PRACOWNIA OZE – ODNAWIALNE ŹRÓDŁA ENERGII PRZYSZŁOŚCIĄ SĄDECZAN

Już teraz młodzież może korzystać z nowej pracowni OZE, która została otwarta w tym miesiącu w Nowym Sączu. Dzięki naszej współpracy z Prezydentem Miasta, powstało miejsce, gdzie przyszli inżynierzy i monterzy mogą zyskiwać nową wiedzę i czerpać niezbędne informacje na temat Odnawialnych Źródeł Energii, a w szczególności instalacji fotowoltaicznych. Dzięki wysiłkom firmy Solgro oraz Urzędu Miasta Nowy Sącz, stworzyliśmy miejsce, gdzie młodzież może ćwiczyć swoje umiejętności w obsłudze instalacji fotowoltaicznych. Na ten cel przekazaliśmy panele fotowoltaiczne wraz z całym osprzętem niezbędnym do jego uruchomienia, który pozwoli przyszłym inżynierom poznać zasadę działania instalacji fotowoltaicznych. Podczas zajęć edukacyjnych każdy będzie mógł spróbować swoich umiejętności w montażu fotowoltaiki oraz jej uruchomienia.

W otwarciu pracowni, mającej na celu rozwój edukacji o Odnawialnych Źródłach Energii, wzięli udział m.in.: nasz przedstawiciel Krzysztof Pierzchała, który chętnie odpowiadał na wszystkie pytania związane z naszą instalacją fotowoltaiczną, a także Prezydent Miasta Nowego Sącza – Ludomir Handzel, prezes MPEC Paweł Kupczak, dyrektor Centrum – Marek Aleksander i wiele innych osób.

PRACOWNIA OZE

Pracownia OZE w Nowym Sączu oprócz instalacji fotowoltaicznej, wyposażona jest również w stanowiska, w których każdy będzie mógł zapoznać się z działaniem pomp ciepła typu split. Oprócz tego, w pracowni znalazło się również miejsce na stworzenie takich sektorów jak stanowisko systemu siłowni wiatrowych, kolektorów słonecznych, a także układów klimatyzacji.

PRACOWNIA OZE

Dzięki nowocześnie wyposażonej pracowni uczniowie i studenci będą mogli zapoznać się z zasadą działania poszczególnych układów i systemów. Dodatkowo, dzięki stanowiskom związanym z montażem i obsługą instalacji centralnego ogrzewania, każdy będzie mógł spróbować swoich umiejętności i nabyć nowych doświadczeń w tej dziedzinie.

Dbamy o to, aby młodzież z Nowego Sącza miała możliwość zdobywania wiedzy w kierunku OZE, dlatego też dołożyliśmy swoją przysłowiową cegiełkę do tego przedsięwzięcia. Zestaw instalacji fotowoltaicznej, jaki przekazaliśmy na ten cel, jest wysokiej jakości i mamy nadzieję, że posłuży wielu młodym ludziom w nabywaniu doświadczenia. Przez to, że OZE są przyszłością, chcemy, aby jak najwięcej osób miało świadomość tego, jak działa taka instalacja. Dodatkowo, dzięki takiemu przedsięwzięciu, kształcimy młode osoby do wykonywania tego zawodu w przyszłości, w jak najlepszy sposób.

Zachęcamy więc do korzystania z nowo otwartej pracowni znajdującej się przy ul. Zamenhoffa 1.

Zdjęcia: miastons.pl

Dodaj komentarz