Wiele osób decydując się na stworzenie instalacji fotowoltaicznej w swoim domu, poszukuje wskazówek w Internecie. Na portalach społecznościowych w grupach tzw. „Spotted” niejednokrotnie pojawiają się pytania: „Jaką firmę polecacie do stworzenia instalacji fotowoltaicznej?” Oczywiście wiele z odpowiedzi, które pojawiają się w komentarzach, poleca firmę znajomego lub kogoś z rodziny. Niestety niekoniecznie musi to być najlepszy wybór. Podobnie jest z opiniami firm w wyszukiwarce Google. Niektóre firmy posiadają nawet 5 gwiazdek w opiniach klienta, ale czy to znaczy, że firma ta jest na pewno najlepsza do wykonania instalacji fotowoltaicznej? Są firmy, które dodatkowymi zniżkami i bonifikatami zachęcają klientów do wystawiania jak najlepszych ocen. Warto więc poznać kilka wskazówek, które pozwolą Ci wybrać jedną z najlepszych firm, a także pozwolą Ci uniknąć oszustwa podczas tworzenia instalacji fotowoltaicznej.

Na co warto zwrócić uwagę, zamawiając instalatora fotowoltaiki oraz jak uniknąć oszustwa?

  1. Wybierając firmę, która zajmie się montażem fotowolotaiki, należy zwrócić uwagę na jej referencje. Okazuje się, że niektóre firmy oferujące tanią instalację fotowoltaiczną niekoniecznie będą dobrym wyborem. Firmy te mogą być zarejestrowane tylko w celu osiągnięcia sporych zysków z klientów, którzy nie znają się na temacie fotowoltaiki. Niejednokrotnie zdarza się, że w telewizji mówi się o oszustach wyłudzających pieniądze na instalacje fotowoltaiczne. Są również firmy, które taką instalację wykonują, ale z materiałów niskiej jakości i w nieodpowiedni sposób. W razie problemów z panelami telefon często milczy, a osoby zamawiające nie mają kontaktu z firmą, która zajmowała się wykonaniem zamówienia.

Na co warto zwrócić uwagę? Jeśli firma ma wieloletnie doświadczenie, wykonała tysiące instalacji fotowoltaicznych i dalej istnieje na rynku, to możesz być pewny, że jest to pewna inwestycja. Monterzy instalacji fotowoltaicznych w takich miejscach są odpowiednio wyszkoleni. Posiadają wieloletnie doświadczenie i potrafią wykonywać powierzone zadania w odpowiedni sposób.

 

  1. Nie podpisuj umowy w ten sam dzień. Okazuje się, że działanie pod wpływem impulsu może niekorzystnie wpłynąć na Twoje finanse. Koszty instalacji fotowoltaicznej to spory wydatek. Takie posuniecie należy przedyskutować z innymi członkami rodziny, albo nawet samemu przemyśleć. Pochopne podejmowanie decyzji już w wielu przypadkach przyniosło negatywne skutki.

Jak temu zaradzić? Pamiętaj, że firmy oferujące fotowoltaikę proponują różne warianty oferty. Kiedy jednak już podpiszesz umowę, do 14 dni od jej podpisania możesz od niej odstąpić. To umożliwia wszystkim zamawiającym prawo konsumenta. Jest to tak zwany czas do namysłu i zapoznania się z ofertą. Jest to więc jedyna szansa na zrezygnowanie z wykonywania usługi. Jednak najlepiej nie podpisywać umowy, tylko na początku dokładnie zapoznać się z ofertą i uwzględnić wszystkie „za” i „przeciw”.

  1. Zwróć uwagę na długość umowy. Każda firma oferująca montaż fotowoltaiki, która ma wieloletnie doświadczenie, zaproponuje Ci umowę na jasnych warunkach. Wiele nowych usługodawców chcący jak najwięcej zyskać na podpisaniu z Tobą umowy podsuwa do podpisania wielostronicowy tekst, który niekoniecznie będzie dla Ciebie korzystny. Jeśli umowa taka zawiera wiele gwiazdek lub odnośników wiedź, że zawiera ona ukryte warunki, na których zyska dana firma.

Jak uniknąć takiego oszustwa przy montażu fotowoltaiki? Dokładnie zapoznaj się z umową. Umowa, która nie będzie posiadała żadnych kruczków, a dodatkowo nie będzie zawierała wiele stron to pewna umowa. Będziesz mógł się z nią spokojnie zapoznać, a dodatkowo będzie ona dla Ciebie jasna i czytelna. Raczej poleca się unikać firm, które oferują usługę montażu instalacji fotowoltaicznych na wielostronicowych umowach.

