CORAB SYSTEM T-05M – CO TO JEST I JAKIE POSIADA CECHY

Corab System T-05M to system konstrukcji fotowoltaicznych łączonych stalą przeznaczony do dachów skośnych o nachyleniu od 6° do 16° pokrytych membraną lub papą. System może być stosowany do pokrycia różnych typów dachów, np. skośnych lub lekko nachylonych.

Corab System T-05M posiada następujące cechy:

– konstrukcja stalowa o kącie nachylenia od 10° do 45°

– wyposażony w moduły pochylone

– wysoka wydajność produkcji dzięki niskiej temperaturze modułów w zimie (4 stopnie poniżej otoczenia) i wysokiej temperaturze w lecie (6 stopni powyżej otoczenia)

– możliwość łączenia paneli fotowoltaicznych po obu stronach

– możliwość instalacji linii elektrycznych bez konieczności demontażu paneli szklanych podczas procesu instalacji

CORAB SYSTEM T-05M PRZEZNACZONY DO MONTAŻU MODUŁÓW FOTOWOLTAICZNYCH NA DACHACH SKOŚNYCH

System składa się z dwóch części: kratownicy dachowej i belek nośnych, obie wykonane ze stali. Kratownica dachowa jest montowana w fabryce, a następnie transportowana na miejsce budowy. Ma ona kształt prostokąta o wymiarach odpowiadających wymiarom elewacji budynku (do 6 x 21 metrów). W jej górnej części znajdują się otwory na gniazdka elektryczne, systemy wentylacyjne itp., natomiast w dolnej części znajdują się otwory do odprowadzania wody deszczowej, umożliwiające montaż rur spustowych, a także prowadnice do montażu modułów fotowoltaicznych.

Belka nośna składa się z dwóch elementów – jeden jest połączony z górną szyną elewacji Twojego budynku, a drugi przechodzi przez nią poziomo pod kątem nieco mniejszym niż 45 stopni od płaszczyzny pionowej.

Elewację łączy się z dachem w sposób inwazyjny – poprzez zgrzewanie papy lub membrany. Taki rodzaj montażu jednak zapewnia wysoką szczelności izolacji i dachu, a rozłożenie ciężaru całości jest równomierne. Skontaktuj się z nami, by uzyskać więcej informacji na ten temat.

CORAB SYSTEM T-05M OPIS ZASTOSOWANIA

Corab System T-05M to konstrukcja fotowoltaiczna przeznaczona do przyklejania na dachach skośnych. System wykonany jest z aluminium i stali nierdzewnej. Może być stosowany z panelami słonecznymi o różnej wielkości (od 1kW do 20kW).

Corab System T-05M standardowo wyposażony jest w dwie szyny. Możliwa jest instalacja modułów o wymiarach 1650-2400×900-1200 mm. Moduły zaś można instalować zarówno w pionie jak i w poziomie – w zależności od uwarunkowań.

CORAB SYSTEM T-05M – CO MOŻNA OSIĄGNĄĆ DZIĘKI TEMU SYSTEMOWI?

System może być używany do generowania energii elektrycznej dla domów jednorodzinnych, biur i gospodarstw rolnych. T-05M zawiera falownik solarny, który zapewnia niezbędną moc dla Twojego domu lub firmy, dzięki czemu nie musisz polegać na sieci.

System Corab został zaprojektowany w sposób modułowy, co oznacza, że w razie potrzeby można później dodać kolejne panele. Typowa instalacja może zawierać przykładowo 20 paneli, ale może być rozszerzona do 480 paneli w czasie, gdy potrzeby energetyczne wzrosną.

Zespół wykwalifikowanych techników przeszkolonych przez firmę Corab Systems będzie odwiedzał Państwa co najmniej raz w roku (na życzenie częściej) i przeprowadzał kontrolę elementów systemu, w tym połączeń elektrycznych, modułów fotowoltaicznych, baterii akumulatorów i wydajności inwertera solarnego.

CORAB SYSTEM T-05M – DLA KOGO JEST PRZEZNACZONY SYSTEM CORAB?

