DOM ZEROENERGETYCZNY – ZBUDUJ DOM ZEROENERGETYCZNY Z SOLGRO!

Każdy, kto marzy o nowym domu, zwraca szczególną uwagę na to, jak powinien on wyglądać oraz w jakim miejscu powinien się znajdować. Zakup działki oraz planów domu to pierwsze kroki, które podejmowane są na początku drogi do budowy wymarzonego miejsca na ziemię. Okazuje się, że już na tym etapie należy zastanowić się nad wyborem odpowiedniej działki, która umożliwiałaby wybudowanie domu zeroenergetycznego, którego celem będzie wytwarzanie energii elektrycznej oraz ciepła z Odnawialnych Źródeł Energii. Taki dom pozwoliłby Ci zaoszczędzić mnóstwo pieniędzy w ciągu kolejnych lat. Wiadomo, budowa takiego domu wiąże się z dodatkowymi kosztami, jednak w niedługim czasie po wprowadzeniu się, zauważysz, że ceny rachunków oscylować będą w granicach około 200 zł rocznie, co przełoży się na spore zyski. Cena taka związana będzie wyłącznie z konserwacją i opłatami stałymi, które musi ponosić każdy właściciel mieszkania. Sprawdź więc, na co warto zwrócić uwagę podczas budowy domu. Postaw na dom zeroenergetyczny, który z czasem pozwoli Ci zapomnieć o płatnościach związanych z dostawą prądu i gazu.

ELEMENTY NIEZBĘDNE DO WYKONANIA DOMU ZEROENERGETYCZNEGO

Zakup odpowiedniej działki

Jednym podobają się działki widokowe, inni natomiast zwracają uwagę na dobry dojazd do najbliższej aglomeracji. Okazuje się, że w przypadku budowy domu zeroenergetycznego, niezmiernie ważnym elementem będzie wybór działki, która będzie odpowiednio nasłoneczniona. To pozwoli na pozyskanie energii ze słońca, wykorzystując nowoczesne instalacje fotowoltaiczne. Darmowa energia słoneczna może zostać wykorzystana w takim domu do zasilania wszystkich urządzeń elektrycznych. Prosta instalacja fotowoltaiczna z akumulatorem będzie więc świetnym rozwiązaniem dla każdego, kto ceni sobie samowystarczalność w swoim domu. Dlatego też, na tym etapie, należy wybrać odpowiedni kawałek ziemi, na którym będziesz mógł zbudować swój zeroenergetyczny dom, bazujący na fotowoltaice.

NOWOCZESNE WYKOŃCZENIE

Zastanawiasz się nad tym, jak powinna wyglądać odpowiednia elewacja na budynku?

Dzięki nowoczesnym technikom będziesz mógł ocieplić swój dom od zewnątrz, wykorzystując innowacyjne rozwiązania, które pomagają uszczelnić wszystkie pomieszczenia. Dzięki dobrze dopasowanym drzwiom, a także dobrze wykonanej elewacji, będziesz w stanie wytworzyć ciepło w swoim domu podczas zimnych dni. Dom taki nie będzie szybko się wychładzał, dzięki odpowiednim zabezpieczeniom. Na tym etapie warto zastanowić się nad możliwościami ogrzewania domu. Jednym z najchętniej wybieranych są pompy ciepła, dzięki którym będziesz mógł ogrzać budynek lub zasilić dom w ciepła wodę. Ogrzewają one wodę ciepłym powietrzem lub ciepłem, znajdującym się w glebie. Te dwa rozwiązania są coraz chętniej wybierane przez wielu mieszkańców Polski, ze względu na praktycznie całkowicie zmniejszenie rachunków związanych z ogrzewaniem. Dodatkowo coraz częściej wybierane są również piece elektryczne, które pozwolą ocieplić dom, wykorzystując energię, powstałą dzięki instalacji fotowoltaicznej.

