INSTALACJA HYBRYDOWA

CO ŁĄCZY W SOBIE I JAKIE NIESIE KORZYŚCI?

Wiele osób w obecnych czasach zastanawia się, czy warto byłoby stworzyć instalację fotowoltaiczną, która łączyłaby w sobie instalacja Off Grid i On Grid. Jest to kosztowna inwestycja, jednak ma w sobie wiele zalet. Instalacja hybrydowa już od wielu lat jest bardzo popularna w wielu krajach sąsiadujących z Polską, na przykład w Czechach lub Niemczech. To właśnie tam ludzie coraz chętniej wybierają taki model instalacji fotowoltaicznej do swojego domu, ponieważ jest ona opłacalna i pozwala na wykorzystywanie darmowej energii elektrycznej pozyskiwanej ze słońca.
Chcesz poznać, jakie zalety ma taka instalacja, jakie przynosi korzyści oraz na jakiej zasadzie działa?
Jeśli tak, to ten wpis jest dla Ciebie, ponieważ w tym miejscu znajdziesz wiele ciekawe podpowiedzi, dzięki którym będziesz mógł zdecydować się, jaką instalację wybrać do swojego domu, czy będzie to instalacja Off Grid, On Grid czy instalacja fotowoltaiczna hybrydowa, której cena jest równie korzystna.

INSTALACJA HYBRYDOWA

JAKIE NIESIE KORZYŚCI?

Wiele osób zastanawia się, czy warto wydać pieniądze na instalację hybrydową. Okazuje się, że niektórzy decydują się wyłącznie na jedną z powyżej podanych instalacji Off Grid lub On Grid. Wybierając instalacje Off Grid, możesz być pewny, że będzie ona dla Ciebie wystarczająca w miejscach, gdzie nie ma możliwości podpięcia mieszkania do sieci energetycznej. W przypadku, kiedy masz możliwość podpięcia instalacji elektrycznej do swojego domu, warto postawić na instalację On Grid, ponieważ nadmiar wyprodukowanej energii przez panele fotowoltaiczne będziesz mógł oddać z zyskiem do sieci energetycznej. A może warto zastanowić się nad instalacją fotowoltaiczną hybrydową? Okazuje się, że jest to genialne rozwiązanie. Jest ono trochę droższe od pozostałych, jednak niesie ze sobą mnóstwo korzyści.

Instalacja fotowoltaiczna hybrydowa pozwoli Ci maksymalnie wykorzystać nagromadzoną energię z odnawialnych źródeł energii. W wielu krajach Europy Zachodniej sprzedaż nadwyżki energii jest nieopłacalna. To właśnie tam, już od wielu lat stosuje się instalacje fotowoltaiczne hybrydowe, których celem jest magazynowanie energii w akumulatorach, na okres kiedy promienie słońca nie będą na tyle wydajne. Całą zasadę działania instalacji hybrydowej przedstawiamy poniżej.

INSTALACJA HYBRYDOWA

ZALETY HYBRYDOWEJ INSTALACJI FOTOWOLTAICZNEJ W DOMU LUB BIURZE

Zaleta pierwsza

Pierwszą i zarazem główną zaletą są oszczędności. Hybrydowa instalacja fotowoltaiczna pozwala obniżyć ceny rachunków za energię elektryczną praktycznie do zera. W momencie, kiedy będziesz miał nadmiar wyprodukowanej energii elektrycznej, a akumulatory zostaną w pełni naładowane, będziesz mógł oddać ją do sieci energetycznej, dodatkowo zarabiając na tym. Kiedy instalacja fotowoltaiczna przestanie wytwarzać energię, ze względów na nieprzyjazną pogodę, wtedy energia będzie pobierana z akumulatorów. Akumulatory te umieszczone będą w Twoim domu w dogodnym miejscu. W przypadku, kiedy energia nie będzie wytwarzana, a akumulatory rozładują się, będziesz mógł swobodnie pobrać energię z sieci energetycznej.

Zaleta druga

Kolejną rzeczą, na jaką warto zwrócić uwagę, to wzrost wartości nieruchomości, w której zamontowana jest hybrydowa instalacja fotowoltaiczna. Decydując się na sprzedaż swojego domu lub lokalu biurowego, możesz być pewny, że fotowoltaika automatycznie zwiększy wartość nieruchomości. Rzeczoznawcy zwracają uwagę podczas wyceny właśnie na takie detale. To dzięki fotowoltaice czy pompom ciepła zamontowanym w budynku, dom staje się bardziej Smart. Również wiele innych nowoczesnych udogodnień potrafi zwiększyć atrakcyjność lokalu. Stawiając więc na takie rozwiązania będziesz mógł zyskać jeszcze więcej przy sprzedaży takiego domu.

Zaleta trzecia

Ochrona środowiska również ma znaczenie. Coraz więcej osób zwraca uwagę na ochronę środowiska. W Polsce w każdym powiecie zaczynają obowiązywać coraz to nowsze restrykcje i wymogi, związane z ekologią. Dlatego tak ważne jest to, aby z czasem całkowicie pozbyć się pieców na paliwa stałe. Również kładzie się nacisk na to, aby jak najwięcej osób zdecydowało się na instalację fotowoltaiczną. To dzięki niej będą oni mogli wytwarzać energię energetyczną w swoim domu z odnawialnych źródeł energii. Takie rozwiązania pozwolą na zmniejszenie problemu zanieczyszczenia powietrza nad całą Europą. Wspólnymi siłami jesteśmy w stanie polepszyć warunki środowiskowe, w jakich żyjemy, dodatkowo na tym oszczędzając.