  1. Zadbaj o swoje bezpieczeństwo i postaw na firmę, która zatrudnia wykwalifikowaną kadrę pracowników. Jeśli firma, która ma wykonać dla Ciebie usługę, nie ma nawet swojego biura, szkoda Twojego czasu. Powinieneś zapoznać się z kwalifikacjami pracowników. Monterzy instalacji fotowoltaicznych powinni mieć wykształcenie inżynierskie i odpowiedni staż, ponieważ to oni będą odpowiedzialni za to, jak będzie działała Twoja instalacja fotowoltaiczna. Niekompetentnie wykonana może przynieść więcej szkód niż korzyści. Cieknący dach, ciągłe serwisy czy też zły projekt przełożą się na spore koszty związane z tego typu instalacją, a Ty będziesz zły na fachowców, którzy wykonali dla Ciebie usługę.

    Jak tego uniknąć? Warto postawić na firmę, która posiada kadrę z odpowiednim wykształceniem i bagażem doświadczeń. Czym lepiej prosperująca firma, tym zatrudnia lepszych pracowników. Przed podpisaniem umowy poproś o przedstawienie kadry pracowników, którzy zajmą się wykonaniem dla Ciebie całej instalacji. Warto postawić na fachowców, niż tracić pieniądze i zdrowie wybierając tańszą ofertę na rynku.
  1. Panele fotowoltaiczne, podobnie jak falownik powinien pracować ponad 25 lat. Niestety wybierając produkty niskiej jakości od nieznanych dostawców, możesz trafić na elementy, które niekoniecznie wytrzymają tyle czasu. Są one często stworzone z niskiej jakości podzespołów, jednak przez swoją konkurencyjną cenę są często wybierane przez wiele osób. Niektóre firmy działają wyłącznie na produktach niskiej jakości, dlatego nie daj się skusić na przysłowiową „marchewkę”.

Jak ustrzec się produktów niskiej jakości?

Warto wybierać zestawy od sprawdzonych producentów. Jeżeli marka paneli fotowoltaicznych i falowników ma swoje oficjalne przedstawicielstwo w naszym kraju, to wiedz, że taka firma zaoferuje Ci długi okres gwarancji. Jeśli jednak nie, możesz zapomnieć o wieloletniej gwarancji.

  1. Nie podpisuj umowy z osobą, która przedstawia się, jako przedstawiciel handlowy. Okazuje się, że wiele osób stara się w ten sposób przedstawić inne warunki, niż te, jakie będziesz widział na umowie. Możesz trafić na osobę, która przedstawi Ci ofertę firmy źle prosperującej w samych superlatywach. Osoby narażone na działanie zabiegów socjotechnicznych mogą ulec oczarowaniu danego przedstawiciela i podpiszą niekorzystną umowę, często w o wiele wyższej kwocie, niż proponują inne firmy. Osoby te są specjalnie wykwalifikowane do takich zabiegów, dlatego warto wysłuchać ofertę takiej osoby i zapoznać się z opiniami w Internecie.

Pewne warunki i gwarancja na fotowoltaikę tylko z Solgro Fotowoltaika!

Nasza firma Solgro działa na terenie całej Polski. Dzięki temu, że wykonaliśmy tysiące instalacji fotowoltaicznych na terenie całego kraju, jesteśmy rozpoznawalni przez wiele osób. Wykonywaliśmy instalację fotowoltaiczne dla klientów indywidualnych i dla firm. Działamy na sprawdzonym, wysokiej jakości sprzęcie i podzespołach. Jesteśmy jedynym dystrybutorem paneli fotowoltaicznych marki Soluxtec, jednej z najlepszych marek niemieckich z dziedziny fotowolotaiki. Dajemy naszym klientom najlepsze ceny oraz wieloletnią gwarancję na instalacje wykonywane przez naszych inżynierów. Ciągle poszerzamy swoją ofertę i rozwijamy się w kierunku odnawialnych źródeł energii. Proponujemy jasne warunki współpracy i pomagamy w otrzymaniu dofinansowań na fotowoltaikę. U nas nie musisz martwić się o ukryte „kruczki” w umowie, czy niską jakość produktów. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu doszliśmy do perfekcji w tej dziedzinie.

Każdy, kto tylko chce postawić na ekologię, powinien zainwestować w instalację fotowoltaiczną. Ekologia to przyszłość każdego z nas. Teraz coraz więcej mówi się o zanieczyszczeniach i odnawialnych źródłach energii. Nawet urzędy miasta i sołectwa zachęcają swoich mieszkańców do korzystania z licznych dofinansowań na to przedsięwzięcie. Zostań niezależnym producentem energii w swoim domu i ciesz się fotowoltaiką przez długi czas.

Jeśli masz jakieś wątpliwości, chcesz uzyskać więcej szczegółowych informacji na temat instalacji fotowoltaicznych, zapraszamy do kontaktu. Nasi pracownicy chętnie udzielą odpowiedzi na zadane przez Ciebie pytania i pomogą w jasny sposób przedstawić warunki umowy.

fotowoltaika solgro to zespół osób z dużym doświadczeniem z zakresu fotowoltaiki