Corab System T-05M został opracowany z myślą o montażu systemów fotowoltaicznych na dachach skośnych. Może być stosowany do pokrycia budynków z dachami skośnymi, takich jak:

– domy jednorodzinne

– magazyny przemysłowe

– budynki rolnicze

Corab System T-05M zapewnia dużą powierzchnię do instalacji modułów fotowoltaicznych i nadaje się do wielu różnych zastosowań.

CORAB SYSTEM T-05M – KORZYŚCI WYNIKAJĄCE Z KORZYSTANIA Z SYSTEMU

System przeznaczony jest do dachów skośnych, co sprawia, że jest świetnym wyborem dla:

– Nieruchomości mieszkalnych, a także nieruchomości komercyjnych z dachami skośnymi

– Szklarni i wiat samochodowych

– Dachów, do których nie można dostać się za pomocą dźwigu, ponieważ są zbyt wysokie lub zbyt kruche (np. wiązary drewniane)

Panele fotowoltaiczne z systemem Corab mogą zapewnić nawet 50 000 kWh energii rocznie, znacznie obniżając roczne rachunki za prąd.

Panele fotowoltaiczne będą produkowały energię w ciągu dnia, a nadmiar wyprodukowanej w tym czasie energii będzie można wykorzystać w godzinach wieczornych.

W przeciwieństwie do innych systemów fotowoltaicznych, panele słoneczne systemu Corab mają zintegrowany system chłodzenia; dlatego nie musimy instalować zewnętrznych urządzeń klimatyzacyjnych w dowolnym miejscu na dachu.

CORAB SYSTEM T-05M – STALOWY SYSTEM KLEJONYCH KONSTRUKCJI FOTOWOLTAICZNYCH PRZEZNACZONY DO DACHÓW SKOŚNYCH

Jeśli chcesz postawić jedną wiatę, obok swojego domu o powierzchni do 35 m2, nie musisz tego zgłaszać ani uzyskiwać pozwolenia na budowę. Jedyne, co musisz zachować to określone w planie budowlanym odstępy od granicy działki czy okien budynków sąsiadujących. Ponadto dobrze, jeśli zapoznasz się z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego. Zezwolenia i zgłoszenia są niepotrzebne, jeśli carport fotowoltaiczny ma być umieszczony na działce z budynkiem mieszkalnym lub na działce przeznaczonej na budownictwo mieszkalne. W przypadku innego rodzaju działek – należy budowę wiaty zgłosić, a jeśli wiata ma powierzchnię powyżej 35m2, uzyskać pozwolenie na budowę. Jest jeszcze jedno ograniczenie – łączna liczba wiat nie może przekraczać 2 na każde 500m2 działki (1000 m2 działki z budynkiem mieszkalnym lub pod cele mieszkaniowe).

Trochę to zagmatwane, ale w Solgro wytłumaczymy Ci kwestie prawne i dobierzemy optymalną lokalizację wiat fotowoltaicznych.

CORAB SYSTEM T-05M – PANELE PV I ODPOWIEDNIA MOC

Corab System T-05M to system konstrukcji fotowoltaicznych łączonych stalą, przeznaczony dla dachów skośnych. Został specjalnie zaprojektowany do stosowania z konstrukcją fotowoltaiczną T-05M firmy Corab. Ta specjalistyczna konstrukcja pozwala na montaż na dachach o nachyleniu do 20 stopni.

Podsumowanie

Corab System T-05M to system konstrukcji fotowoltaicznych łączonych stalą, przeznaczony do dachów skośnych. Jego wyjątkowość polega na tym, że jest w stanie wytrzymać ekstremalne warunki pogodowe i duże obciążenia śniegiem. Dodatkowo jest to system fotowoltaiczny klejony, który jest odpowiedni do dachów z membraną lub papą.

Możemy dostarczyć Twój system Corab w zaledwie 30 dni od momentu złożenia zamówienia. Dostarczamy Twój system fotowoltaiczny Corab wraz z instalacją i innymi usługami – otrzymujesz kompleksowe rozwiązanie z jednego źródła.

System fotowoltaiczny Corab jest łatwy w instalacji i użytkowaniu, produkuje czystą energię elektryczną w przystępnej cenie przy wysokiej wydajności.

Dodaj komentarz