Dofinansowanie na instalację fotowoltaiczną w Tarnowie.

Dofinansowanie na instalację fotowoltaiczną w Tarnowie.

  • Post author:
  • Post category:Poradnik

Pogarszające się warunki środowiskowe z roku na rok spędzają sen z powiek wielu państw Europy. Niestety coraz większa liczba samochodów, piece węglowe czy ciepłownie wpływają na pogarszający się klimat. Emitowane gazy odpowiedzialne są za powiększający się efekt cieplarniany, który z roku na rok jest coraz bardziej widoczny. Intensywne burze, susze, deszcze – to wszystko jest wynikiem wysokiej emisji gazów, dlatego państwa Unii Europejskiej coraz głośniej mówią o niezbędnych zmianach zachodzących w ekosystemie. Również w Polsce podjęte są kroki w celu polepszenia warunków środowiskowych. Obecnie w dalszym ciągu wiele miast i wsi narażonych jest na negatywne działanie smogu, który nasila się w okresie grzewczym. Powietrze w okresie jesienno — zimowym jest ciężkie, dlatego wszystkie gazy emitowane przez samochody i kominy unoszą się w powietrzu. Zanieczyszczone powietrze wpływa na stan zdrowia mieszkańców, dlatego warto zadbać o to, aby z czasem warunki życiowe milionów ludzi stały się lepsze. O to walczy wiele państw. W gminach i urzędach miast ogłaszane są różne informacje o dofinansowaniach na instalacje wykorzystujące odnawialne źródła energii. Instalacje te są często sporym wydatkiem, dlatego wielu mieszkańców nie może sobie na nie pozwolić ze względów finansowych. W związku z tym mogą oni liczyć na dofinansowanie na fotowoltaikę, pompy ciepła czy solary, które wpłyną na poprawę ekosystemu. Teraz również miasto Tarnów organizuje dla swoich mieszkańców dofinansowanie na panele fotowoltaiczne, dlatego jeśli jesteś mieszkańcem Tarnowa, warto abyś zapoznał się z warunkami, jakie należy spełnić, aby otrzymać dotację!

Fotowoltaika w Tarnowie – warunki dofinansowania.

Chcący otrzymać dofinansowanie na fotowoltaikę w Tarnowie należy spełnić kilka ważnych warunków. Na stronie Urzędu Miasta w Tarnowie znajdziesz dokładny regulamin, który wyjaśni Ci, kto może starać się o dotacje na odnawialne źródła energii. Poniżej przedstawiamy kilka niezbędnych warunków:

  • Wnioskodawca musi być prawnym właścicielem nieruchomości. Jeśli jest współwłaścicielem, musi uzyskać pisemną zgodę wszystkich mieszkańców na stworzenie instalacji związanej z odnawialnymi źródłami energii.
  • W nieruchomości lub lokalu nie może być prowadzona działalność gospodarcza. Wykonana instalacja oparta na odnawialnych źródłach energii powinna służyć wyłącznie mieszkańcom.
  • Wnioskodawca nigdy wcześniej nie otrzymał dofinansowania na odnawialne źródła energii.
  • W przypadku instalacji fotowoltaicznej, dach na jakim ma być ona wykonana, nie może być pokryty azbestem.
  • Osoba, która złoży wniosek o dofinansowanie na stworzenia mikro instalacji, wykorzysta wyłącznie fabrycznie nowe produkty. Muszą one posiadać wszystkie normy i wymagania przedstawione przez organy Rzeczpospolitej Polskiej.

Oczywiście w regulaminie znajdziesz jeszcze wiele innych warunków, jakie należy spełnić, aby móc złożyć wniosek o dofinansowanie na OZE. Na stronie Urzędu Miasta w Tarnowie znajdziesz wiele innych informacji oraz dokumentów, jakie należy złożyć w momencie składania wniosku na dofinansowanie na to przedsięwzięcie.

Głównym celem państw, które oferują dotacje, jest przede wszystkim polepszenie stanu środowiska, a także redukcja zanieczyszczeń, jakie wydostają się z kominów lokali. Możesz starać się o dofinansowanie na instalację fotowoltaiczną dla domu jednorodzinnego, pompy ciepła i inne źródła energii, które są przyjazne dla środowiska. Zmniejszenie produkcji CO2 pozwoli na zmniejszenie efektu cieplarnianego, przez który następują nagłe zmiany klimatu. Program ten ma również na celu ułatwienie mieszkańcom miasta Tarnów na dostęp do bezpiecznych źródeł pozyskiwania energii elektrycznej i cieplnej.