ZEROENERGETYCZNY DOM, A POMPY CIEPŁA I INSTALACJE FOTOWOLTAICZNE

Dobrze wykonana elewacja to nieodzowny element, którego nie mogłoby zabraknąć, tworząc dom zeroenergetyczny. Następnym etapem jest montaż pompy ciepła, która będzie pobierała ciepło z otoczenia lub gleby, aby wytwarzać ciepłą wodę w domu. Kolejnym elementem jest również instalacja fotowoltaiczna, dzięki której będziesz mógł zasilić wszystkie urządzenia elektryczne we własnym domu. Aby być w stu procentach zeroenergetycznym, ciekawym rozwiązaniem może okazać się wybór instalacji fotowoltaicznej z akumulatorem, która spowoduje, że Twój dom stanie się energooszczędny. Taka prosta instalacja fotowoltaiczna pozwoli Ci magazynować energię na dni, kiedy nie będzie w stanie wytworzyć odpowiedniej ilości energii do zasilania wszystkich urządzeń. Coraz bardziej popularne stają się również piece elektryczne, które ogrzewają cały budynek i wykorzystują energię powstałą dzięki instalacji fotowoltaicznej. Fotowoltaika jest więc nieodzownym elementem każdego zeroenergetycznego domu.

Jeżeli zastanawiasz się, ile kosztuje instalacja fotowoltaiczna, to ceny są uzależnione od tego, ile energii elektrycznej będziesz potrzebował do zasilania wszystkich urządzeń w swoim domu. Zwrócić uwagę, że budując dom zeroenergetyczny, będziesz uzależniony wyłącznie od siebie i nowoczesnej technologii, które wyprodukują dla Ciebie darmową energię.

NOWOCZESNE TECHNOLOGIE W TWOIM DOMU ZEROENERGETYCZNYM

Coraz częściej słyszy się o pompach ciepła oraz instalacjach fotowoltaicznych, które pozwalają zaoszczędzić na energii elektrycznej oraz ciepłej wodzie. Jednak czy wiesz, że duże znaczenie ma dobór odpowiednich materiałów, z jakich są wykonane te obie instalacje? Jedną z firm, jaką poleca nasza firma, jest marka Bosch, która produkuje pompy ciepła wysokiej jakości. Będą Ci one służyć przez wiele lat. Potrafią w krótkim czasie wytworzyć odpowiednią ilość energii do ogrzania wody. Dzięki takiej pompie, będziesz mógł wykorzystywać ciepłe powietrze z zewnątrz lub z gleby, oszczędzając przy tym na usługach, jakie oferują elektrownie cieplne. Następną firmą, którą warto polecić, jest firma Soluxtec, która zajmuje się produkcją paneli fotowoltaicznych wysokiej jakości. Chcąc stworzyć instalację fotowoltaiczną, warto wybrać właśnie te panele, których cena nie jest wygórowana. Są one trwałe i wydajne. W Solgro od lat dostarczamy możliwość wykonania instalacji fotowoltaicznej na bazie właśnie tych paneli fotowoltaicznych, dlatego warto zapoznać się z naszą ofertą. Fotowoltaika to przyszłość każdego mieszkańca Polski, a my wykonujemy działania w Małopolsce, na Podkarpaciu, a także w całym kraju. Jesteśmy jedynym dystrybutorem paneli fotowoltaicznych tej marki, dlatego jeżeli zależy Ci na wysokiej jakości instalacji, warto abyś zastanowił się właśnie nad tym wyborem. Dodatkowo, teraz czekają na Ciebie różne dofinansowania, gdzie fotowoltaika będzie jeszcze tańsza niż wcześniej.

Dom zeroenergetyczny to przyszłość każdego mieszkańca, ze względu na coraz to bardziej rosnące ceny za prąd oraz paliwa. Stań się niezależnym mieszkańcem Polski. Skorzystaj z różnych możliwości, jakie ciągle pojawiają się na rynku.

Dodaj komentarz