FOTOWOLTAIKA DLA PRZEDSIĘBIORCÓW – ZMNIEJSZENIE RACHUNKÓW ZA ENERGIĘ ELEKTRYCZNĄ

Nadchodzący rok, będzie czasem wielu zmian i co gorsze podwyżek. Wzrosty cen już można zauważyć w sklepach, na stacjach benzynowych, podczas zamawiania różnych usług, ale również na rachunkach za energię elektryczną. Mieszkańcy domów jednorodzinnych coraz częściej decydują się na korzystanie z odnawialnych źródeł energii, takich jak pompy ciepła czy fotowoltaika. Oczywiście wstępnie należy zainwestować w daną instalację, jednak jest coraz więcej dofinansowań, z których korzysta coraz więcej Polaków. Takie rozwiązanie pozwoli niejednemu Kowalskiemu zaoszczędzić sporo pieniędzy, jednak z czasem się to zmieni.

Sprawdź jakie zmiany nadejdą wraz z nowym rokiem 2022 oraz skorzystaj z dotacji dla firm na fotowoltaikę, jaka obowiązuje teraz w 2021 r.

FOTOWOLTAIKA DLA PRZEDSIĘBIORCÓW – ROSNĄCE CENY PRĄDU STRASZĄ MIESZKAŃCÓW POLSKI

Jak wiadomo, z roku na rok ceny prądy drastycznie wzrastają. Tym razem od stycznia również jest przewidziana podwyżka cen za energię elektryczną, jaką dostarczają nam dystrybutorzy energii (Tauron, Enea, PGE czy Energa). Okazuje się, że wraz ze wzrostem cen za prąd, zmieniają się również warunki rozliczenia fotowoltaiki dla osób, które nie zdążą uruchomić instalacji przed nowym 2022 rokiem. Obecnie, osoby posiadające instalację fotowoltaiczną, rozliczają się na starych zasadach. Dlatego też nadmiar nagromadzonej energii w dni, które są słoneczne, oddają do sieci i mają możliwość odebrać ją w 80%, kiedy jest pochmurnie i instalacja nie produkuje wystarczającej ilości prądu. Teraz od nowego roku będzie się to odbywało na innych zasadach. Mianowicie, każdy będzie mógł odsprzedać za grosze nagromadzoną energię, w czasie kiedy promienie słońca są intensywne. W pochmurne i deszczowe dni osoba taka będzie musiała okupić taką energię na podobnych zasadach, jak osoby korzystające tylko z energii dostarczanej przez dostawcę prądu. Zatem od nowego roku, rachunki za energię elektryczną w ciągu całego roku dla osób posiadających fotowoltaike, mogą wzrosnąć nawet o 1000 zł.

A co z przedsiębiorstwami?

Okazuje się, że przedsiębiorcy mają teraz „twardy orzech do zgryzienia”, ponieważ posiadając własny lokal, ceny podwyżek prądu mogą okazać się fatalne w skutkach dla wielu małych firm. Pomimo wielu opłat związanych z prowadzeniem działalności, firmy będą musiały ponownie dołożyć do cen za energię elektryczną. Ci, którzy już wcześniej skorzystali z dotacji na fotowoltaike dla firm, jaka była oferowana w 2021 roku, cieszą się z podjętej decyzji. Pozostało jednak mnóstwo przedsiębiorstw, gdzie fotowoltaika jest jedynym rozwiązaniem, przed ciągle zwiększającymi się cenami na rachunkach. Fotowoltaika dla przedsiębiorstw może przynieść sporo korzyści. Firma taka staje się niezależna, a co najważniejsze, możesz zapomnieć o wzrostach cen za prąd. Dodatkowo, sprzedaż energii z fotowoltaiki przez firmę może okazać się dodatkowym dochodem. Od nowego roku wchodzi jednak nowe rozliczenie fotowoltaiki, przez które przedsiębiorcom nie będzie się już opłacało tworzyć instalacji. Tylko teraz do końca tego roku kalendarzowego należy założyć nową instalację fotowoltaiczną i uruchomić ją przed nowym rokiem. Takie rozwiązanie pozwoli Ci przez kolejne 15 lat rozliczać się na starych zasadach z elektrownią.