Zaleta czwarta

Dofinansowania na fotowoltaikę także można zaliczyć do korzyści. W porządku instalacji fotowoltaicznych w swoim domu możesz liczyć na różne dofinansowania. Wybierając instalację fotowoltaiczną hybrydową czy też instalację Off Grid lub On Grid, możesz liczyć na dotacje ze środków unijnych, a także na dotacje z wielu innych instytucji. W ten oto sposób będziesz mógł wykonać instalację fotowoltaiczną w dużo niższej cenie. Instalacja ta wróci się w niedługim czasie i służyć Ci będzie przez długi czas.

INSTALACJA HYBRYDOWA

ZASADA DZIAŁANIA INSTALACJI FOTOWOLTAICZNEJ HYBRYDOWEJ

W wielu domach, gdzie zamontowana jest instalacja fotowoltaiczna, około 10%-30% prądu przez nią wytwarzanego, zostaje od razu wykorzystana do tego, aby zasilić wszystkie niezbędne urządzenia w danym budynku. Mając instalację fotowoltaiczną typu On Grid, nadmiar prądu zostaje odesłany automatycznie do sieci energetycznej. Warto więc zastanowić się nad stworzeniem instalacji hybrydowej. Dzięki niej będziesz mógł bez problemu zgromadzić nadmiar wyprodukowanej energii i wykorzystać ją w późniejszym czasie. Zaletą instalacji fotowoltaicznej typu hybrydowego jest to, że może ona pracować w dwóch trybach — w trybie sieciowym oraz wyspowym. Do tego, aby wszystko działało tak, jak należy, powinno się użyć dwóch inwerterów do trybu sieciowego i wyspowego. Możesz też zdecydować się na nowoczesny inwerter hybrydowy. Takie rozwiązanie pozwoli Ci maksymalnie wykorzystać energię, jaka została wytworzona przez instalację fotowoltaiczną hybrydową na potrzeby własnego domu.

INSTALACJA HYBRYDOWA

JAK DZIAŁA INSTALACJA FOTOWOLTAICZNA HYBRYDOWA, KTÓRA ZALICZA SIĘ DO OZE?

Rankiem instalacja fotowoltaiczna jest mniej wydajna ze względu na to, że mamy za mało słońca. Wszystkie urządzenia elektryczne, jakie posiadasz w swoim domu, są wtedy zasilane z prądu pobieranego z sieci lub instalacji PV.

W dalszej części dnia, kiedy słońca jest więcej, wszystkie urządzenia elektryczne w Twoim domu będą zasilane poprzez instalacje PV. Nadmiar energii zostanie zmagazynowany w akumulatorach.

W momencie, kiedy akumulatory będą już do pełna naładowane, a instalacja PV wytworzy nadmiar energii, prąd ten zostanie oddany do sieci energetycznej.

W godzinach wieczornych wytwarzanie prądu przez instalacje PV maleje. Ma to wpływ na niedobór pokrycia łącznego zapotrzebowania prądu do uruchomienia urządzeń elektrycznych w Twoim domu. W tym właśnie czasie ważną rolę odgrywa inwerter, którego zadaniem jest uzupełnienie niedoboru energii elektrycznej z akumulatorów.

Podczas całej nocy, kiedy nie ma słońca, energia niezbędna do uruchomienia wszystkich urządzeń elektrycznych pobierana jest z akumulatorów. Dzieje się tak, ponieważ akumulatory te w ciągu dnia zostają do pełna naładowane.

Tak właśnie pokrótce działa hybrydowa instalacja fotowoltaiczna.

INSTALACJA HYBRYDOWA

JAKIE SĄ INNE ZASTOSOWANIA INSTALACJI FOTOWOLTAICZNEJ TYPU HYBRYDOWEGO

Okazuje się, że jest to świetny zamiennik kolektorów słonecznych. Coraz więcej osób zastanawia się nad tym, aby wymienić swoje stare solary słoneczne na instalacje fotowoltaiczne. Takie rozwiązanie niesie ze sobą mnóstwo zalet. Między innymi będziesz mógł zapomnieć o uciążliwych kontrolach i wymianie płynu solarnego w kolektorach słonecznych. Jedyną wadą takiego rozwiązania może stać się to, że będziesz musiał dużą część dachu pokryć specjalnymi modułami. Instalacje PV do CWU są jednak w Polsce rzadko stosowane. Osoby, które chcą w łatwy sposób postawić na własne darmowe źródło elektryczności i ciepłą wodę, bez problemu będą mogły wykorzystać do tego energię słoneczną. Niedobory prądu otrzymasz z sieci energetycznej, ponieważ latem nadmiar prądu wędruje właśnie do dostawcy prądu. Takie rozwiązanie jest bardzo ekonomiczne i pozwoli na liczne oszczędności.

Jeśli chcesz zdobyć więcej informacji na temat instalacji fotowoltaicznej hybrydowej, zapraszamy do kontaktu z pracownikami Solgro. Niezależnie od tego, czy wybierzesz hybrydową instalację fotowoltaiczną w Krakowie lub Nowym Sączu, z nami darmowa energia cieplna lub elektryczna będzie dla Ciebie możliwością na spore oszczędności.

Postaw na nowoczesne rozwiązania i na firmę z wieloletnim doświadczeniem, która wykona dla Ciebie instalację hybrydową. Dzięki Solgro będziesz mógł cieszyć się darmową energią elektryczną w swoim domu przez bardzo długi czas.

Dodaj komentarz