MÓJ PRĄD 3.0

JAK SKORZYSTAĆ Z DOFINANSOWANIA?

Już od 1 lipca rusza nowa edycja programu „Mój Prąd 3.0” utworzona przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Wszystkie osoby, które zainteresowały się tematem fotowoltaiki i wykonały instalację po 31 stycznia 2020 roku, będą mogły starać się o zwrot pieniędzy za wykonanie całego projektu. Sprawdź, kto może uzyskać dofinansowanie z programu „Mój Prąd 3.0”? Jakie są warunki, aby otrzymać dotację z programu Mój Prąd? A także, jakie korzyści niesie rządowy program „Mój Prąd 3.0”, dla osób, które zdecydowały się na fotowoltaikę po 31 stycznia 2020 r.?

MÓJ PRĄD 3.0

CZYM JEST PROGRAM „MÓJ PRĄD 3.0”?

W Polsce coraz bardziej zauważalne staje się korzystanie z odnawialnych źródeł energii. Ten innowacyjny sposób na odzyskiwanie energii na polskim rynku energetycznym, z dnia na dzień przyczynia się do zwiększenia świadomości wśród ludzi w sprawie zagrożeń, jakie niesie globalne ocieplenie. Korzystanie z fotowoltaiki jest więc coraz chętniej wybierane przez miliony osób. Narodowy program „Mój Prąd 3.0” to program, w którym prosumenci otrzymują spore dofinansowania na stworzenie nowoczesnych instalacji fotowoltaicznych. Instalacje te oparte są o najwyższej jakości panele fotowoltaiczne. Aby skorzystać z dotacji, wystarczy spełnić warunki, jakie nałożone są przez pomysłodawców programu programu „Mój Prąd”. Wszelkie zasady oraz regulamin programu Mój Prąd będziesz mógł uzyskać od naszych konsultantów Solgro. Nasi pracownicy chętnie przedstawią Ci założenia, jakie niesie skorzystanie z dotacji. Dodatkowo program związany jest również z ulgą termomodernizacyjną, a szczegółowe informacje na ten temat znajdziesz poniżej.

Zapoznaj się z warunkami otrzymania dofinansowania i skorzystaj dotacji, jaką przygotowało dla Ciebie państwo.

MÓJ PRĄD 3.0

OD KIEDY MOŻNA SKŁADAĆ WNIOSKI?

Wnioski w związku z dotacją z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej można składać już od 1 lipca 2021 r. W projekcie będą mogły wziąć udział wszystkie osoby, które instalację fotowoltaiczną ukończyły po dacie 31.01.2021 r. Jeżeli czekałeś na taką okazję i pragniesz częściowego zwrotu gotówki za wykonaną usługę, to wystarczy złożyć niezbędne dokumenty i wniosek, dzięki któremu będziesz mógł uzyskać zwrot nawet do 3000 zł. Jeśli nie wiesz, jak odpowiednio wypełnić wniosek o dofinansowanie, skontaktuj się z przedstawicielami Solgro, którzy chętnie pomogą Ci zająć się wszelkimi formalnościami.

MÓJ PRĄD 3.0

ILE MOŻESZ ZYSKAĆ Z DOFINANSOWANIA MÓJ PRĄD?

Maksymalna kwota, jaką mogą uzyskać z dofinansowania na instalację fotowoltaiczną, wynosi 3000 zł. Kwota ta nie może przekraczać 50% całej inwestycji. Taki zastrzyk gotówki może otrzymać każdy, kto wykonał fotowoltaikę w przeciągu ostatniego 1,5 roku i ci, którzy mają zamiar wykonać ją do końca tego roku. Wszelkie wnioski związane z dofinansowaniem możesz znaleźć na stronie Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

MÓJ PRĄD 3.0

JAKIE WARUNKI NALEŻY SPEŁNIĆ, ABY OTRZYMAĆ DOTACJĘ Z PROGRAMU „MÓJ PRĄD 3.0”?

Jednym z głównych warunków, jakie należy spełnić, aby otrzymać dotację, jest wykonanie instalacji fotowoltaicznej po 31 stycznia 2020 roku. Każda osoba, która wykonała fotowoltaikę w tym czasie, aż do 22 grudnia 2021 roku, będzie mogła uzyskać maksymalną kwotę dofinansowania w wysokości 3000 zł.

Dofinansowanie na instalację nie może dodatkowo przekraczać 50% poniesionych kosztów za stworzenie fotowoltaiki.

