Dla domu

Fotowoltaika dla domu jednorodzinnego

Obecnie ceny prądu ciągle idą do góry. Z roku na rok cena za 1kW podnosi się,
a użytkownicy nie mają na to żadnego wpływu. W ciągu całego roku, koszt korzystania
z energii elektrycznej dostarczanej z sieci jest duży dla każdego z nas.

Warto więc zastanowić się nad instalacją fotowoltaiczną dla naszego domu. Energię elektryczną będziesz mógł pobierać z odnawialnego źródła energii. Wybierając panele fotowoltaiczne do domu, możesz być pewny, że w niedługim czasie koszt całej instalacji się zwróci, a Ty będziesz niezależnym dostawcą prądu dla swojego domu. Sprawdź, jakie instalacje fotowoltaiczne możesz zamontować w swoim mieszkaniu.

Skorzystaj z naszego kalkulatora fotowoltaicznego!

Planujesz instalację paneli fotowoltaicznych, ale nie wiesz jaka moc byłaby dla Ciebie odpowiednia?
Skorzystaj z naszego kalkulatora! Jedyne, co będzie Ci potrzebne, to Twoje roczne zużycie energii elektrycznej.

Dla domu

Jaka instalacja do domu jednorodzinnego?

Wiele osób zastanawia się nad tym, jaką instalację fotowoltaiczną wybrać do swojego domu. W Internecie można znaleźć mnóstwo opinii osób, które zdecydowały się na dany model instalacji. Budując jednak swój dom, warto wiedzieć, że jest to indywidualny temat do omówienia z fachowcem. Do stworzenia instalacji niezbędne jest podanie wykonawcy metrażu domu oraz informacji o urządzeniach elektrycznych, jakie posiadasz w wyposażeniu. Nasi pracownicy chętnie udzielą Ci wszelkich niezbędnych informacji w zakresie tworzenia instalacji fotowoltaicznych. Działamy na terenie Nowego Sącza, Krakowa, Małopolski oraz całej Polski.Dla domu

Instalacja typu On Grid

Do sieci energetycznej podłącza się instalację On Grid poprzez specjalne okablowanie. Kable zmiennoprądowe wędrują z falownika do rozdzielni niskiego napięcia. Taki rodzaj instalacji może być wykonany w momencie, gdy rozdzielnia jest w stanie odebrać całą wytworzona energię z instalacji fotowoltaicznej. Energia elektryczna, jaka została wyprodukowana przez instalację fotowoltaiczną, w pierwszej kolejności zasila cały dom i wszystkie urządzenia, z jakich korzystasz na co dzień. Następnie nadmiar wytworzonej energii zostaje przesłany do sieci energetycznej. W momencie, kiedy na dworze panuje niekorzystna aura i nasza instalacja fotowoltaiczna nie jest w stanie zasilić wszystkich urządzeń domowych, energia elektryczna, która wcześniej została oddana do sieci energetycznej, może zostać pobrana i wykorzystana w Twoim domu. Należy jednak pamiętać, że każda 1kWh oddana do sieci energetycznej, zostanie odebrana jedynie w wysokości 0,8kWh.
Jeżeli w dalszym ciągu nie jest to wystarczające, aby zasilić urzadzenia w naszym domu, różnica jest wyrównywana przez sieć energetyczną. Jest to więc idealne rozwiązanie dla osób, które w dalszym ciągu chcą zostać podpięte do sieci energetycznej. Warto jednak zwrócić uwagę, że w razie jakiejś awarii sieci energetycznej, instalacja fotowoltaiczna zostanie wyłączona dla bezpieczeństwa. Główną zaletą tej instalacji, jest możliwe niska cena, w przeciwieństwie do instalacji Off Grid.                                           


Dla domu

Instalacja typu Off Grid

Instalacja fotowoltaiczna Off Grid jest idealnym pomysłem na wykonanie zasilania do domku letniskowego lub domu jednorodzinnego, znajdującego się z dala od sieci energetycznej. W tym przypadku, gdy nie jesteś w stanie zużyć wytworzonej energii, nadwyżka prądu jest magazynowana w akumulatorach. Główną zaletą tego systemu jest całkowite uniezależnienie się od sieci energetycznej. Instalacja ta, idealnie spiszę się również w miejscach, gdzie sieć energetyczna często ulega awarii. Niestety koszt takiej instalacji jest o wiele wyższy niż w przypadku instalacji On Grid.
Cena takiej fotowoltaiki dla domu jest szczególnie związana akumulatorami, których koszt waha się od kilkuset zł do nawet kilku tysięcy. Każdy z takich systemów powinien zostać odpowiednio zaprojektowany. Akumulatory powinny magazynować tyle mocy, aby w 100% mogły one sprostać poborowi energii do zasilenia urządzeń, z jakich korzystasz w domu. Podłączenie nieplanowanego urządzenia może zakłócić pracę instalacji. Może dojść nawet do uszkodzenia instalacji fotowoltaicznej.                                           


Na co więc warto się zdecydować?

