OGRZEWANIE DOMU JEDNORODZINNEGO FOTOWOLTAIKĄ – CZY TO SIĘ OPŁACA?

Ciągle rosnące ceny za energię elektryczną przyczyniają się do wzrostu kosztów utrzymania domów jednorodzinnych. Okazuje się, że ceny te będą w dalszym ciągu wzrastały. Niektórzy właśnie przez to zastanawiają się nad znalezieniem nowego sposobu na ogrzewanie domu. Przez zmiany, jakie są wprowadzane, odchodzi się od użytkowania starych pieców węglowych na rzecz nowych pieców gazowych lub elektrycznych. Niestety gaz jest również w tym momencie paliwem, które nie jest do końca pewnym rozwiązaniem. Wybór pieców elektrycznych jest więc na chwilę obecną najlepszą alternatywą. Co zatem robić, jak ceny prądu drastycznie poszybowały do góry? Okazuje się, że najnowsza technologia pomaga w pozyskiwaniu energii ze słońca całkowicie za darmo. Dobrym rozwiązaniem będzie zatem wybór ogrzewania domu fotowoltaiką, która przyniesie zyski na wiele lat.

FOTOWOLTAIKA DO OGRZEWANIA DOMU

Obecnie koszty utrzymania są bardzo wysokie. Okazuje się, że ogrzewanie domu metoda tradycyjną rocznie może pochłaniać nawet 40% budżetu domowego. Wykorzystując odnawialną energię ze słońca, możesz wiele zaoszczędzić. Piece elektryczne w połączeniu z fotowoltaiką i nowoczesnymi panelami fotowoltaicznymi to świetne rozwiązanie. Zminimalizuje to do minimum koszty utrzymania domu w podsumowaniu rocznym.

Kolejną rzeczą są aspekty ekologiczne. Coraz częściej mówi się o zanieczyszczeniu powietrza. Odchodzi się zatem od tradycyjnych form ogrzewania na rzecz mniej emisyjnych środków. W związku z tym ogrzewanie domu fotowoltaiką to świetne rozwiązanie.

Następną rzeczą, na jaką należy wziąć pod uwagę to zyski. W czasie, kiedy nie będziesz korzystał z fotowoltaiki, energię będziesz mógł sprzedać dostawcy prądu. W ten sposób pomimo oszczędności na energii elektrycznej dodatkowo zyskasz na sprzedaży nadmiaru prądu.

FOTOWOLTAIKA, A OGRZEWANIE PODŁOGOWE

Jednym z najpopularniejszych i najczęściej wybieranych modeli ogrzewania z fotowoltaiki jest ogrzewanie podłogowe. Ma ono wiele zalet. Pomimo tego, że jest przyjemne i wpływa na komfort chodzenia po mieszkaniu, ma również inne zalety. Jedną z nich jest ładny wygląd mieszkania. Posiadając ogrzewanie podłogowe, nie musisz montować grzejników, które często niszczą wygląd mieszkania. Fotowoltaikę można również połączyć z pompą ciepła, co pozwala na maksymalne ograniczenie wydatków na utrzymanie domu.

JAKIE ELEMENTY WCHODZĄ W SKŁAD INSTALACJI FOTOWOLTAICZNEJ POŁĄCZONEJ Z PIECEM ELEKTRYCZNYM?

– Piec elektryczny

– Panele fotowoltaiczne(nasza firma Solgro pracuje na panelach marki Soluxtec)

– Falownik (w naszym przypadku falowniki firmy Fronius)

– Licznik energii

– Wszelkie obwody elektryczne i okablowanie

– W zależności od wyboru ogrzewania do dyspozycji są kaloryfery lub rury do instalacji podłogowej.

JAKIE DODATKOWE ZASTOSOWANIE MA PIEC ELEKTRYCZNY ZASILANY FOTOWOLTAIKĄ?

Ogrzewanie piecem elektrycznym może mieć wiele zastosowań:

– Ogrzewanie przeciwoblodzeniowe, które można wykorzystać na podjazdach, chodnikach lub schodach

– Może być stosowany do ochrony systemów rynnowych, które są narażone na oblodzenie

– Można wykorzystać je do zapobiegania zamarzania rur

– Używa się go do ogrzewania podłogowego

– Utrzymanie temperatury wody w rurach przepływowych

A także w wielu innych sytuacjach. Warto więc pomyśleć nad takim rozwiązaniem.

CZY OGRZEWANIE DOMU FOTOWOLTAIKĄ JEST ZATEM OPŁACALNE?

Podsumowując wszelkie zalety i wady takiego rozwiązania, warto już na samym początku zastanowić się nad takim rozwiązaniem. Podczas montażu fotowoltaiki należy zgłosić chęć podłączenia pieca elektrycznego do ogrzewania domu. Ma to wpływ na montaż fotowoltaiki. Powinieneś wiedzieć, że moc pieca elektrycznego musi być uwzględniona w kalkulacjach fotowoltaicznych. Nie zgłaszając takiego zamiaru lub podejmując decyzję, posiadając wcześniej założoną instalację, będziesz musiał uwzględnić rozbudowę instalacji o dodatkowe moduły, które zasilać będą piec.

Jednak w rocznym rozliczeniu koszt ogrzewania domu piecem elektrycznym zasilanym prądem z fotowoltaiki oscylować będzie w granicach 1000 zł.

FOTOWOLTAIKA Z SOLGRO

Szukając firmy, która podjęłaby się takiego wyzwania, warto postawić na markę z wieloletnim doświadczeniem. Nasza firma Solgro od lat zajmuje się tworzeniem instalacji fotowoltaicznych na terenie całej Polski. Pracujemy wyłącznie na sprawdzonym sprzęcie opartym o najnowsze badania technologiczne. W związku z tym znajdziesz u nas produkty takich marek Jak Fronius, czy Bosch.

Oferujemy naszym klientom:

– Doradztwo w doborze urządzeń do stworzenia wydajnej instalacji fotowoltaicznej pracującej z piecem elektrycznym

– Udostępniamy informacje, jak działa instalacja fotowoltaiczna

– Bezpłatną kalkulację zapotrzebowania energii i projekt fotowoltaiczny

– Profesjonalny montaż instalacji oparty o wszystkie zasady i normy

– Pomoc w wypełnieniu dokumentów o dofinansowanie do instalacji fotowoltaicznej.

Każdy z naszych klientów poczuje się pewnie, wybierając Solgro do stworzenia takiej realizacji. Jeśli jesteś zainteresowany naszą ofertą, zachęcamy do skorzystania z naszych usług. Więcej informacji znajdziesz w zakładce „Oferta fotowoltaiki”, gdzie pozyskasz informacje, jaki jest koszt stworzenia instalacji fotowoltaicznej, a także wiele innej przydatnej wiedzy.

Dodaj komentarz