FOTOWOLTAIKA

LUBLIN

O tym, że ceny energii elektrycznej będą rosnąć, wiemy już wszyscy. Wydarzenia w Polsce i na świecie tylko pogłębiają trend wzrostu cen. Obawiają się tego gospodarstwa domowe i jeszcze bardziej przedsiębiorcy. Rozwiązaniem jest fotowoltaika – technologia, która pozwala przekształcić darmową energię słoneczną w prąd w Twoim gniazdku. Zyskuje środowisko i Twój portfel. W Solgro zajmujemy się montażem instalacji fotowoltaicznych od 2005 roku. Zobacz, jakie realizacje już wykonaliśmy i jak fotowoltaika może zmienić Lublin i okolice.

 

SOLGRO POLSKA

REALIZACJA FOTOWOLTAIKI: MAŁOPOLSKA I LUBLIN

O tym, jakie projekty realizujemy możesz przeczytać na naszej stronie i naszym Facebooku. Zobacz kilka przykładów:

• Limanowa, w marcu 2022 r., instalacja fotowoltaiczna o mocy 4,8 kWp

• Trzetrzewina, w marcu 2022 r., realizacja fotowoltaiki o mocy 5,6 kWp

• Zakrzów koło Krakowa, maj 2022 r., instalacja fotowoltaiczna o mocy 6kWp

• Nowy Sącz, również maj 2022 r., instalacja fotowoltaiczna o mocy aż 6,46 kWp

Dzięki temu, że stosujemy najlepszej jakości niemieckie panele Soluxtec i inwertery firmy Fronius, możemy osiągać takie wyniki. To zysk obopólny – my cieszymy się z należycie wykonanej pracy, a nasi klienci są zadowoleni z efektywności instalacji i niskich (lub zerowych) rachunków za prąd. Panele fotowoltaiczna montujemy nie tylko w Małopolsce – również Lublin i jego okolice mogą skorzystać z tego ekologicznego i sprawdzonego rozwiązania.

fot. Panoramy miasta Lublin www.lublin.eu

Skorzystaj z naszego kalkulatora fotowoltaicznego!

Planujesz instalację paneli fotowoltaicznych, ale nie wiesz jaka moc byłaby dla Ciebie odpowiednia?
Skorzystaj z naszego kalkulatora! Jedyne, co będzie Ci potrzebne, to Twoje roczne zużycie energii elektrycznej.

JAKIE PANELE FOTOWOLTAICZNE W MIEŚCIE LUBLIN I OKOLICACH?

Geograficznie Lubelszczyzna ma charakter nizinny. To dobre warunki do instalacji fotowoltaiki On Grid. Wedle tej techniki panele fotowoltaiczne montuje się bezpośrednio na gruncie. Takie rozwiązanie jest dobre dla posiadaczy sporych posesji, zakładów pracy, fabryk czy gospodarstw rolnych. Panele fotowoltaiczne na gruncie można rozłożyć w taki sposób, aby nawzajem sobie nie przeszkadzały i odbierały pod dobrym kątem energię ze Słońca w każdej porze dnia. W przypadku naprawdę dużego zapotrzebowania na energię można pokusić się nawet o farmy fotowoltaiczne – czyli dużą ilość paneli dostarczającej prąd do firmy. Nie zawsze to jednak możliwe – posiadacze małych posesji wolą instalacje fotowoltaiczne na dachu. To wymaga mniej bezpiecznego montażu na dużej wysokości i ingerencji w strukturę dachu. Jednak po instalacji, panele nie są widoczne i nie zajmują miejsca, a nadal spełniają swoją funkcję. Energia pozyskiwana przez panele fotowoltaiczne jest przekształcana w elektryczność za pomocą inwerterów, które znajdują się już w domu. Nadwyżką prądu, którą można spożytkować w pochmurne dni, magazynowana jest w akumulatorach. Nic się nie marnuje, a można tylko zyskać. Fotowoltaika firmy Solgro to sposób, aby Lublin i okolice mniej płaciły za prąd – a w słoneczne miesiące nawet w ogóle!

FOTOWOLTAIKA LUBLIN – CENA I MOŻLIWE DOFINANSOWANIE Z PROGRAMU MÓJ PRĄD 4.0 – DOFINANSOWANIE NA PANELE FOTOWOLTAICZNE – LUBLIN

Ile kosztuje instalacja fotowoltaiki w Lublinie? To zależy od tego, jaki rodzaj instalacji wybierzesz, jak jest duża i jakie użyjesz komponenty. W Solgro stosujemy wspomniane panele Soluxtec i inwertery Fronius. To wysokiej klasy, sprawdzone przez nas urządzenia. Wpływ na cenę ma to, gdzie montujesz fotowoltaikę – ta umieszczona na dachu jest droższa niż ta na gruncie. Na panele fotowoltaiczne można jednak dostać dofinansowanie – Lublin może skorzystać z programu Mój Prąd 4.0. Wystarczy podczas cyklicznego naboru, w okresie 2020 – 2023, złożyć swój wniosek o dofinansowanie. Oznacza to zwrot do 50% kosztów kwalifikowanych przy instalacji w systemie net-billing. Ile dokładnie? W przypadku:

• samej instalacji fotowoltaicznej – do 4000 zł

• instalacji powiększonej o dodatkowe elementy – do 5000 zł

• zakupu magazynu ciepła – do 5000 zł

• zakupu magazynu prądu – do 7500 zł

Dofinansowanie w ramach Mój Prąd 4.0 możesz uzyskać zarówno, gdy to Twoja pierwsza instalacja fotowoltaiczna lub gdy już taką masz, ale przechodzisz na net-billing. Koniecznie zachowaj wszystkie faktury.