PIĘĆ ETAPÓW, W CZASIE KTÓRYCH POWSTANIE TWOJA INSTALACJA FOTOWOLTAICZNA

Stworzenie instalacji fotowoltaicznej to praca, w której wykonanie zaangażowanych jest wiele osób. Niektórzy zastanawiają się, po co są wszystkie działania, związane z powstaniem każdej instalacji. Okazuje się, że każda instalacja fotowoltaiczna powinna być odpowiednio wykonana, a co najważniejsze powinna być robiona systematycznie, bez pominięcia poszczególnych etapów. W tym przypadku, bez dobrze zaplanowanej pracy, związanej z montażem instalacji fotowoltaicznej, nie będziesz w stanie stworzyć dobrze działającej fotowoltaiki. Ważne jest więc, aby w każdym etapie zamówienia kierować się podpowiedziami osób, które w danym kierunku działają już od wielu lat. W tym wpisie poznasz więc pięć podstawowych etapów, dzięki którym powstanie Twoja instalacja fotowoltaiczna zgodnie z najnowszymi normami narzuconymi przez Unię Europejską.

PIĘĆ ETAPÓW POWSTAWANIA INSTALACJI FOTOWOLTAICZNEJ

Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na fotowoltaikę na gruncie, czy też fotowoltaikę na dachu, cała instalacja danego urządzenia obejmować będzie pięć najważniejszych kroków podczas tworzenia fotowoltaiki.

1. Kontakt z biurem obsługi klienta, gdzie uzyskasz podstawowe informacje o instalacji fotowoltaicznej

Niektórzy obawiają się wykonania połączenia do biura obsługi klienta poszczególnych firm, ponieważ myślą, że rozmowa taka automatycznie wiąże się z zawarciem umowy w sprawie wybranej usługi. W tym przypadku nie musisz obawiać się o to, że kontakt z biurem obsługi będzie powiązany z dalszymi konsekwencjami. Jeśli jednak jesteś w 100% zdecydowany na stworzenie instalacji fotowoltaicznej, kontakt z biurem obsługi klienta będzie konieczny. Podczas rozmowy z konsultantem zdobędziesz wszystkie podstawowe informacje, które są niezbędne, aby odpowiednio przygotować się do wykonania instalacji fotowoltaicznej. Dodatkowo konsultant przedstawi Ci informacje związane z tym, jakie panele fotowoltaiczne będą wykorzystane do stworzenia danej instalacji oraz jakie ceny obowiązują za dany model paneli. Zdobędziesz informacje również na temat tego, jakie dofinansowanie do fotowoltaiki możesz uzyskać po montażu paneli fotowoltaicznych. Konsultant również może przedstawić Ci wady i zalety poszczególnych instalacji, takich jak On Grid czy Off Grid oraz zarysuje Ci całość wykonania usługi. To właśnie z nim będziesz mógł omówić wszystkie podstawowe etapy tworzenia instalacji fotowoltaicznej w Twoim domu, a także odpowie on na wszystkie nurtujące Cię pytania. Dzięki wszystkim zdobytym informacjom będziesz mógł z nową wiedzą przystąpić do stworzenia własnej fotowoltaiki, która będzie przynosić zyski w kolejnych latach. Zauważ, że od nowego roku wchodzą nowe przepisy rozliczeniowe, dlatego warto już teraz postawić na fotowoltaikę, której cena będzie opierała się na obecnych przepisach.

2. Kalkulator instalacji fotowoltaicznej

Kolejnym punktem, na który warto zwrócić uwagę, jest kalkulator instalacji fotowoltaicznej, dzięki któremu będziesz mógł wyliczyć zapotrzebowanie na energię elektryczną, niezbędną do Twojego domu. Na tym etapie nasi pracownicy sprawdzą, ile poboru prądu niezbędne jest do zasilania wszystkich urządzeń elektrycznych w Twoim domu, aby móc idealnie oszacować pracę instalacji fotowoltaicznej. Dzięki temu monterzy będą wiedzieli, ile będą musieli wykorzystać paneli fotowoltaicznych do wykonania całej instalacji, a Ty poznasz ceny całego projektu, które będziesz musiał ponieść w ogólnym rozliczeniu. Kalkulator instalacji fotowoltaicznej pozwoli Ci zrozumieć, skąd do tej pory otrzymywałeś tak wysokie rachunki za energię elektryczną od sieci energetycznej. Zrozumiesz również zakres tego, jak instalacja fotowoltaiczna będzie wydajna na przestrzeni miesięcy i lat. Instalacje fotowoltaiczne niosą więc wiele zalet. Jeśli zdążysz przed wprowadzeniem nowych przepisów, będziesz mógł cieszyć się niską ceną za energię elektryczną przez kolejne lata.

