przed podwyżkami prądu

Z roku na rok ceny prądu będą ulegały podwyżce. Osoby, które posiadają hodowle lub gospodarstwa rolne, powinny już teraz zastanowić się nad montażem instalacji fotowoltaicznej. Ceny diametralnie rosną. Najprawdopodobniej za kilka lat instalacja fotowoltaiczna będzie o wiele droższa niż obecnie, a ceny prądu również będą rosły. Decydując się więc na fotowoltaikę dla rolnika, już teraz możesz być pewny, że przyniesie Ci ona korzyści i zyski w przyszłości.

Niebawem nie będziesz musiał martwić się o ceny prądu, jakie będą oferowały dostawcy energii. Sam będziesz osobą produkującą energię dla swojego gospodarstwa rolnego. Teraz również możesz liczyć na świetne dofinansowania i ulgi związane z tworzeniem takiej instalacji. Bycie ECO jest teraz w modzie, dlatego decydując się na panele fotowoltaiczne, możesz być pewny, że sporo na nich zaoszczędzisz, a koszt całej instalacji fotowoltaicznej zwróci się w niedługim czasie. Następnie będziesz mógł korzystać ze swojej energii elektrycznej pochodzącej ze słońca, a dodatkowo oddając się do sieci energetycznej będziesz mógł zacząć na niej zarabiać.Dla rolnika

Kwestia dofinansowania

Obecnie każde państwo dba o to, aby jak najbardziej wykorzystać odnawialne źródła energii. Przedsiębiorcy, osoby prywatne, jak również rolnicy, zachęcani są do korzystania z takich rozwiązań, poprzez dofinansowania na panele fotowoltaiczne. Każdy rolnik, decydując się na fotowoltaikę, może liczyć na dofinansowanie ze środków unijnych, które przyznawane są na tego rodzaju przedsięwzięcia. Cena takiej farmy fotowoltaicznej uzależniona jest od tego, jaka ma być duża oraz jakiej marki panele będą w niej zastosowane. Każdy rolnik może starać się o dotacje na fotowoltaikę montowaną na dachu swoich budynków gospodarczych. Każdy gospodarz może starać się o dotacje, co przekłada się na to, że program fotowoltaika dla rolnika cieszy się popularnością. Posiada on mnóstwo zalet, a co najważniejsze przyniesie Ci spore zyski oraz pozwoli Ci się przyczynić do poprawy warunków klimatycznych. Taka fotowoltaika dla gospodarstwa rolnego służyć Ci będą przez kilkadziesiąt lat.

Jeżeli chcesz poznać więcej szczegółów dotyczących stworzenia instalacji fotowoltaicznych dla swojego gospodarstwa rolnego, zapraszamy do skorzystania z usług naszych konsultantów. Chętnie przedstawią Ci propozycje, jakie przygotowaliśmy dla naszych klientów.

Działamy wyłącznie na najlepszych produktach znanych dostawców. Jeśli chcesz wiec stworzyć instalację fotowoltaiczną, która służyć Ci będzie przez wiele lat, postaw na naszą markę. Nasze realizację wykonujemy na terenie całej Małopolski oraz w wielu innych województwach. Niezależnie od tego, czy Twoje gospodarstwo rolne znajduje się pod Krakowem, Nowym Sączem czy też Tarnowem, możesz być pewny, że instalacja fotowoltaiczna przyniesie Ci same zyski, a z nasza firma wykona ją w konkurencyjnej cenie.Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertąZespół

Nasz Dział Handlowy

Krzysztof Pierzchała

Dział Handlowy

690 807 807

Facebook

krzysztof.pierzchala@solgro.pl

Piotr Bożyk

Dział Handlowy

533 339 343

Facebook

piotr.bozyk@solgro.pl

Robert Rola

Dział Handlowy

792 940 840

Facebook

robert.rola@solgro.pl

Rafał Mordarski

Dział Handlowy

608 828 761

Facebook

rafal.mordarski@solgro.pl

Marcin Jawień

Dział Handlowy

571 809 433

Facebook

marcin.jawien@solgro.pl

Mateusz Kaczor

Dział Handlowy

796 931 409

Facebook

mateusz.kaczor@solgro.pl

Kontakt

Skontaktuj się z nami

Lokalizacja:

Paszyn 567, 33-326 Mogilno

Telefon:

18 440 20 26

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu. Odpowiemy tak szybko jak to tylko możliwe.