FOTOWOLTAIKA DLA FIRMY W 2023 ROKU

Masz firmę i przerażają Cię nadciągające ceny prądu i ogrzewania? Dobrze to rozumiemy. Na szczęście, jest też pewne rozwiązanie, które na pewno pomoże Ci znacząco obniżyć rachunki za energię. Tym rozwiązaniem jest oczywiście fotowoltaika dla firmy. A my w Solgro dobrze się na tym znamy. Sprawdź realizacje dla firm.

JAK DZIAŁA FOTOWOLTAIKA DLA FIRMY?

Panele fotowoltaiczne przez swoją stałą ekspozycję na Słońce pobierają naturalną, darmową energię słoneczną. Ta następnie jest przerabiana przez inwerter na energię, z której możemy realnie skorzystać – ciepło lub prąd w gniazdku. To, co zrobimy z pozyskaną i przekonwertowaną energią zależy od naszych potrzeb i zastosowanych komponentów, np. pompy ciepła pozwalają ogrzewać nią pomieszczenia w firmie.

Energię pozyskaną w ten sposób nie tylko można zużywać na bieżąco, ale także ją magazynować i wykorzystywać, gdy będzie potrzebna. To wszystko oznacza, że Twoja firma ma po prostu prąd za darmo. Przynajmniej w tej części, którą uda Ci się wyprodukować ze Słońca.

FOTOWOLTAIKA DLA FIRMY – ILE MOŻNA ZAOSZCZĘDZIĆ?

Nikt już się nie łudzi, że prąd nie będzie drożał. Nakłada się na to wiele czynników, co sprawia, że nie da się tego uniknąć. Rachunki wzrosną dla wszystkich, ale najbardziej dla przedsiębiorców i instytucji. Czyli także dla Twojej firmy.

Niezależnie, czy prowadzisz sklep warzywny, produkujesz opony samochodowe czy rozwozisz pizzę – korzystasz w dużej mierze z prądu i zużywasz go w dużych ilościach. Co więcej, to właśnie firmy i instytucje mają wyższe taryfy niż klienci indywidualni. Spodziewane podwyżki cen energii od 2023 r. mogą sięgać nawet setek i tysięcy procent.

A jak to jest z podwyżką ceny prądu, gdy masz panele fotowoltaiczne?

W słoneczne miesiące, gdy ekspozycja na Słońce jest największa, produkujesz tyle energii, że starcza dla Ciebie i część odprowadzasz do sieci – tym samym rachunki spadają nawet do zera. Gdy nadchodzą chłodniejsze i pochmurne miesiące, możesz odebrać energię, którą zmagazynowałeś i w 70-80% energia oddana do sieci wraca do Ciebie. To oznacza, że rachunki za prąd spadają do nawet 10 – 20% tego, co płacisz obecnie.

Oczywiście, to też zależy od bilansu pomiędzy wielkością instalacji (czyli możliwościami produkcji energii) a Twoim zużyciem. Szacuje się jednak, że zamiast płacić za prąd 10 000 zł miesięcznie, możesz zapłacić nawet… 450 zł. Robi różnicę, prawda?

JAK WYGLĄDA INSTALACJA FOTOWOLTAIKI DLA FIRM?

Panele fotowoltaiczne wymagają nieco przestrzeni i odpowiedniego ułożenia, by mieć najlepszą możliwą ekspozycję na Słońce.
Wyróżniamy 2 zasadnicze formy montażu:

– na dachu – panele kładzione są bezpośrednio na dachu budynku, przez co nie są widoczne i nie zajmują miejsca. To rozwiązanie wymaga jednak ingerencji w strukturę dachu, a także ilość paneli ograniczona jest do wielkości tego dachu

– instalacja on-grid, czyli na gruncie – panele kładzione są na ziemi. Zajmują sporo miejsca, ale za to można je dowolnie ułożyć tak, aby przez cały dzień kąt padania promieni słonecznych był możliwie najwyższy. Instalacja on grid jest też bezpieczniejsza i szybsza w montażu, a także nieco tańsza

Dla dużych przedsiębiorstw, które mają szczególnie wysokie potrzeby energetyczne, dobrym rozwiązaniem mogą być tzw. farmy solarne. To duże połacie paneli, które produkują i dostarczają ogromne ilości darmowej odnawialnej energii. Do tego jednak potrzeba sporo gruntu, więc jest to przeznaczone dla przedsiębiorstw dysponujących sporymi niezagospodarowanymi posesjami.