3. Wypełnienie wniosków o dofinansowanie na instalację fotowoltaiczną w Twoim domu

Aby otrzymać dofinansowanie na instalację fotowoltaiczną, niezbędne jest spełnienie różnych warunków, o których pisaliśmy we wcześniejszych naszych wpisach. Informacje o dotacjach i dofinansowaniach do fotowoltaiki znajdziesz tutaj. W zależności od tego, w jakim mieście mieszkasz, będziesz mógł starać się o dotacje do 6000 zł na stworzenie instalacji fotowoltaicznej, jak również dotację z programu „Mój prąd”. Jednym z głównych wymagań, jakie trzeba spełnić, aby otrzymać dofinansowanie na fotowoltaikę, jest między innymi fakt, że o dofinansowanie może starać się wyłącznie właściciel obiektu, w którym wykonana ma być dana instalacja. Warto również zwrócić uwagę, że niezmiernie ważne jest odpowiednie dobranie firmy zajmującej się montażem instalacji fotowoltaicznej, gdyż musi ona wykonać instalację, zgodnie z wymaganiami w umowie o dofinansowanie. Z tego też powodu, warto skorzystać z oferty Solgro. Nasze prace oparte są o najwyższej jakości podzespoły, a montaż wykonany jest zgodnie z zaleceniami, jakie zawarte są w regulaminie dofinansowań na wykonanie fotowoltaiki.

4. Montaż instalacji fotowoltaicznej

W momencie, kiedy wszystkie formalności są odpowiednio wykonane, przychodzi czas na montaż paneli fotowoltaicznych. Na tym etapie firma przyjeżdża do Ciebie i montuje specjalną podbudowę, na której będą przykręcane poszczególne panele fotowoltaiczne. Należy pamiętać, że podbudowa pod instalację fotowoltaiczną powinna być odpowiednio dopasowana do rodzaju pokrycia dachowego. Specjaliści firmy Solgro już od lat zajmują się montażem paneli fotowoltaicznych na różnych rodzajach pokryć dachowych, dlatego są w stanie odpowiednio wybrać zaczepy, które trzymać będą całą konstrukcję. Dodatkowo oszacują oni, jakie elementy konstrukcji dachu należy wzmocnić w przypadku, kiedy nie spełnia on warunków do montażu fotowoltaiki na dachu. W takim przypadku najlepiej jest wykonać montaż paneli fotowoltaicznych na gruncie, bez konieczności wymiany pokrycia dachowego. Firmy Solgro do montażu instalacji fotowoltaicznej używa wysokiej jakości panele fotowoltaiczne niemieckiej marki Soluxtec, które posiadają wieloletnią gwarancję pracy. Oprócz tego, nasi pracownicy bazują również na innych podzespołach, które również posiadają wieloletnie gwarancje. Wybierając naszych specjalistów, możesz być pewny, że stworzona fotowoltaika będzie przynosiła same zyski i będziesz mógł z niej korzystać przez następne lata.

5. Odbiór instalacji fotowoltaicznej

Kiedy instalacja zostanie zakończona, zostaje podłączona do inwertera, który przemieni energię, jaka została wyprodukowana w panelach fotowoltaicznych, na energię elektryczną, niezbędną do zasilania urządzeń elektrycznych w Twoim domu. W ten oto sposób przez kolejne lata będziesz mógł korzystać z energii elektrycznej, jaka zostanie wyprodukowana z odnawialnych źródeł energii, w tym przypadku ze słońca. Oprócz korzyści, jakie niesie instalacja fotowoltaiczna pod względem finansowym, będziesz również mógł przyczynić się do polepszenia warunków środowiskowych, panujących w Twojej okolicy. Przez kolejne 25 lat będziesz mógł cieszyć się efektywnym działaniem podzespołów, jakie wykorzystujemy do montażu fotowoltaiki u naszych klientów.

W tych pięciu podstawowych krokach wykonamy instalację fotowoltaiczną, dzięki której w niedługim czasie będziesz mógł cieszyć się tańszą energią w swoim domu. Postaw na sprawdzoną firmę i skorzystaj z naszych usług. Jesteśmy jedynym dystrybutorem wysokiej jakości paneli fotowoltaicznych marki Soluxtec na terenie całego kraju.

Dodaj komentarz