You are currently viewing Magazynowanie energii za pomocą instalacji Off Grid

Magazynowanie energii za pomocą instalacji Off Grid

Wiele osób chce założyć w swoim domu instalację fotowoltaiczną. Do wyboru mają instalacje fotowoltaiczne Off Grig i On Grid, których cena jest zróżnicowana. Coraz więcej osób pragnie zadbać o środowisko naturalne i stawia na odnawialne źródła energii, które z roku na rok stają się coraz bardziej popularne. Na taki rodzaj instalacji decyduje się coraz więcej osób nie tylko prywatnych, ale również firmy i gospodarstwa rolne. Oprócz zalet pod względem ekologicznym instalacja taka niesie wiele korzyści finansowych. Służyć Ci będzie przez długi czas, a co najważniejsze możesz starać się o liczne dofinansowania na fotowoltaikę. Większość osób decyduje się na system On Grid, ponieważ można go podpiąć do sieci energetycznej. W razie nadmiaru wyprodukowanej energii, można odsprzedać ją dostawcy prądy w Twojej okolicy, natomiast kiedy dni są pochmurne bez słońca, nie będziesz musiał martwić się o prąd, niezbędny do domu. Dzieje się to dzięki temu, że w razie niewydolności instalacji fotowoltaicznej prąd pobiera się z sieci energetycznej. Dla osób lubiących ciszę i spokój, które decydują się zamieszkać w trudno dostępnym terenie instalacja Off Grid będzie jedynym możliwym rozwiązaniem.

W tym wpisie poznasz zasady magazynowania energii za pomocą zestawu instalacji Off Grid. Jest ona świetnym rozwiązaniem do każdego domu, nawet domku rekreacyjnego. Dodatkowo poznasz zasadę działania instalacji fotowoltaicznej, a także elementy, jakie wchodzą w skład instalacji fotowoltaicznej Off Grid!

Jak działają magazyny energii w instalacji fotowoltaicznej typu Off Grid?

Zastanawiasz się, jak to jest, że po powrocie z pracy możesz wykorzystywać energię, która nagromadziła się podczas słonecznego dnia? Zasada działania instalacji fotowoltaicznej Off Grid jest bardzo łatwa. Instalacja ta inaczej nazywana wyspową, nie jest podpięta do sieci energetycznej. Podczas kiedy Ciebie nie ma w domu, energia ta jest gromadzona w specjalnych akumulatorach, abyś bez problemu mógł ją wykorzystać po powrocie z pracy. Oczywiście jest ona wytwarzana ciągle podczas słonecznych dni, dlatego nie musisz obawiać się o to, że w trakcie trwania dnia zabraknie Ci przysłowiowego prądu. Energia elektryczna, której nie wykorzystasz w ciągu dnia, zostanie przechowana na dni pochmurne, kiedy nasłonecznienie jest niewielkie. To właśnie takie rozwiązanie idealnie spiszę się w miejscach, gdzie nie ma możliwości przyłącza do sieci energetycznej, a także w domkach letniskowych, gdzie spędzasz niewiele czasu, a nie chcesz być obciążony kolejnym rachunkiem za energią elektryczną. Patrząc na klasyczne gospodarstwo domowe, należy liczyć się z tym, że w ciągu dnia wykorzystuje ono około 30% możliwości, jakie oferuje instalacja fotowoltaiczna.

Jak działa instalacja fotowoltaiczna Off Grid?

Energia słoneczna zostaje przechwycona przez panele fotowoltaiczne do instalacji Off Grid. W dalszym ciągu energia ta zostaje zmieniona w module fotowoltaicznym na prąd stały. Aby móc korzystać z wyprodukowanej energii, ta musi trafić do inwertera wyspowego Off Grid, w którym prąd stały zmienia się na prąd zmienny. Prąd ten odpowiada prądowi identycznemu, jaki dostarcza sieć energetyczna. Nadmiar wyprodukowanej energii trafia do akumulatorów, dzięki czemu energię zmagazynowaną w nich bez problemu wykorzystasz w dni, kiedy słońce nie będzie generowało takiej mocy.

Jakie elementy wchodzą w skład instalacji fotowoltaicznej Off Grid?

