PODWYŻKI RACHUNKU

Po nowym roku w telewizji, Internecie i radiu aż zawrzało. Co sprawiło tak wielkie poruszenie wśród odbiorców?

Rząd już wcześniej wspominał o podwyżkach cen prądu i gazu, jakie mają pojawić się w nowym roku – 2022. Wszystko byłoby do przyjęcia, o ile ceny gazu w 2022 nie wzrosłyby aż o 54%, natomiast ceny prądu o 24%. Dla osób prywatnych ogrzewających swoje domu za pomocą pieca gazowego, jak również przedsiębiorstw, które bazują na gazie i energii elektrycznej, jest to niemiły scenariusz rozpoczynający nowy rok. Jakie konsekwencje niesie taka zmiana w rozliczeniu oraz jak sobie z nią radzić, dowiesz się w tym wpisie.

PODWYŻKI RACHUNKU – KONSEKWENCJE DIAMETRALNYCH ZMIAN RACHUNKÓW ZA PRĄD I GAZ, KTÓRE ODBIJĄ SIĘ NA MILIONACH OSÓB

W związku ze zmianami, przez które wiele osób musiało zrezygnować z ogrzewania węglowo-drzewnego, doszło do niebezpiecznej sytuacji. Mieszkańcy domów prywatnych, którzy zdecydowali się na ogrzewanie gazowe, muszą liczyć się z wielką podwyżką ceny gazu w tym roku. Przez takie działanie, niektórych nie będzie stać na to, aby opłacić rachunki za ogrzewanie, które jest niezbędne zimą. Już teraz wiele osób zmniejszyło moc ogrzewania w swoim domu, ograniczając je do niezbędnego minimum. To jednak nie wpłynie zbytnio na ceny pojawiające się na rachunku. Podobnie jest z osobami, które swój dom ogrzewają za pomocą pieca elektrycznego. Wzrosty cen prądu są również spore, dlatego i te osoby muszą liczyć się z podwyżką rachunków za energię elektryczną w 2022 roku.

Na wzrosty cen rachunków prądu i gazu skarżą się również przedsiębiorcy, którzy wykorzystują te źródła do prowadzenia swojej działalności. Niestety, aby przedsiębiorcy nie byli stratni w prowadzeniu swojej działalności, będą musieli włączyć ceny podwyżek w koszty wyprodukowanego produktu. Tak też ceny wielu oferowanych produktów znacznie wzrosną na sklepowych półkach.

Wzrosty cen prądu i gazu odbiją się na klientach każdej branży, a dodatkowo zwykły „Kowalski” zauważy jeszcze podwyżki w comiesięcznych rachunkach za prąd i gaz. Czy jest możliwość obniżenia kosztów utrzymania domu i firm w dzisiejszych, trudnych czasach?

PODWYŻKI RACHUNKU – FOTOWOLTAIKA PRZYSZŁOŚCIĄ I MOŻLIWOŚCIĄ NA NORMALNE ŻYCIE

Nowoczesne technologie są bardzo opłacalne. Przykładem może być instalacja fotowoltaiczna czy też pompa ciepła, która może okazać się przyszłością niejednego domu. Zaletą takich instalacji jest pobieranie energii ze słońca i powietrza, aby w dalszym etapie energię tę wykorzystać do zasilenia wszystkich urządzeń elektrycznych w domu, oraz do ogrzania wody i kaloryferów. Energia ta jest praktycznie darmowa, ponieważ prąd z sieci jest pobierany wyłącznie do uruchomienia poszczególnych podzespołów. W ten oto sposób możesz przestawić się na ogrzewanie elektryczne lub zasilane ciepłą wodą z pampy ciepła, a kuchnie z gazowej zmienić na elektryczną indukcję.

Nowelizacja ustawy o fotowoltaice w 2022 roku, ma jednak zmienić nieco rozliczenie instalacji z elektrownią, która dostarcza energię do Twojego domu. Do tej pory każdy posiadacz fotowoltaiki mógł sporo skorzystać na takiej instalacji. Teraz od kwietnia zmiany mogą nieco negatywnie wpłynąć na zyski związane z fotowoltaiką, ale lepiej przejdźmy do rzeczy.

Do tej pory posiadacze instalacji fotowoltaicznych mogli wiele zyskać. Od wiosny do jesieni nadmiar prądu wyprodukowany przez instalację fotowoltaiczną trafiał do sieci, przez co w okresie zimowym osoba, która wyprodukowała za dużo energii latem, mogła odebrać tę energię aż do 80%. Osoby takie mogły również odsprzedać nadmiar wyprodukowanej energii elektrycznej do sieci, zyskując na tym dodatkowe pieniądze. Teraz niestety, od kwietnia, będą obowiązywały nowe przepisy w związku z fotowoltaiką, a zmiany te w 2022 roku mogą przyczynić się do zwiększenia ceny jej utrzymania. Czy zatem fotowoltaika przestanie być opłacalnym rozwiązaniem? Oczywiście, że nie, ponieważ patrząc na diametralne podwyżki cen prądu i gazu, jakie pojawiły się już na początku 2022 roku, fotowoltaika pomimo zmian w ustawie, w dalszym ciągu będzie opłacalnym rozwiązaniem dla przedsiębiorców i osób fizycznych. Podobnie jest z pompami ciepła, które bazują na nowoczesnych rozwiązaniach, mających na celu pobranie energii z powietrza, gleby lub wody. Pompy ciepła to świetne rozwiązanie na cały rok dla osób, które chcą posiadać w swoich kranach ciepłą wodę. Pompy ciepła wraz z fotowoltaiką mogą sprawić, że Twój dom stanie się zeroenergetyczny. Podwyżki ceny prądu i gazu dla firm, jak również osób prywatnych nie będą już takie straszne, kiedy Twój dom lub lokal będzie wyposażony w nowoczesne rozwiązania, jakie pojawiają się na rynku.

PODWYŻKI RACHUNKU – Z SOLGRO WZROST CEN GAZU I PRĄDU W 2022 ROKU NIE BĘDZIE TAKI STRASZNY

Decydując się na nowoczesne rozwiązania wraz z Solgro, możesz liczyć na szybki zwrot wkładu własnego w poszczególne instalacje, zważając na ciągle rosnące ceny prądu i gazu. Instalacje, jakie tworzymy naszym klientom, bazują na najlepszych podzespołach, aby poszczególna instalacja prawidłowo funkcjonowała przez wiele kolejnych lat. Dodatkowo, z nami możesz zyskać dofinansowanie na fotowoltaikę i pompę ciepła. Co roku nasza firma stara się pozyskać jak najwięcej zniżek dla swoich klientów, dlatego podejmujemy współprace z urzędami poszczególnych miast, aby oprócz stałych dofinansowań zdobyć coś ekstra dla zainteresowanych takimi formami pozyskiwania energii z Odnawialnych Źródeł Energii.

Aby jak najlepiej poradzić sobie z ciągłymi wzrostami cen w sklepach i w domowym zaciszu, zainwestuj raz, a dobrze w OZE, które są przyszłością wielu milionów Polaków. Dzięki takiemu rozwiązaniu, będziesz w stanie maksymalnie zminimalizować koszty utrzymania, nie tracąc przy tym na komforcie życia.

Jeśli interesuje Cię takie rozwiązanie, skontaktuj się z jednym z wybranych konsultantów, który chętnie przedstawi Ci najlepsze propozycje na oszczędności w dobie licznych podwyżek na rynku ogólnopolskim. Kontakt do poszczególnych konsultantów znajdziesz w zakładce „Dział Handlowy”.

Dodaj komentarz