PODWYŻKA CEN PRĄDU DLA FIRM

Co chwilę pokazują w mediach podwyżki stóp procentowych, wzrastającą inflację, a co za tym idzie też podwyżki cen prądu, gazu i paliw stałych. Dla odbiorcy indywidualnego przewidziane są dodatki do węgla i gazu, a co z osobami posiadającymi działalność? Okazuje się, że firmy nie dostały żadnej pomocy finansowej, przez co wiele z nich funkcjonuje teraz z przerażeniem. Do tej pory mnóstwo przedsiębiorców zawiesiło swoją działalność, ponieważ nie są oni w stanie spłacać wciąż rosnących kosztów utrzymania lokali. Najtrudniej mają osoby, których działalność była oparta na energii elektrycznej. Osoby te od września dostały nową kalkulację, gdzie KWh wyceniony został na 2,18 zł brutto. Te podwyżki cen prądu dla firm przez wiele osób będą nie do przeskoczenia. Jak sobie zatem poradzić z takimi podwyżkami?

PODWYŻKA CEN PRĄDU DLA FIRM – NOWOCZESNE ROZWIĄZANIA DLA FIRM

Tarcza antyinflacyjna działać ma do końca 2022 r., gdzie obecnie firmy mają wliczany tylko 5% VAT do cen za energię elektryczną. Od nowego roku stawka wzrośnie do 23% VAT, która przyczyni się do upadku wielu firm. Zostało zatem niewiele czasu, aby się ratować. Rozwiązaniem, które pozwoli uniknąć podwyżek, a w konsekwencji nawet pozwoli niemalże całkowicie uniknąć opłat za prąd, jest zainwestowanie w panele fotowoltaiczne. Dobrze wykonana instalacja fotowoltaiczna wiąże się ze sporymi kosztami, jednak przy ciągle rosnących cenach prądu, jest to jedyne logiczne rozwiązanie. Ponadto od 2019 roku, dzięki uldze termomodernizacyjnej, instalację fotowoltaiczną można odliczyć od podatku dochodowego, dzięki czemu zmniejsza się jej koszty realizacji.

JAKIE ZALETY DLA FIRM NIESIE STWORZENIE FOTOWOLTAIKI?

Fotowoltaika dla firm, to rozwiązanie przyszłościowe. Przedsiębiorcy, których praca bazuje na wykorzystaniu do maszyn energii elektrycznej, mogą liczyć m.in. na:

– Zminimalizowanie kosztów ponoszonych za pobieranie energii od dostawcy. W tym przypadku dobrze wykonana kalkulacja fotowoltaiczna pozwoli stworzyć instalację, która spełni zapotrzebowanie dla Twojej firmy. Tak stworzona fotowoltaika zminimalizuje koszty produkcji energii

– Przedsiębiorca może liczyć na zyski z fotowoltaiki. Patrząc na słoneczne dni, fotowoltaika może wytworzyć znacznie więcej energii, której nie zużyjesz w danym dniu. Energię tę możesz odsprzedać dostawcy prądu, dzięki czemu dodatkowo zyskasz na fotowoltaice

– Całkowita niezależność przedsiębiorcy. Obecnie coraz częściej słyszy się o kryzysie energetycznym. Posiadając własną instalację, jesteś w stanie wytworzyć dla siebie energię niezbędną do pracy. Twoja firma stanie się podmiotem niezależnym od dostawcy energii

– Koszty zmniejszać się będą latami. Sama instalacja zwróci się w ciągu kilku lat. W związku z ciągle rosnącymi cenami prognozuje się również wzrost cen prądu. Ty dzięki temu, że posiadać będziesz instalację fotowoltaiczną, nie będziesz musiał przejmować się wzrostami cen, a Twoja firma będzie bezpieczna

Oprócz tych zalet fotowoltaika ma jeszcze wiele innych korzyści, dzięki którym Twoja firma będzie stale się rozwijała.

PODZIAŁ INSTALACJI FOTOWOLTAICZNYCH DLA FIRM

Instalacje fotowoltaiczne dla firm różnić się mogą między sobą m.in. mocą. Jakie wyróżnimy instalacje dla firm?

– Mikroinstalacje dla firm OZE, które nie przekraczają 50 kWp. Są one dedykowane dla małych działalności

– Małe instalacje dla firm OZE, których moc nie może przekraczać 1 MWp. Ten model instalacji dedykowany jest dla hoteli i sanatoriów

– Duże instalacje dla firm OZE, które przekraczają 1 MWp. Ten model instalacji jest dedykowany dla sporych rozmiarów zakładów produkcyjnych

Każdy z tych modelów instalacji fotowoltaicznej można zamontować na dachach budynku lub też na gruncie. Istnieje również możliwość stworzenia farmy fotowoltaicznej. Będzie ona mogła sprostać zapotrzebowaniu kilku hal produkcyjnych znajdujących się na danej przestrzeni.

Najlepszym jednak rozwiązaniem, jest stworzenie instalacji na dachu. Jest to oferta dla osób, które cenią sobie niskie koszty utrzymania firmy. Będzie to najtańsza i najbardziej skuteczna opcja.

TWORZENIE BIZNESPLANU, A INSTALACJA FOTOWOLTAICZNA

Pomimo tego, że utrzymanie się na rynku to teraz wyzwanie, są osoby, które pragną założyć własną działalność. Niestety w związku z tym, że na świecie panuje kryzys energetyczny, trudno jest przyszłym przedsiębiorcom oszacować koszty związane z poborem energii elektrycznej. Tak też stworzenie dobrego biznesplanu jest utrudnione. Decydując się na instalację fotowoltaiczną, jesteś w stanie stworzyć dokładniejszy biznesplan. Ułatwi on pozyskanie funduszu na rozpoczęcie działalności. Nasi pracownicy chętnie podpowiedzą Ci jak uzyskać dofinansowanie do fotowoltaiki. Więcej na ten temat przeczytasz również na naszej stronie, w zakładce „Fotowoltaika dla biznesu”.

OFERTA FOTOWOLTAICZNA DLA FIRM

Nasza firma dokładnie wpatruje się w obecną sytuację energetyczną na rynku. Zauważamy coraz większe zainteresowanie fotowoltaiką, jednak w dalszym ciągu są osoby, które obawiają się takiego przedsięwzięcia. Jeśli jednak chcesz poznać szczegóły działania instalacji oraz szukasz pomocy w stworzeniu fotowoltaiki dla firm, zachęcamy do kontaktu z naszymi konsultantami.

Nasza firma specjalnie przygotowała ofertę dla firm, gdzie znajdziesz mnóstwo świetnych sposobów na maksymalne zminimalizowanie kosztów montażu oraz w dalszym ciągu poboru prądu od dostawcy energii. Wykonujemy odpowiednie kalkulacje, które pozwolą stworzyć instalację idealnie dopasowaną do Twojego zapotrzebowania. Dodatkowo nasze realizacje opieramy na wysokiej jakości sprzęcie. Fotowoltaika od Solgro posiada więc wieloletnią gwarancję.

Postaw więc na swoją przyszłość i zainwestuj w stworzenie fotowolaiki dla swojej firmy. Dzięki temu unikniesz podwyżek cen prądu dla firm. Pozbędziesz się wielu zmartwień związanych z rosnącymi rachunkami. A na sam koniec unikniesz zamknięcia własnej działalności. Fotowoltaika to przyszłość, postaw więc na sprawdzone rozwiązania z Solgro.

Dodaj komentarz