FOTOWOLTAIKA DLA FIRM – NAJWAŻNIEJSZE KORZYŚCI

Jeśli jeszcze nie jesteś przekonany, że fotowoltaika dla firm to świetna sprawa, to popatrz:

– płacisz mniej za prąd

– możesz zaoszczędzone pieniądze wydać lepiej – na nowy sprzęt, zatrudnić pracowników lub zainwestować w inny sposób, który poprawi wydajność Twojej firmy czy jakość oferty

– zagospodarujesz wolną przestrzeń – zamiast leżeć odłogiem, będzie przynosiła oszczędności

– zyskujesz niezależność energetyczną, a nadwyżki prądu możesz odsprzedać – jeśli Twoja fotowoltaika dla firmy nie przekracza mocą 50 kWp, otrzymujesz status Prosumenta

– nieruchomość zyskuje na wartości – działająca i gotowa instalacja fotowoltaiki to atut przy ewentualnej przeprowadzce do innej siedziby firmy

– fotowoltaika działa automatycznie i bezobsługowo – nie tracisz czasu

– poprawiasz wizerunek firmy – inwestując w OZE automatycznie kojarzysz się jako firma, która dba o środowisko. To spory atut dla coraz większej rzeszy konsumentów

CENA FOTOWOLTAIKI DLA FIRM, SKĄD WZIĄĆ FUNDUSZE?

Instalacja paneli fotowoltaicznych dla firm to oczywiście pewien wydatek. W Solgro cena zawsze ustalana jest indywidualnie z klientem, a wpływ na nią ma kilka czynników, m.in.:

– rodzaj i wielkość instalacji

– lokalizacja

– sposób montażu

– użyte komponenty, ich rodzaj i liczba

Tym samym instalacja fotowoltaiki dla firmy może wynieść od kilku do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Wszystko zależy od potrzeb danego klienta. Dzięki oszczędnościom, które daje fotowoltaika dla firmy, taka inwestycja zwraca się średnio po 4 – 8 latach, zwłaszcza jeśli Twoja firma zużywa naprawdę dużo prądu. Dodatkowo – nie musisz wcale wykładać całej gotówki samodzielnie. Możesz skorzystać z różnych form dofinansowania na instalację paneli fotowoltaicznych, chociażby:

– dofinansowania dla OZE ze środków krajowych i unijnych, np. program Mój Prąd

– uczestnictwo w samorządowych programach dofinansowania instalacji PV

– kredyt na fotowoltaikę dla firmy – banki przygotowują tego typu usługi na osobnych warunkach dla biznesu

– leasing fotowoltaiki – nie musisz wykładać gotówki, oszczędzasz od razu i możesz odliczyć inwestycję od podatku

W SOLGRO STAWIAMY NA JAKOŚĆ KOMPONENTÓW I WYKONANIA

Jak widzisz, instalacja fotowoltaiki w Twojej firmie to szereg korzyści. Dlatego tym się zajmujemy już od 2005 roku. W Solgro znamy się na fotowoltaice, mamy duże doświadczenie, także w montażu fotowoltaiki dla przedsiębiorstw i dużych zakładów pracy. Przykładem niech będzie udana fotowoltaika dla sklepu motorowego – Moto Perfekt w Nowym Sączu. Realizujemy także zamówienia dla innych podmiotów gospodarczych – nasza fotowoltaika dla sklepów przemysłowych to oszczędność, trwałość, a w dzisiejszych czasach być może nawet szansa utrzymania się na rynku. Używamy najwyższej jakości paneli PV oraz inwerterów – m.in. moduły Trina Solar i falowniki firm Fronius i Hypnotech. Stawiamy na profesjonalizm, terminowość, trwałość montażu i partnerskie relacje z klientem.

Dodaj komentarz