You are currently viewing Dofinansowanie na instalację fotowoltaiczną w Tarnowie.

Dofinansowanie na instalację fotowoltaiczną w Tarnowie.

Pogarszające się warunki środowiskowe z roku na rok spędzają sen z powiek wielu państw Europy. Niestety coraz większa liczba samochodów, piece węglowe czy ciepłownie wpływają na pogarszający się klimat. Emitowane gazy odpowiedzialne są za powiększający się efekt cieplarniany, który z roku na rok jest coraz bardziej widoczny. Intensywne burze, susze, deszcze – to wszystko jest wynikiem wysokiej emisji gazów. Z tego powodu państwa Unii Europejskiej coraz głośniej mówią o niezbędnych zmianach zachodzących w ekosystemie. Również w Polsce podjęte są kroki w celu polepszenia warunków środowiskowych. Obecnie w dalszym ciągu wiele miast i wsi narażonych jest na negatywne działanie smogu, który nasila się w okresie grzewczym. Powietrze w okresie jesienno — zimowym jest ciężkie, dlatego wszystkie gazy emitowane przez samochody i kominy unoszą się w powietrzu. Zanieczyszczone powietrze wpływa na stan zdrowia mieszkańców. Warto więc zadbać o to, aby z czasem warunki życiowe milionów ludzi stały się lepsze. O to walczy wiele państw.

W gminach i urzędach miast ogłaszane są różne informacje o dofinansowaniach na instalacje wykorzystujące odnawialne źródła energii. Instalacje te są często sporym wydatkiem, dlatego wielu mieszkańców nie może sobie na nie pozwolić ze względów finansowych. W związku z tym mogą oni liczyć na dofinansowanie na fotowoltaikę, pompy ciepła czy solary, które wpłyną na poprawę ekosystemu. Teraz również miasto Tarnów organizuje dla swoich mieszkańców dofinansowanie na panele fotowoltaiczne. Jeśli jesteś mieszkańcem Tarnowa, warto abyś zapoznał się z warunkami, jakie należy spełnić, aby otrzymać dotację!

Dofinansowanie fotowoltaiki w Tarnowie - warunki dotacji.

Dofinansowanie fotowoltaiki w Tarnowie.

Chcący otrzymać dofinansowanie na fotowoltaikę w Tarnowie należy spełnić kilka ważnych warunków. Na stronie Urzędu Miasta w Tarnowie znajdziesz dokładny regulamin, który wyjaśni Ci, kto może starać się o dotacje na odnawialne źródła energii. Poniżej przedstawiamy kilka niezbędnych warunków:

  • Wnioskodawca musi być prawnym właścicielem nieruchomości. Jeśli jest współwłaścicielem, musi uzyskać pisemną zgodę wszystkich mieszkańców na stworzenie instalacji związanej z odnawialnymi źródłami energii.
  • W nieruchomości lub lokalu nie może być prowadzona działalność gospodarcza. Wykonana instalacja oparta na odnawialnych źródłach energii powinna służyć wyłącznie mieszkańcom.
  • Wnioskodawca nigdy wcześniej nie otrzymał dofinansowania na odnawialne źródła energii.
  • W przypadku instalacji fotowoltaicznej, dach na jakim ma być ona wykonana, nie może być pokryty azbestem.
  • Osoba, która złoży wniosek o dofinansowanie na stworzenia mikro instalacji, wykorzysta wyłącznie fabrycznie nowe produkty. Muszą one posiadać wszystkie normy i wymagania przedstawione przez organy Rzeczpospolitej Polskiej.

Oczywiście w regulaminie znajdziesz jeszcze wiele innych warunków, jakie należy spełnić, aby móc złożyć wniosek o dofinansowanie na OZE. Na stronie Urzędu Miasta w Tarnowie znajdziesz wiele innych informacji oraz dokumentów. Dokumenty te należy złożyć w momencie składania wniosku na dofinansowanie fotowoltaiki w Tarnowie.

Głównym celem państw, które oferują dotacje, jest przede wszystkim polepszenie stanu środowiska. Ważna jest również redukcja zanieczyszczeń, jakie wydostają się z kominów lokali. Możesz starać się o dofinansowanie na instalację fotowoltaiczną dla domu jednorodzinnego, pompy ciepła i inne źródła energii, które są przyjazne dla środowiska. Zmniejszenie produkcji CO2 pozwoli na zmniejszenie efektu cieplarnianego, przez który następują nagłe zmiany klimatu. Program ten ma również na celu ułatwienie mieszkańcom miasta Tarnów na dostęp do bezpiecznych źródeł pozyskiwania energii elektrycznej i cieplnej.

Jakie niesie to korzyści dla samych interesantów?