Instalacja fotowoltaiczna Off Grid to świetne rozwiązanie do domu, jak również domku rekreacyjnego. Nie jest ona skomplikowana, a co najważniejsze elementy, jakie wchodzą w jej skład, nie zajmują wiele miejsca. W skład instalacji Off Grid wchodzi:

  • Moduły fotowoltaiczne, które pobierają energię słoneczną.
  • Akumulatory, w których magazynowana jest energia elektryczna.
  • Regulator ładowania lub inwertera. Jego zadaniem jest poprawne ładowanie akumulatorów. Wpływa on również na to, aby nie zostały one przeładowane podczas słonecznych dni. Dodatkowo zapobiega cofaniu prądu do początkowej fazy instalacji Off Grid.
  • Inwerter wyspowy instalacji fotowoltaicznej Off Grid.

Dlaczego energia elektryczna magazynowana jest w akumulatorach?

Akumulatory są najbardziej popularne wśród instalacji fotowoltaicznych ze względu na swoją prostotę działania. Oczywiście oprócz nich jest jeszcze wiele innych technologii, które umożliwiłyby nagromadzanie nadwyżki energii elektrycznej w Twoim domu, jednak te są najchętniej wybierane na rynku. Ich cena nie jest wygórowana, a co najważniejsze są one trwałe. Akumulatory te działają na podobnej zasadzie jak baterie znajdujące się w smartfonach czy komputerach. Energia elektryczna, jaka trafia do wnętrza takiego akumulatora, jest uwalniana za pomocą działania odwracalnych reakcji chemicznych, które mają miejsce w elektrolicie. Najczęściej spotkać na rynku można:

  • Akumulatory do instalacji fotowoltaicznej Off Grid kwasowo-ołowiowe,
  • Akumulatory do instalacji fotowoltaicznej Off Grid żelowe,
  • Akumulatory do instalacji fotowoltaicznej Off Grid litowo-jonowe.

Instalacja Off Grid — statystyki.

Na chwilę obecną instalacja typu Off Grid inaczej wyspowa, wyposażona w inwerter, którego zadaniem jest przemienienie prądu stałego na prąd przemienny stanowi mniejszość w porównaniu z instalacjami przypiętymi do sieci energetycznej. Jednak naukowcy twierdzą, że z roku na rok coraz więcej osób będzie decydowało się na taki rodzaj odnawialnej energii ze słońca. Wynika to z tego, że ceny energii elektrycznej ciągle rosną. Dodatkowo taki rodzaj instalacji może sprawić, że staniesz się niezależnym dostawcą prądu w swoim domu.

Kto wykona instalację fotowoltaiczną Off Grid opartą o najlepsze podzespoły?

Nasza firma Solgro z siedzibą w Paszynie proponuje swoim klientom panele fotowoltaiczne niemieckiej marki SoluxTec, której jesteśmy jedynym dystrybutorem w Polsce. To właśnie te niemieckie panele sprawią, że będziesz cieszyć się darmową energią pozyskiwaną ze słońca nawet 25 lat. Marka ta daje gwarancję na swoje panele, a my chętnie przedstawimy Ci wszystkie możliwości ich montażu. Instalacje fotowoltaiczne Off Grid wykonujemy na terenie całej Polski. Do tej pory współpracowaliśmy z wieloma miastami, np. z miastem Krosno, gdzie wykonaliśmy specjalną instalację fotowoltaiczną. Nasi wykwalifikowani pracownicy to inżynierowie, którzy skończyli studia właśnie w tym zakresie. Wykonujemy instalacje fotowoltaiczne Off Grid, On Grid i hybrydowe na różnych podłożach. Możesz zdecydować się na instalację wykonaną na dachu czy gruncie, a także możesz z nami wykonać farmę fotowoltaiczną. Oferujemy konkurencyjne ceny, dlatego możesz być pewny, że instalacja fotowoltaiczna wykonana przez naszą markę Solgro spełni Twoje oczekiwania i wpłynie na lepszą jakość Twojego życia.

Jeśli jesteś zainteresowany, zapraszamy do zakładki kontakt, gdzie znajdziesz naszych konsultantów, którzy chętnie przedstawią Ci ofertę oraz wykonają dla Ciebie wszystkie kalkulacje.

Fotowoltaika Off Grid z Solgro to właściwy wybór i gwarancja jakości na wiele lat!