SPRAWDŹ CZY MOŻESZ ZAOSZCZĘDZIĆ

Szukając odpowiedniej firmy, zajmującej się realizacją inwestycji związanych z instalacjami fotowoltaicznymi, warto postawić na markę, która posiada wieloletnie doświadczenie. Wyszukiwarki często same proponują nam firmy, które dostały się w miejsce najlepszych ofert swoją ceną, czy też popularnością. Niekiedy jednak zdarza się, że te lepsze firmy nie inwestują w pozycję na stronach wyszukiwarek, ale w jakość oferowanych usług i liczne szkolenia swojej kadry. Jak więc znaleźć firmę, która wykona instalację fotowoltaiczną w odpowiedni sposób, która przyniesie same zyski? Inwestycja w fotowoltaikę to przyszłościowe rozwiązanie, dlatego warto podjąć odpowiednie kroki w celu znalezienia sprawdzonych fachowców.

CZY JEST SZANSA NA DODATKOWY DOCHÓD?

Szukając firmy, która wykona daną instalację, często zwraca się uwagę na cenę realizacji. Niestety, aby fotowoltaika była wydajna, musi bazować na wysokiej jakości materiałach. Firmy oferujące swoje usługi w niskich cenach najczęściej bazują na tańszych zamiennikach markowych modułów, które z czasem, na pewno nie przyniosą zysków. Na czym można więc zaoszczędzić wybierając sprawdzoną firmę tworzącą instalacje na podzespołach wysokiej jakości?

GWARANCJA JAKOŚCI

Wybierając firmę posiadającą wysokie kwalifikacje, doświadczenie czy też bazującą na wysokiej jakości podzespołach, możesz być pewny gwarancji jakości. Co to oznacza? Wykonana instalacja będzie służyła Ci przez tyle lat, ile mniej więcej gwarantuje producent. Oczywiście taki stan rzeczy powinien być normą, jednak często gwarancja, jaką dają wykonawcy tworzący instalacje na tańszych zamiennikach, jest znacznie krótsza niż przewidziana. W związku z tym można zadać sobie pytanie, czy taniej będzie wykonać instalację, która służyć będzie wiele lat na trochę droższych częściach? Czy może zainwestować w odpowiedniki w niższej cenie, które mogą zepsuć się za jakiś czas, a wtedy będziesz musiał ponieść dodatkowe koszty naprawy?

BEZPIECZEŃSTWO UŻYTKOWNIKÓW

Kupując sprawdzone i nowoczesne panele fotowoltaiczne zyskujesz bezpieczeństwo. Ile razy można było usłyszeć o pożarach fotowoltaiki. Najczęstszą przyczyną była źle podpięta instalacja lub wadliwe elementy niskiej jakości. Dbając więc o siebie i bliskich lepiej jest zainwestować w wysokiej jakości podzespoły. Dodatkowo specjalne systemy zabezpieczające, jakie stosowane są w przypadku naszych paneli, mogą zabezpieczyć Twój dom i portfel przed ewentualnymi kosztami awarii czy pożaru. Szukając odpowiedniego wykonawcy, zwróć uwagę, czy stworzone podczas montażu zostaną takie zabezpieczenia, jak:

– Rozdzielnia zabezpieczeń AC – DC • Inwerter obsługujący system bezpieczeństwa AFCI

WYKORZYSTANIE DODATKOWYCH TECHNOLOGII

Podczas tworzenia instalacji fotowoltaicznej, korzyści finansowe, jakie są związane z pozyskiwaniem darmowej energii, to nie jedyny element, który przynosi zyski. Często, kiedy do sieci podpiętych jest kilka instalacji tego typu, istnieje możliwość powstania zbyt wysokiego napięcia. Niestety w takim przypadku następuje spadek produkcji energii elektrycznej praktycznie do zera. Wybierając zatem firmę, która wykona dla Ciebie fotowoltaikę sprawdź, czy proponuje ona specjalne zabezpieczenia, które nie doprowadzają do takich sytuacji. Solgro w związku z coraz większym zainteresowaniem fotowoltaiką, już od dawna proponuje swoim klientom regulator napięcia, aby zmniejszyć do minimum częstotliwość wyłączenia inwertera. Takie rozwiązanie zwiększy bowiem produktywność całej instalacji fotowoltaicznej.

STWÓRZ DOM ZEROENERGETYCZNY

Kiedy do wyboru masz możliwość stworzenia domu, który wyposażony będzie w najnowsze technologie, nie wahaj się. Wybierając firmę zajmującą się Odnawialnymi Źródłami Energii, możesz wiele zyskać. Okazuje się, że często nieprzemyślana instalacja może nieść ze sobą dodatkowe koszty. Zastanawiasz się dlaczego? Okazuje się, że instalacje fotowoltaiczne można połączyć przykładowo z pompą ciepła. Jeśli tej w obecnej chwili nie masz w planach robić, warto pozostawić na nią miejsce, a instalacja fotowoltaiczna od razu powinna być do tego przygotowana. W ten sposób w przyszłości zaoszczędzisz na niepotrzebnych przeróbkach i zmianach w już istniejącej instalacji. Ponadto przy jednym wykonaniu zaoszczędzisz na robociźnie, a w konsekwencji otrzymasz dom zeroenergetyczny, który przynosić będzie same zyski.

USŁUGA NA NAJWYŻSZYM POZIOMIE

W tym przypadku mowa o obsłudze klienta. Jest ona niezmiernie ważna na etapie projektu, jak również w trakcie wykonywania instalacji. Każdy z naszych klientów otrzyma swojego konsultanta, który pomoże uzyskać dotacje do fotowoltaiki i pompy ciepła, a także pomoże wypełnić wszelkie dokumenty. Ponadto nasi konsultanci przekalkulują dla Ciebie, jaka instalacja sprosta Twoim oczekiwaniom. Wybierając zatem firmę, która wykona dla Ciebie taką instalację, warto postawić na markę oferującą m.in.:

– Wysokiej jakości podzespoły znanych marek

– Obsługę klienta na najwyższym poziomie

– Pomoc w wypełnianiu wniosków

– Darmowy kalkulator fotowoltaiczny

– Montaż zgodny z najnowszymi normami

Firma powinna również podpowiedzieć, jaki model instalacji będzie najlepszy dla Twojej nieruchomości.

JAK ZNALEŹĆ NAJLEPSZĄ FIRMĘ, KTÓRA POPROWADZI TWOJĄ INWESTYCJĘ W FOTOWOLTAIKĘ?

Abyś czuł się bezpiecznie, wybierz firmę, która na rynku istnieje już wiele lat. Warto również postawić na markę z polecenia, ponieważ zaufanie Twoich bliskich do danej firmy nie wzięło się znikąd. Doświadczenie, renoma, a także jakość obsługi wpływają na zaufanie, jakim darzą nas klienci. Jako Solgro dostarczamy gwarancję jakości. Ponadto współpracujemy wyłącznie z najlepszymi zagranicznymi producentami, którzy są najlepsi w całej Europie. Postaw więc na jakość w rozsądnej cenie.

Chcesz poznać naszą ofertę? Szukasz firmy, która wykona zaplanowaną inwestycję w fotowoltaikę? Zachęcamy do kontaktu z naszymi konsultantami, którzy chętnie wprowadzą Cię do świata OZE!

Dodaj komentarz