Korzystanie z odnawialnych źródeł energii, takich jak instalacje fotowoltaiczne lub pompy ciepła przyniesie wnioskodawcy wiele korzyści. Pierwszą z nich jest koszt utrzymania domu. Instalacje te zwrócą się w krótkim czasie, a Ty sam staniesz się niezależny od innych dostawców ciepła lub energii elektrycznej. Instalacje te są trwałe i mają gwarancję nawet 25 lat. Jeśli zależy Ci na tym, aby podwyższające się z roku na rok ceny prądu i ogrzewania nie wpływały na Twój budżet domowy, warto postawić na odnawialne źródła energii. To dzięki nim w łatwy sposób będziesz mógł zacząć oszczędzać. Dodatkową zaletą jest to, że są to urządzenia bezobsługowe. Nie będziesz musiał martwić się o opał niezbędny do pieca. Dodatkowo  zapomnisz o codziennym obowiązku palenia w piecu, aby ogrzać dom lub zagrzać ciepłą wodę na kąpiel. Sam będziesz miał również świadomość, że przyczyniasz się do polepszenia warunków środowiskowych.

Te i wiele innych korzyści wynikających z zainstalowania instalacji działających na bazie odnawialnych źródeł energii pozwoli Ci cieszyć się innowacyjnymi rozwiązaniami, jakie możesz wykorzystać w swoim domu. Niezależnie czy zdecydujesz się na fotowoltaikę na dachu, czy też na gruncie, w mieście Tarnów możesz liczyć na spore dotacje na panele fotowoltaiczne.

Jakie dotacje oferuje miasto Tarnów?

Fotowoltaika dofinansowanie Tarnów

Kiedy zdecydujesz się na likwidację ogrzewania węglowego, możesz starać się o dotację na instalacje korzystające z odnawialnych źródeł energii. Maksymalnie możesz otrzymać dofinansowanie w wysokości 6 tysięcy złotych. Na stworzenie instalacji do ogrzewania wody lub też do pozyskiwania energii elektrycznej. W regulaminie umieszczonym na stronie Urzędu Miasta Tarnów znajdziesz szczegółowe wytyczne w sprawie dofinansowania fotowoltaiki w Tarnowie.

Jaka firma może podjąć się stworzenia instalacji w Twoim domu i pomoże Ci zdobyć dofinansowanie fotowoltaiki w Tarnowie.

Nasza firma Solgro od wielu lat zajmuje się montażem fotowoltaiki na gruncie lub dachu. Wykonujemy również inne instalacje działające na bazie odnawialnych źródeł energii. Z nami wykonasz instalację fotowoltaiczną zgodnie z wymaganiami, jakie stawia Urząd Miasta Tarnów. Jeśli chcesz starać się o dofinansowanie na fotowoltaikę w Tarnowie, z naszą firmą jest to możliwe. Wystarczy, że spełnisz niezbędne warunki do otrzymania dotacji. Nasi pracownicy z wieloletnim doświadczeniem w branży wykonają dla Ciebie instalację zgodnie z zasadami postawionymi przez władze miasta. Z nami możesz uzyskać darmową kalkulację oszczędności oraz audyt energetyczny. Dla mieszkańców Tarnowa oferujemy panele fotowoltaiczne wysokiej jakości niemieckiej marki Soluxtec, które cechują się dużą wydajnością, a zarazem wytrzymałością. Działamy na sprawdzonym sprzęcie. Do tej pory nasi inżynierowie wykonali tysiące instalacji fotowoltaicznych. Dodatkowo zamontowali tysiące pomp ciepła, które są przyszłością każdego mieszkańca.

Tym razem wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom wszystkich mieszkańców i staramy się pomóc naszym klientom zdobyć dofinansowani na fotowoltaikę w Tarnowie. Wystarczy, że skontaktujesz się z naszymi przedstawicielami. Nasi pracownicy chętnie pomogą Ci wypełnić niezbędną dokumentację do pozyskania dotacji.

Jakie zmiany od nowego roku czekają osoby zainteresowane stworzeniem fotowoltaiki?

Na chwilę obecną, każda osoba z miasta Tarnów, która zdecyduje się na fotowoltaikę, może dostać kilkutysięczne dofinansowanie. Okazuje się jednak, że właściciele nieruchomości, którzy nie zdążą złożyć wniosku o dotację do fotowoltaiki i nie wykonają fotowoltaiki przed nowym rokiem, będą musieli liczyć się ze wzrostem cen rozliczenia z elektrownią. Powodem tego, jest nowa ustawa, która w życie wejdzie już w styczniu 2022 roku. Ma ona na celu podniesienie kosztów rozliczenia klientów korzystających z instalacji fotowoltaicznej z elektrownią.