Jakie niesie to korzyści dla samych interesantów?

Korzystanie z odnawialnych źródeł energii, takich jak instalacje fotowoltaiczne lub pompy ciepła przyniesie wnioskodawcy wiele korzyści. Pierwszą z nich jest koszt utrzymania domu. Instalacje te zwrócą się w krótkim czasie, a Ty sam staniesz się niezależny od innych dostawców ciepła lub energii elektrycznej. Instalacje te są trwałe i mają gwarancję nawet 25 lat. Jeśli zależy Ci na tym, aby podwyższające się z roku na rok ceny prądu i ogrzewania nie wpływały na Twój budżet domowy, warto postawić na odnawialne źródła energii. To dzięki nim w łatwy sposób będziesz mógł zacząć oszczędzać. Dodatkową zaletą jest to, że są to urządzenia bezobsługowe. Nie będziesz musiał martwić się o opał niezbędny do pieca, a zarazem zapomnisz o codziennym obowiązku palenia w piecu, aby ogrzać dom lub zagrzać ciepłą wodę na kąpiel. Sam będziesz miał również świadomość, że przyczyniasz się do polepszenia warunków środowiskowych. Te i wiele innych korzyści wynikających z zainstalowania instalacji działających na bazie odnawialnych źródeł energii pozwoli Ci cieszyć się innowacyjnymi rozwiązaniami, jakie możesz wykorzystać w swoim domu. Niezależnie czy zdecydujesz się na fotowoltaikę na dachu, czy też na gruncie, w mieście Tarnów możesz liczyć na spore dotacje.

Jakie dotacje oferuje miasto Tarnów?

Kiedy zdecydujesz się na likwidację ogrzewania węglowego, możesz starać się o dotację na instalacje korzystające z odnawialnych źródeł energii. Maksymalnie możesz otrzymać dofinansowanie w wysokości 6 tysięcy złotych. Na stworzenie instalacji do ogrzewania wody lub też do pozyskiwania energii elektrycznej. W regulaminie umieszczonym na stronie Urzędu Miasta Tarnów znajdziesz szczegółowe wytyczne.

Jaka firma może podjąć się stworzenia instalacji w Twoim domu?

Nasza firma Solgro od wielu lat zajmuje się montażem fotowoltaiki na gruncie lub dachu, a także innymi instalacjami działającymi na bazie odnawialnych źródeł energii. Z nami wykonasz instalację fotowoltaiczną zgodnie z wymaganiami, jakie stawia Urząd Miasta Tarnów. Jeśli chcesz starać się o dofinansowanie na fotowoltaikę, z naszą firmą jest to możliwe. Wystarczy, że spełnisz niezbędne warunki do otrzymania dofinansowania, a nasi pracownicy z wieloletnim doświadczeniem w branży wykonają dla Ciebie instalację zgodnie z zasadami postawionymi przez władze miasta. Z nami możesz uzyskać darmową kalkulację oszczędności oraz audyt energetyczny. Oferujemy panele fotowoltaiczne wysokiej jakości niemieckiej marki Soluxtec, które cechują się dużą wydajnością, a zarazem wytrzymałością. Działamy na sprawdzonym sprzęcie, a do tej pory nasi inżynierowie wykonali tysiące instalacji fotowoltaicznych i zamontowali tysiące pomp ciepła, które są przyszłością każdego mieszkańca.

Wiele miast coraz bardziej rygorystycznie patrzy na to, czym palimy w piecach, dlatego jeśli nie chcesz mieć już z tym problemu postaw na instalację fotowoltaiczną, na którą teraz będziesz mógł zyskać dofinansowanie. Wszystkich zainteresowanych skorzystaniem z dotacji zapraszamy do zapoznania się z regulaminem Urzędu Miasta. Dodatkowo zachęcamy do kontaktu z naszym konsultantem Solgro. Wyjaśnimy Ci wszelkie niejasności, jakie możesz napotykać w regulaminie oraz pomożemy Ci wypełnić wszelkie dokumenty związane z otrzymaniem dofinansowania na fotowoltaikę w Tarnowie!

źródło > tarnow.pl
fotografia dworca > wikipedia.org