POPRAWNY MONTAŻ – JAKIE BŁĘDY POPEŁNIAJĄ FIRMY PODCZAS MONTAŻU PANELI FOTOWOLTAICZNYCH?

Panele fotowoltaiczne to świetny sposób na pozyskiwanie energii ze słońca. Jednak należyty montaż instalacji fotowoltaicznej również odgrywa ważną rolę w jej odpowiednim działaniu instalacji. Okazuje się, że na jej działanie mają wpływ takie czynniki, jak ilość zacienienia, kąt pod jakim ustawione są panele do słońca, odpowiednio zamontowane okablowanie oraz wiele innych. Sprawdź zatem, na co zwrócić uwagę, podczas montażu paneli fotowoltaicznych na gruncie, ścianie lub dachu.

POPRAWNY MONTAŻ – NA CO ZWRÓCIĆ UWAGĘ ODBIERAJĄC WYKONANĄ PRZEZ FIRMĘ REALIZACJĘ MONTAŻU PANELI FOTOWOLTAICZNYCH

Warto zauważyć, że duży wpływ na to jak cała instalacja działa, ma odpowiedni kąt nachylenia w kierunku słońca. W zależności od tego, w jakim rejonie Polski mieszkasz, ten kąt jest zróżnicowany. Mieszkańcy Polski południowej powinni mieć zamontowane panele fotowoltaiczne na dachu lub gruncie w kierunku słońca pod kontem 20-30 stopni. W Polsce północnej ten kąt zwiększa się i powinien wynosić już 25-30 stopni. Jak widać ukształtowanie terenu i szerokość geograficzna mają duży wpływ na to, pod jakim kątem powinny być zamontowane panele fotowoltaiczne.

Inną ważną kwestią jest odpowiednie przytwierdzenie paneli fotowoltaicznych podczas montażu do pokrycia dachowego. Panele powinny być przytwierdzone tak, aby cała konstrukcja była stabilna i nie niszczyła poszycia dachowego.

Stabilny montaż także odgrywa ważną rolę. To właśnie od tego zależy, czy podczas silnych porywów wiatru, panele nie zostaną zerwane z dachu lub gruntu. Najgorszą sytuacja jest kiedy panele są montowane na płaskiej powierzchni. Wykonując pod nie stelaż, należy zauważyć, że do każdego gatunku materiału, jakim pokryty jest dach, są inne uchwyty mocowań do powierzchni.

Kolejną kwestią jest dobrze zrobiony projekt fotowoltaiczny. Okazuje się, że często firmy źle oszacowują idealne rozłożenie paneli na wschód, zachód i południe, przez co spada wydajność całej instalacji fotowoltaicznej. Oprócz tego, podczas szacowania, nie mając doświadczenia, można łatwo się pomylić, dlatego wydajność i moc instalacji powinna być dopasowana do potrzeb klienta tak, aby wszystkie urządzenia można było zasilić prądem wytwarzanym przez instalację.

Równie ważne jest ubezpieczenie fotowoltaiki od zdarzeń losowych. Wiele osób o tym zapomina, jednak niezmiernie ważne jest to, aby odpowiednio zadbać o dobre ubezpieczenie. Niestety teraz coraz częściej w naszym kraju dochodzi do niebezpiecznych sytuacji pogodowych. Instalacja fotowoltaiczna jest kosztowna, jednak zwraca się w niedługim czasie. Kiedy nie wykupisz dobrego ubezpieczenia instalacji, może zdarzyć się, że szkody, jakie mogą wyrządzić nawałnice będą dla Ciebie bardzo kosztowne.

Dobór odpowiednich podzespołów to nieodzowny element projektu instalacji, ponieważ to od nich zależeć będzie trwałość i wydajność pracy paneli. Okazuje się, że wiele tanich firm, które oferują się na rynku, do montażu fotowoltaiki wykorzystuje chińskie tanie odpowiedniki, które niekoniecznie są bezpieczne. Ilekroć słyszy się w mediach o zapłonie instalacji fotowoltaicznej bez przyczyny. Często jest to spowodowane złym doborem podzespołów niskiej jakości. Oprócz tego, tanie panele fotowoltaiczne mogą przyczynić się do zmniejszenia wydajności, jeśli nie są zrobione na bazie najnowszych technologii.

Niewłaściwy dobór inwertera to kolejna rzecz, jaka może przyczynić się do zmniejszenia wydajności całej instalacji fotowoltaicznej. Inwerter jest sercem całej fotowoltaiki. To właśnie w nim zachodzi zmiana pozyskanej energii, prądu stałego wyprodukowanego przez panele na prąd zmienny, który jest niezbędny do zasilenia domowych sprzętów. Dobrej jakości inwerter odgrywa więc tutaj bardzo ważną rolę.

POPRAWNY MONTAŻ – WYBÓR FIRMY MA ZNACZENIE

Jak możesz zauważyć, dobór odpowiedniej firmy do wykonania fotowoltaiki ma wielkie znaczenie. Czasami wykonawca potrafi wykonać projekt fotowoltaiki tak, aby ta przynosiła same zyski. Dobrze zaprojektowana instalacja będzie służyła wiele lat, pod warunkiem dobrze dopasowanych do siebie podzespołów. Doświadczenie monterów również odgrywa w tym przypadku ważną rolę. Wybierając zatem firmę, taką jak nasza, czyli Solgro, możesz być pewny, że instalacja wykonana będzie z samych sprawdzonych podzespołów. Dodatkowo nasi pracownicy, posiadający wykształcenie wyższe, mają wieloletnie doświadczenie w branży fotowoltaicznej. Wiemy, jak odpowiednio oszacować moc, która niezbędna będzie do zasilenia wszystkich urządzeń elektrycznych. Dodatkowo ciągle kształcimy się, pozyskując nową wiedzę. Współpracujemy z samymi znanymi dostawcami podzespołów do instalacji fotowoltaicznej.


Jeżeli zależy Ci na wydajnej instalacji, która będzie przynosiła Ci same zyski postaw na naszą firmę. Gwarantujemy odpowiedni montaż instalacji, najwyższej jakości podzespoły, a także darmowy kalkulator fotowoltaiczny dla naszych klientów. Zadbaj o darmową energię w swoim domu z Solgro.

Dodaj komentarz