Obecnie osoby, które korzystają z tego Odnawialnego Źródła Energii, nadmiar wyprodukowanego prądu oddają do sieci energetycznej. Energię tę mogą oni wykorzystać wieczorami lub w dni pochmurne, kiedy instalacja nie jest w stanie wytworzyć odpowiednią ilość prądu. Do tej pory można było odebrać 80% oddanej energii do sieci energetycznej. Niektórzy decydowali się również na sprzedaż energii swojemu dostawcy prądu. Niestety od nowego roku zakup energii od elektrowni w dni, kiedy instalacja nie będzie w stanie wytworzyć odpowiedniej ilości prądu, będzie dwukrotnie wyższy niż w przypadku jej sprzedaży. Z tego tez powodu osoby posiadające fotowoltaikę wiele stracą.

Dofinasowanie do fotowoltaiki w Tarnowie.

Warto wiec już teraz złożyć wnioski o dofinansowanie na panele fotowoltaiczne w mieście Tarnów i w każdej innej miejscowości, aby instalację zdążyć uruchomić przed wprowadzeniem nowych warunków. Osoby takie będą w dalszym ciągu rozliczane na starych warunkach. Dotacje do fotowoltaiki są często wykorzystywane przez osoby uprawnione do tego. Dofinansowanie do paneli słonecznych jest przyznawane ze względu na to, aby jak największa liczba osób zaczęła korzystać z Odnawialnych Źródeł Energii, zwanych inaczej Zieloną Energię. Jest to niezbędny element prowadzenia gospodarki każdego państwa, ponieważ Unia Europejska narzuca wszystkim państwom członkowskim dbania o środowisko naturalne. Każdy, kto chce przyczynić się do polepszenia warunków środowiskowych, powinien postawić na instalację fotowoltaiczną, która niesie same korzyści.

W tym przypadku mieszkańcy Tarnowa mogą starać się o dofinansowanie do paneli fotowoltaicznych. Przez to, że ceny energii elektrycznej rosną z roku na rok, sam koszt stworzenia instalacji wraz z dotacją do fotowoltaiki zwróci się w niedługim czasie. W nowym półrocznym rozliczeniu, które skierowane zostało do odbiorców energii przez elektrownie, zauważyć można spore wzrosty cen za każdą kilowatogodzinę wykorzystaną do zasilania urządzeń elektrycznych w każdej nieruchomości. Fotowoltaika jest więc świetnym rozwiązaniem dla osób, które wykorzystują sporą ilość energii do codziennej pracy. Wybierając nasze panele fotowoltaiczne niemieckiego producenta Soluxtec, które wykorzystujemy do tworzenie instalacji w miejscowości Tarnów, możesz być pewny, że będą one wydajne i posłużą Ci przez wiele lat.

Jak oszczędzać dzięki fotowoltaice?

Nowoczesne rozwiązania to sposób na oszczędzanie. Już teraz w wielu mediach przedstawione są proponowane zmiany rozliczenia. Od nowego roku mają zostać wprowadzone jeszcze większe podwyżki za energię elektryczną oraz paliwa. Jeśli więc zależy Ci na niskich kwotach za rachunki, dobrze byłoby, abyś jeszcze w tym roku skorzystał i wykonał fotowoltaikę nie tylko w miejscowości Tarnów, ale również w całej Polsce. Od nowego roku koszty utrzymania fotowoltaiki znacznie wzrosną. Teraz dodatkowo czeka na Ciebie dofinansowanie do fotowoltaiki w miejscowości Tarnów. Składając dokumenty w sprawie dotacji, będziesz mógł zyskać nawet do 6000 zł. Nasi pracownicy pomogą wypełnić Ci wszelką niezbędną dokumentację. Dodatkowo wykonają dla Ciebie instalację, która uruchomiona zostanie jeszcze w tym roku. Postaw na dotację do fotowoltaiki. Z Solgro wykonasz instalację w Tarnowie bazującą na najlepszych panelach w całej Europie.

Wiele miast coraz bardziej rygorystycznie patrzy na to, czym palimy w piecach. Jeśli nie chcesz mieć już z tym problemu postaw na instalację fotowoltaiczną, na którą teraz będziesz mógł zyskać dofinansowanie. Wszystkich zainteresowanych skorzystaniem z dotacji zapraszamy do zapoznania się z regulaminem Urzędu Miasta. Dodatkowo zachęcamy do kontaktu z naszym konsultantem Solgro. Wyjaśnimy Ci wszelkie niejasności, jakie możesz napotykać w regulaminie oraz pomożemy Ci wypełnić wszelkie dokumenty związane z otrzymaniem dofinansowania na fotowoltaikę w Tarnowie!

źródło > tarnow.pl
fotografia dworca > wikipedia.orgtacji