POMPA CIEPŁA I FOTOWOLTAIKA

Przez ciągle rosnącą inflację zwiększają się również opłaty podstawowych źródeł energii, takich jak gaz, węgiel czy energia elektryczna. Niezależnie od tego, z czego korzystasz, warto zauważyć, że koszty rocznego utrzymania domu są bardzo wysokie.
A co powiesz na nowy sposób oszczędzania, który zminimalizuje te koszty? Poznaj zaletę połączenia pompy ciepła i fotowoltaiki. Dzięki nim otrzymasz darmową energię obsługującą Twoje codzienne zapotrzebowanie.

POMPA CIEPŁA I FOTOWOLTAIKA – CZY TO MOŻLIWE?

Zacznijmy od tego, czym jest pompa ciepła i do czego można ja wykorzystać.
Pompy ciepła to urządzenie, które czerpie ciepło z powietrza, gleby lub wody. Można porównać ja do klimatyzatora. Różnią się od klimatyzatora tym, że ten wypycha ciepłe powietrze z domu lub budynku firmowego na zewnątrz. Pompa ciepła natomiast pochłania to ciepło do wewnątrz. Pompy ciepła najczęściej służą do ogrzewania bieżącej wody. Czasami wykorzystuje się je nawet do wykonania ogrzewania podłogowego. Korzystne w takim rozwiązaniu jest to, że pompa ta może pracować nawet w niskich temperaturach z korzyścią dla odbiorcy.

Czym natomiast jest fotowoltaika?
Dzięki panelom fotowoltaicznym najczęściej umieszczonym na dachu lub gruncie pozyskiwana jest darmowa energia ze słońca, a poprzez specjalnie opracowane panele, a także konwerter, instalacja potrafi energię słoneczną przetworzyć na energię elektryczną. Tę następnie wykorzystasz na co dzień w domu lub firmie.

Czy zatem połączenie tych obu modeli pozyskiwania energii z odnawialnych źródeł ma sens?
Oczywiście, że tak. Łącząc pompę ciepła i fotowoltaikę w firmie lub w domu jednorodzinnym, możesz stworzyć ekoenergetyczny budynek. Takie rozwiązanie całkowicie zmniejszy Twoje zapotrzebowanie na pobór zasobów energetycznych od Państwa. Darmowa energia z powietrza i słońca będzie źródłem oszczędności.

POMPA CIEPŁA I FOTOWOLTAIKA – JAKIE ZALETY BĘDZIE NIOSŁO TO POŁĄCZENIE?

Koszty utrzymania domu – Na samym początku trzeba zauważyć, że koszty związane z opłatami za prąd, gaz czy węgiel z roku na rok rosną. Tworząc niezależne instalacje, będziesz mógł się uniezależnić od dostawców tejże energii. W ten sposób zmniejszysz koszty utrzymania budynku firmowego lub domu do całkowitego minimum.

Elementy ekologiczne – W związku z naciskami Unii Europejskiej na temat polepszenia warunków środowiskowych, istotne jest zwrócenie uwagi na możliwość wpłynięcia na środowisko. Decydując się na Odnawialne Źródła Energii, będziesz miał wpływ na zmianę środowiska. Dodatkowo, nie będziesz już więcej czuł nacisku ze strony Państwa.

Inwestycja na przyszłość – Warto zauważyć, że pompa ciepła i fotowoltaika to również inwestycja na przyszłość. Panele fotowoltaiczne potrafią wytrzymać nawet 25 lat. Podobnie pompa ciepła, gdzie gwarancja niektórych marek trwa nawet do 10 lat. Można więc zauważyć, że jest to rozwiązanie przyszłościowe. Obecnie, kiedy przyszłość jest niepewna, a złoża wyczerpują się, warto pomyśleć o takim rozwiązaniu.

Wyższy cena podczas sprzedaży nieruchomości – Nieruchomości lub budynki firmowe posiadające pompę ciepła i fotowoltaikę są więcej warte. Domy samowystarczalne energetycznie są o wiele wyżej wyceniane niż inne oferty na rynku. Warto więc zainwestować w takie rozwiązanie, mając na uwadze sprzedaż budynku w przyszłości.

POMPA CIEPŁA I FOTOWOLTAIKA – JAKI JEST KOSZT INSTALACJI?

Koszty stworzenia obydwu instalacji uzależnione są od wielu czynników, takich jak:

– Marki poszczególnych podzespołów

– Cennika montażu każdej firmy

– Zapotrzebowania na energię w poszczególnym budynku

– Trudność montażu instalacji

A także wiele innych czynników, mających mniejszy wpływ na wycenę. Warto więc postawić na sprawdzoną firmę, która przy kalkulowaniu poboru mocy wyceni dla Ciebie dany projekt. Nasza firma wykonuje takie pomiary i kalkulacje swoim klientom w ramach montażu całej instalacji. Ponadto każdy, kto ma możliwość otrzymania dofinansowania do fotowoltaiki i pompy ciepła, otrzyma od naszych pracowników pomoc w wypełnieniu wszelkich formalności, niezbędnych do skorzystania z dotacji.

Oferujemy naszym klientom:

– Fachowe doradztwo

– Kalkulację energetyczną

– Miłą obsługę

– Pomoc w wypełnieniu wniosków o dofinansowanie do pompy ciepła i fotowoltaiki

– Dobrze wykonany montaż

– Podzespoły najlepszych marek na rynku

POMPA CIEPŁA I FOTOWOLTAIKA

Jeśli jesteś zainteresowany ofertą, zapraszamy do kontaktu, a wszelkie informacje na temat naszych działań znajdziesz na naszej stronie!

Nasze realizacje znajdziesz w całej Polsce, a to dzięki nowoczesnym panelom, jakie oferujemy oraz fachowej obsłudze. U nas kupisz pompy ciepła marki Bosch.

Dodaj komentarz