FOTOWOLTAIKA DLA PRZEDSIĘBIORCÓW – NOWE ROZLICZENIE FOTOWOLTAIKI JUŻ OD 2022 ROKU

Zasada rozliczenia osób posiadających fotowoltaikę, od 1 stycznia 2022 ulega zmianie. Okazuje się, że fotowoltaika nie będzie już tak bardzo opłacalna, jak teraz. Jednak w dalszym ciągu będzie ona tańsza w utrzymaniu niż pobieranie energii z sieci energetycznej. Firmy, które jednak zdążą uruchomić instalację fotowoltaiczną przed nowym rokiem, sporo zyskają. Pomimo dotacji na fotowoltaike dla przedsiębiorstw, będą oni również rozliczani na starych zasadach jeszcze przez kolejne 15 lat. Dlatego też z tego powodu coraz więcej przedsiębiorców i prywatnych osób zastanawia się nad stworzeniem instalacji fotowoltaicznej, która będzie wydajna i opłacalna. Należy ją jednak wykonać jeszcze w tym roku.

Jak to zrobić?

Warto znaleźć firmę, taką jak Solgro, która jeszcze w tym roku ma wolne terminy na wykonanie instalacji fotowoltaicznej . Nasi konsultanci wyjaśnią Ci, jakie formalności są niezbędne do wykonania fotowoltaiki oraz jakie dokumenty należy złożyć, aby otrzymać dodatkową dotację. Oczywiście sam montaż fotowoltaiki i jej uruchomienie odbędzie się jeszcze w tym roku. Dla małych i średnich przedsiębiorstw, będzie to szansa na uniknięcie podwyżek cen prądu, co przyczyni się do zwiększenia budżetu firmy.

FOTOWOLTAIKA DLA PRZEDSIĘBIORCÓW – SPOSÓB NA OSZCZĘDNOŚCI

Teraz kiedy ceny wszystkiego ciągle rosną, warto zastanowić się nad sposobami możliwych oszczędności. Tak też zarówno fotowoltaika, jak i pompy ciepła, mogą okazać się świetnym sposobem na zaoszczędzenie kilkuset złotych miesięcznie. Ogrzewając cały budynek za pomocą pomp ciepła, a zarazem wykorzystując instalację fotowoltaiczne do przetworzenia energii słonecznej na prąd, możesz liczyć na spore zyski. Pieniądze te będziesz mógł przeznaczyć na rozwój firmy i pracowników.

Jakiej więc firmy wybrać panele fotowoltaiczne, aby te były wydajne, służyły przez wiele lat i pozwalały każdemu przedsiębiorcy oszczędzać na Zielonej Energii?

Jako Solgro jesteśmy jedynym dystrybutorem niemieckich paneli fotowoltaicznych marki Soluxtec, które cieszą się dużą popularnością na zachodzie Europy. Innowacyjne rozwiązania, jakie zostały zastosowane podczas produkcji tych paneli fotowoltaicznych powodują, że panele te są bardzo wytrzymałe i mają gwarancję nawet 25 lat. Dodatkowo, do paneli montowany jest wysokiej jakości osprzęt i inwerter, który również jest wydajny i cieszy się popularnością wśród klientów. Panele te spełnią Twoje oczekiwania i pozwolą Ci oszczędzać każdego dnia.

Ważne również jest sprawdzenie i dopasowanie mocy instalacji fotowoltaicznej do potrzeb klienta. Kontaktując się z naszymi pracownikami, otrzymasz wstępne kalkulacje, które przybliżą Ci skalę zapotrzebowania na energię. Na podstawie dotychczasowych zużyć prądu, nasi pracownicy przekalkulują, ile paneli będzie niezbędnych do zasilenia wszystkich urządzeń w ciągu całego roku. Pomożemy Ci stworzyć instalacje o mocy, która będzie wystarczająca do tego, aby zasilić wszystkie urządzenia, z jakich korzystasz w swoim biurze.

Jeśli chcesz poznać szczegóły, zapraszamy do kontaktu. Nasi przedstawiciele zaprezentują Ci całą naszą ofertę. Znajdziemy dla Ciebie dogodny termin realizacji instalacji fotowoltaicznej. Fotowoltaika dla przedsiębiorstw, może okazać się jedynym ratunkiem przed uniknięciem wzrostu cen za prąd, jakie szykują się od nowego roku. Nie czekaj więc dłużej, tylko już teraz zastanów się nad takim rozwiązaniem.

Dodaj komentarz