Dofinansowanie otrzymują osoby, które posiadają projekty zakończone, a instalacja jest podłączona do Operatora Systemu Dystrybucyjnego, tzw. OSD.

O dotację programu „Mój Prąd 3.0” mogą starać się osoby fizyczne, które mają zamiar wykorzystywać energię elektryczną, jaką wytworzyło słońce, wyłącznie na własne potrzeby. Nagromadzoną energię będziesz mógł wykorzystać w swoim domu do zasilenia wszystkich urządzeń elektrycznych, niezbędnych do codziennego funkcjonowania.

Kolejnym elementem, na jaki warto zwrócić uwagę, jest stworzenie instalacji fotowoltaicznych wyłącznie z nowych podzespołów. Te muszą zostać wyprodukowane maksymalnie do dwóch lat przed montażem u klienta.

Moc instalacji fotowoltaicznej, jaką chcesz wykonać w swoim domu, musi mieścić się w granicach od 2 do 10 kW. Należy pamiętać, że dofinansowania nie otrzymają osoby, które będą chciały zwiększyć moc już istniejącej instalacji.

Osoba, która zdecyduje się więc na stworzenie danej instalacji fotowoltaicznej wraz z dofinansowaniem z programu „„Mój Prąd 3.0”, będzie musiała liczyć się z tym, że instalacja powinna być wykorzystywana przez co najmniej pięć lat, od momentu wypłaty dofinansowania.

Ulga termomodernizacyjna z programem Mój Prąd – Osoby, które wcześniej skorzystały z programu, mającego na celu uzyskania ulgi termomodernizacyjnej, będą musiały doliczyć tę ulgę do podstawy opodatkowania za okres 2021, który będzie składany w roku 2022.

Jeśli spełniasz wszystkie niezbędne warunki, już dziś możesz starać się o dofinansowanie na odnawialne źródła energii z programu Mój Prąd. Regulamin i warunki, jakie będziesz musiał spełnić, decydując się na skorzystanie z dotacji Mój Prąd, możesz pobrać ze strony Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Program rządowy Mój Prąd ma na celu zwiększenie ilości instalacji fotowoltaicznych, które wpłyną na poprawę warunków środowiskowych. Państwo oferując Polakom dofinansowanie na fotowoltaikę, liczy, że coraz więcej osób zdecyduje się na skorzystanie z oferty.

MÓJ PRĄD 3.0

NOWY NABÓR WNIOSKÓW O PRZYZNANIE DOTACJI NA FOTOWOLTAIKĘ Z „MÓJ PRĄD 3.0”.

Nowy nabór wniosków rozpoczął się już 1 lipca 2021 roku i potrwa do 22 grudnia 2021 roku. Budżet programu Mój Prąd skierowany jest do wszystkich osób fizycznych, które chcą wytwarzać energię elektryczną na własne potrzeby. Budżet państwa na wykonanie instalacji fotowoltaicznych na terenie całej Polski wynosi 534 mln złotych, dlatego wiele osób będzie mogło skorzystać z dotacji, której kwota na daną instalację maksymalnie osiągnie 3000 zł. Należy pamiętać, że koszty inwestycji, które na chwilę obecną nie zostały pokryte wsparciem, będzie można odliczyć od podatku, czyli będzie można uzyskać tak zwaną ulgę termomodernizacyjną, związaną z programem „Mój Prąd 3.0”.

MÓJ PRĄD 3.0

GDZIE UZYSKAĆ SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE ZWIĄZANE Z PROGRAMEM NARODOWYM „MÓJ PRĄD 3.0”?

eżeli jesteś zainteresowany skorzystaniem z dotacji na fotowoltaikę i chcesz uzyskać szczegółowe informacje, co do warunków, jakie należy spełnić, aby zdobyć dofinansowanie, skontaktuj się z naszymi konsultantami Solgro. Chętnie przedstawią Ci informacje związane z dofinansowaniem. Dodatkowo pomogą Ci wypełnić wszystkie niezbędne dokumenty, aby móc cieszyć się darmową energią w domu. Oferta skierowana jest do wszystkich osób fizycznych, które dla własnej potrzeby będą chciały korzystać z Odnawialnych Źródeł Energii. Jeżeli jesteś zainteresowany skorzystaniem z programu „Mój Prąd 3.0”, zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub do siedziby naszej firmy.

Odnawialne Źródła Energii to przyszłość wielu milionów osób, dlatego warto już teraz skorzystać z dotacji, jakie przygotowują państwa dla poszczególnych odbiorców.

Dodaj komentarz