Biorąc pod uwagę fakt, że obecnie można starać się o dofinansowanie na panele fotowoltaiczne, warto zastanowić się nad wyborem instalacji On Grid, jeżeli oczywiście jest taka możliwość. Niezbędna do tego jest obecność instalacji od dostawców sieci energetycznej, nieopodal Twojego domu. Jednak w momencie, kiedy chcesz zmienić coś w swoim domu, nie musisz martwić się o niepożądane awarie.Dla domu

Koszt instalacji fotowoltaicznej

Odnawialne Źródła Energii są teraz bardzo popularne i coraz więcej ludzi z nich korzysta. Energia słoneczna dla domu potrafi przynieść wiele korzyści w postaci oszczędności. Biorąc pod uwagę fakt, że każdy może starać się teraz o dofinansowanie na panele fotowoltaiczne, to dodatkowo możesz zacząć oszczędzać na nadwyżkach energii, oddawanych do sieci energetycznej. Jednocześnie, co roku ceny prądu podnoszą się. Posiadając fotowoltaikę, nie będziesz musiał przejmować się wysokimi kosztami energii.Twoje zapotrzebowanie na energię wpływa na koszt fotowoltaiki dla domu jednorodzinnego. Przykładowo, instalacja o mocy 4,5 kW idealnie nada się w domu, gdzie rachunki za energię elektryczną oscylują w granicach od 200 do 250 zł miesięcznie. Koszt stworzenia takiej instalacji możesz obliczyć korzystając z naszego kalkulatora. Każdy może starać się o dofinansowanie na instalację fotowoltaiczną. Cena uzależniona jest od tego, jaką ilość energii elektrycznej wykorzystujemy w każdym miesiącu/roku. Wybierając fotowoltaikę sporo zaoszczędzimy!Fotowoltaika dla domu a ogrzewanie

Tworząc instalację On Grid, można wymienić całą instalację centralnego ogrzewania na instalację elektryczną. Takie rozwiązanie jest idealne, dla osób lubiących oszczędzać. Koszt ogrzewania gazem lub tradycyjnym węglem wynosi nawet kilka tysięcy zł. w sezonie. Na fotowoltaikę do ogrzewania domu decydują się osoby, które stawiają na odnawialne źródła energii.Wybierając panele fotowoltaiczne, warto postawić na panele stworzone na bazie nowych technologii, które służyć Ci będą przez kilkadziesiąt lat. Dostarczać będą Ci one darmową energię elektryczną pozyskiwaną ze słońca.

Do tej pory zaufało nam już tysiące klientów, którzy postawili na nowe rozwiązania technologiczne. Dlatego, jeśli i Ty chcesz znaleźć się w tym gronie, postaw na naszą markę Solgro. Nasi pracownicy chętnie udzielą Ci wszelkich informacji, niezbędnych do założenia fotowoltaiki w Twoim domu jednorodzinnym, która będzie generowała zyski. Nasze realizacje wykonujemy na terenie całej Polski. Nie czekaj więc dłużej, tylko już dziś zapoznaj się z naszą ofertą!


Wszystkich chętnych zapraszamy do kontaktu osobistego w siedzibie naszej firmy lub dzwoniąc pod ten numer.

Zespół

Nasz Dział Handlowy

Krzysztof Pierzchała

Dział Handlowy

690 807 807

Facebook

krzysztof.pierzchala@solgro.pl

Piotr Bożyk

Dział Handlowy

533 339 343

Facebook

piotr.bozyk@solgro.pl

Rafał Mordarski

Dział Handlowy

608 828 761

Facebook

rafal.mordarski@solgro.pl

Marcin Jawień

Dział Handlowy

571 809 433

Facebook

marcin.jawien@solgro.pl

Mateusz Kaczor

Dział Handlowy

796 931 409

Facebook

mateusz.kaczor@solgro.pl

Kontakt

Skontaktuj się z nami

Lokalizacja:

Paszyn 567, 33-326 Mogilno

Telefon:

18 440 20 26

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu. Odpowiemy tak szybko jak to tylko możliwe.